Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaben22

    senior tag

    válasz freelanced #50338 üzenetére

    A programozhatóság igényedet kellene kicsit körbejárni, mert az alapján elég különböző irányok vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

  • dqdb

    nagyúr

    válasz freelanced #50338 üzenetére

    Ha esetleg még egy 10 ezret rááldoznék, kaphatnék lényegesen jobbat vagy nem lenne sok különbség?
    Ha ezt tennéd, akkor billentyűzetként nézve lényegesen rosszabbat kapnál, gamer világítótestként nézve jobbat.

    Ha egy billentyűzet minőségét billentyűzetként nézzük, akkor azt alapvetően ezek határozzák meg: kapcsoló, kupakok, építési minőség.

    Kapcsolóban létezik jobb minden vonalon (lineáris, taktilis, clicky, halk) az ajánlott billentyűzetekben lévő Cherry MX-nél (vagy a CK550 hasonló szintet képviselő Gateronjánál), de azokkal nagy gyártók nem kínálnak készen billentyűzetet. Szóval kapcsoló terén nem tudnál előre lépni kicsit több pénzzel, nagyon sokkal igen.

    Kupak terén a minőséget a minél vastagabb oldalfal és a feliratok kopásállóság jelenti. A kopásállóságra jelenleg két megoldás van:
    1. a dyesub megoldás, amikor a feliratot vegyi úton mélyen bejuttatják a kupakba, így amikor annak a felülete kopik, akkor a felirat nem tűnik el, hiszen a festék mélyen behatolt
    2. a doubleshot, amikor két műanyagból van összeállítva a kupak, és ha azok ugyanabból az anyagból készültek (így szokott lenni), akkor egyformán kopnak.

    Ezzel szemben szinte az összes gyártó (a kivétel az ajánlott Ducky, az ISO feltétel miatt nem említett Massdrop és a Corsair külön megvásárolható doubleshot PBT kupakkészlete) a mártogatós technológiával kínál kupakot a világítás billentyűzetre, amikor a kupakot festékbe mártják, lézerrel leégetik a felirat helyét, végül kap valami felületkezelést. Ha nem sikerült jól a felületkezelés vagy olyan a bőröd, akkor ez kopni fog.

    A vastagság a hang miatt fontosabb, általában minél vastagabb, annál inkább a fülnek kedvesebb mélyebb tónusok felé nyomja el a gépelés hangját.

    Számít még a kupak anyaga, itt a PBT a szerencsés, mert ez megőrzi a textúrázott felületét kopáskor, és nem fényesedik ki, mint az ABS. A Varmilo kupakja vastag dyesub PBT, van magyarul is, cserébe nem jó világításhoz, mert nem megy át rajta a fény. A Ducky kupakja közepes vastagságú doubleshot PBT, jó világításhoz, cserébe vékonyabb, mint a Varmilo.

    Kupak terén jobbat nem fogsz kapni ennél a kettőnél kész billentyűzeten, világítós vonalon pedig úgy egyáltalán nem (nem világítós dyesub és doubleshot azért akad, de ott könnyen el lehet érni a kupakkészlettel a billentyűzet megcélzott árát, ha jót akarsz magadnak/a pénztárcádnak, akkor ezt a témát azelőtt elengeded, hogy megnéznéd, miről szól :D).

    Az építési minőség az minél vastagabb alapanyagot jelent (az, hogy ez fém vagy jó minőségű műanyag, már csak ízlés kérdése), minél kevesebb légrés, ami hangosítani tud, jó felületkezelést, lecsatolható kábel. Bár a súly sosem jó mérőszám valaminek a minőségére, az kijelenthető, hogy egy másfél kilónál könnyebb mechanikus billentyűzetnél valahol spóroltak, mert a stabilitáshoz kell az anyag (a minimális keretes, kapcsolót látni engedő floating design esetében olyan 1 kg lehet az ekvivalens érték).

    A világítás kimaradt, de nem lenne rossz. Nem feltétlenül kell csicsás 500 féle fényű, csak egy kis alap.
    Olyan sajnos nincsen, hogy egy kis alap, minden gyártó ráment az erősen marketingelhető csillámpóni kinézetre, lényegében a Varmilo az egyetlen olyan mainstreamnek számító gyártó, ahol a billentyűzetnél a billentyűzet minősége az első szempont, és nem a világítás köré épül minden.

    A világításnak persze van előnye is, hogy látod sötétben a feliratokat (amihez egy világos kupaknál, mint a Varmilóé, elég a monitor fénye), de van hátránya is bőven:
    1. a Ducky és a Corsair külön megvásárolható készletét kivéve sokkal rosszabb minőségű kupakot kapsz a világítás miatt, mint kaphattál a világításmánia megjelenése előtt, a rossz itt a kopásról és a gépelési komfortról szól
    2. nem tudok megnevezni olyan billentyűként állítható háttérvilágítású billentyűzetet, aminél a világítás ne vibrálna 100-200 Hz között, és mivel ez a periferiális látómeződben teszi, ezért extrán fárasztja a szemet (ami világítást éppen a szem kímélése miatt akar magának sok ember)

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák