Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Qru #50099 üzenetére

    No, akkor tegyük ezt tisztába egy kicsit. :)

    Az aktuális kitölthető űrlap itt található: Űrlap

    Fontos, hogy jelenleg a docs hülyesége miatt van egy pár korlátozás, amivel együtt kell élni, oda kell figyelni:

    - az első, hogy amennyiben kitöltötted az űrlapot, és beküldted, utólag már csak akkor módosítható, ha megvan az a link, amit a kitöltés végén a köszönőlapon feldob, hogy azon keresztül szerkesztheted. Ha ez nincs meg, utólag nem tudja senki legenerálni, sem én sem a kitöltő. El kell tenni.
    - a második, hogy az űrlapból az adatok bekerülnek egy adatbázisba, amit én sem tudok módosítani, ami egyszer bekerült az ott marad. Módosítani lehet a fenti linkkel, de ha az nincs meg, vagy valaki kitölt még egy űrlapot pluszban mert ennyire gyíkagyú (volt már rá példa) akkor az benne is marad, halandó nem szedi ki. Ezt fontos megérteni a továbbiakhoz

    A kitöltött űrlapokból ezek után két riport készül, egy használhatatlan, meg egy használható:

    A használhatatlan riport a grafikus statisztika. Ebben minden benne van, ami az űrlapon beküldésre került, a valid és a fals adatok egyaránt. Ahogy bitpork mondja, nem is minden értelmezhető belőle, mert van amit össze kellene kötni a típussal vagy a tulajjal, igazából elég korlátozottan használható, éppen ezért nem is szeretjük. Én szerkeszteni ezt nem tudom, sem hozzátenni sem elvenni nem tudok, felejtsük is el, hogy van. Ha lesz egy kis időm molyolni, csinálok sajátot, jobbat.

    A használható riport a táblázatos statisztika. Ezt én szerkeszthetem, hozzátehetek, elvehetek bármit, formázhatom ahogy akarom. Azonban ez csak egy irányban kötődik a központi adatbázishoz, érkeznek bele adatok, de amit én átírok, nem szinkronizál vissza. Ez egészen addig nem gond, amíg a tábla megvan, de ha valami gond történik, szétesik, elveszti a kapcsolatot az adatbázissal, berúgva kitörlöm, stb. akkor újra kell generálni a központi adatokból és a módosítások elvesznek. Ha van backup, az alapján én kézzel vissza tudom állítani a pofás, tiszta állapotot, de ez addig működik, amíg a hibás adatok száma kevés. 500 hibás adatot, sort, duplikációt nyilván nem lesz motivációm egyesével átbütykölni. Viszont ez működik, áttekinthető, pofás, használható.

    Összefoglalva: kitöltés itt [link], majd a szerkesztő linket jól elrakni, hogy meglegyen (perverzek elküldik maguknak emailen, és akkor biztos van nyoma), majd táblicskut bogarászni itt [link]. Minden más hazugság.

Új hozzászólás Aktív témák