Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Mauzes #145695 üzenetére

    A CX-5 agyon van dícsérve sokak által, biztos nem alaptalan, de nekem nem kéne.
    Tucson kéne, nagyon, újonnan (de egy i40 kombi jobban).
    Sportage ismerősnek van, nem szokott hülyeségből autót venni, és szintén marha jók a tesztpontjai.
    Rav4: Ismerősnek van, nekem egyáltalán nem tetszik. Ő sem hűbelebalázs módra vesz autót. Ültem benne (állt az autó), nem rossz, de nem kéne.
    Kuga: Kéne, de ez csak személyes Ford buzéria, amúgy szerintem jó autó. Végső versenyben lenne a Tucsonnal.

    Ezek közül Tucsont vagy Kugát vennék magamnak. Személyes preferáció alapján. Ésszerűségben szerintem CX-5 vagy Sportage.

    Kombihoz ne mérd, más. Autópályára azok jobbak, városba meg egy ilyen SUV. Kicsit kisebb a csomagterük a SUV-oknak, belül nagyobb a fejtér, cserébe magasra emeled a csomagot. Kilátni is a SUV-ból jobb.
    Ha kevés a pálya, szívóbenzin az ajánlott (én olyat nem vennék mert nekem kell a nyúlmókus), sok pályára dízel.

    Egy Octavia nagy, kényelmes, de minőségben szerintem sok SUV alatt van icipicit. (most jól megszólnak biztos). Carens kisbusz, más kategória. Mazda 6 vagy Optima SW? Optima nem elég kiforrott, bár atomjól néz ki. 6-os mazda meg kicsit kemény rugózású a 19-es felniken.

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • LuxusGSM

    csendes tag

    válasz Mauzes #145695 üzenetére

    Én már mondhatni mindben ültem de sajnos még nem teszteltem egyiket sem utakon. Anno a Dunaautónál volt egy SUV bemutató nap ott lehetett kivül belül megnézni őket és akkor nekem a Seat Ateca és a Tucson na meg a Kuga volt a befutó.

    Az Ateca meglepően tágas belülről még lábtér tekintetében is. Ár érték arányban ez lenne az optimális választás de valaki írta és sajnos már vagy a (7. seatom lenne) ezek a típusok sajnos nem nyelik el az útproblémákat hanem csattog, zörög, ráz. Volt már ibizám, leonom, és sok alteám és mindnek szar volt a csillapítása, de nagyon fekszenek az úton. Az uttartásuk kifogástalan.

    A Tucson nagyon szép kívül belül bár az anyagok minősége nem tetszett nekem. Sötét belsővel kimondottan fosul néz ki. Ezért egy szép vajszínű belsővel lehetne igazán ütős, de az meg ugyebár koszolódik és ha van gyerek akkor ez elég gáz mert hetente lehetne takaríttatni.

    A Kuga nekem bejön kívülről bár itt is belül az anyagok az elrendezés némi kompromisszumot kíván.

    Lehet még nincs a piacon az a SUV ami nekem kell ezért még lehet várnom kell egy két évet mert kompromisszumoktól mentes beleszeretős autót akarok! Mint pl a Volvo XC90 :DD

    Na persze egy középosztályú fizetésből ez nem valósítható még meg a mai piaci kínálatból :((

  • HookR

    addikt

    válasz Mauzes #145695 üzenetére

    "Illetve magam is tűnődöm, hogy mennyire jó ötlet egy ilyen SUV, városi és autópályás használatra. Az tetszik, hogy magasan ülsz benne, és hogy viszonylag nagyok (vagy annak tűnnek), de a gyakorlatban van ezeknek előnyük egy tágas szedánhoz vagy neadjisten egy kombihoz képest?"
    Előnyök: SUV-ban a magasabb üléspozíció jobb kilátást (pl. a városi forgalom áttekintését), valamint bizonyos esetekben (pl. derék- és hátfájás, mozgásszervi panaszok) kényelmesebb ki-beszállást biztosít. A nagyobb hasmagassággal kevesebb helyen akad fenn, ám a tulajok döntő többsége ezt legfeljebb a városi magasabb padkák leküzdésénél kamatoztatja.
    Hátrányok: Városban a nagyobb tömeg, autópályán a nagyobb légellenállás eredményez többlet fogyasztást. A magasabb súlypont miatt nehezebb egyszerre kényelmes és kanyarban sem dőlöngélő futóművet készíteni. Többnyire nem is sikerül. Hogy megtudd melyiknél leltek ideális kompromisszumra, teszteket kell átnyálazni. Ha jól rémlik, talán a Qashqai ilyen, de nem akarok hülyeséget mondani.

    (#145699) Mauzes: "...nekem is a kényelem számít, úthibákat minél kevésbé akarom érezni. Engem az se érdekel, ha emiatt az úttartás kicsit rosszabb.

    Sőt, tovább megyek, minél jobb a zajszigetelés, vagy egyáltalán, minél kevésebb "kapcsolat" van a külvilággal, nekem annál jobban tetszik. Nyugodt, stresszmentes utazás tetszik, sportosság, motor hangja meg hasonlók nem izgatnak."
    A Volvo S80/V70 például ilyen. :) Az emelt hasmagasságú XC70-es is. Hogy az XC60 futóműhangulása mennyire kényelmes azt nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák