Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kolen

    csendes tag

    Sziasztok!
    Teljesen új gépet szeretnék össze és ebben kérném a segítségeteket.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    játékra (cs:go, pubg-t kipróbálnánk haverral, illetve ami megtetszik), filmezni, netezni

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    egér, billentyűzet, monitor van ezen kívül minden kéne

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    ház, alaplap, proci, videókártya, ram, hdd, ssd, táp (tehát minden ami a házon belül van)

    4. Mennyi a kereted rá?
    200-220 efőlé már nem igazán mennék

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    FullHD/1920*1080 HDMI, és van egy 4K-s tv-m amit második "monitorként" használnék filmezésre leginkább

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intel oldalon maradnék az új i3-8100 nagyon megfogott az ár/érték arányával ezért is határoztam el magam az új gép mellett. Háznak egy Phanteks P300 tg vagy P350x tgt-t lesz amibe később majd vennék plusz ventiket akár RGB-set. Overclock nem igazán foglalkoztat, egy stabil gépet szeretnék ami egy jó darabig kitart.

    Ezeket néztem ki eddig:
    ház: Phanteks P300 tempered glass vagy P350x tempered glass
    proci: i3-8100 (később pár év el teltével ha úgy hozza a helyzet csere egy i5-re vagy akár i7-re)
    ram: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz HX424C15FBK2/8
    ssd: Kingston A400 2.5 120GB SATA SA400S37/120G - windowsnak
    hdd: Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010
    alaplap: b360-at szeretnék mivel oc nem foglalkoztat viszont ha jól tudom egy jó b360-ba bele lehet tenni majd később egy i5-8600-ot vagy akár i7-8700-et. Kinézetre nem hátrány ha azért ki is néz valahogy a tempered glass miatt. max 30k-t adnék ki rá
    videókártya: na ezzel meg vagyok lőve ilyen árak mellett nem tudom, hogy lenne érdemesebb most venni egy GTX1050-et és ha lejjebb mentek az árak vagy ki jöttek újak akkor azt el adni és egy jobbat venni, vagy esetleg egy GTX1050TI 65 környékén vagy akkor már ennyiért egy garis használt GTX 1060 3gb
    táp: itt se hátrány ha a kábelek vége nem ketchap mustár és elég legyen egy későbbi proci videokari upgradnél

    Ezekhez mit javasoltok vagy mit cserélnétek esetleg. És esetleg ha egy olyan kérdést is fel tehetek, hogy mi a véleményetek a compker-ről van e valami tapasztalat meg bízhatók e mert elég sok minden ott a legolcsóbb vagy inkább pár ezerrel többért ipon-ról meg pcx-ről rendelni?

    Előre is köszönöm a válaszokat! :) és bocsi ha túl hosszú lett, de inkább a biztosra megyek :)

  • Kolen

    csendes tag

    válasz maajsz #133277 üzenetére

    Vissza olvasgattam még mielőtt írtam de gondoltam inkább írok biztos ami tuti :D
    Alaplapból ezt a kettőt láttam egyébként legtöbbet ajánlva itt Asrock B360M Pro4 / MSI B360 Gaming Plus szóval szerintem e kettő közül lesz valamelyik kinézetre az MSI fekete piros témája tetszik de ha a Pro4 jobb valamivel akkor az veszem. Márkában mennyire számít? Jobb valamelyik a másiknál?
    Igen az S340-en is sokat gondolkoztam de akkor már az S340 elite jobban tetszik a teljes üveg lappal csak az már 25 körül mozog :D Phanteksnél tetszik a szolid LED világítás airflow-ban meg ha jól emlékszem videókból nem sok különbség van a p300 és a p350x között.
    Gari kb mindegyiknél ugyan úgy van 2-3 év
    Köszi a tippeket :D

    [ Szerkesztve ]

  • Kolen

    csendes tag

    válasz palfitom #133281 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a segítséget már 1 hete ezen gondolkozok mit hogy kéne mi lenne a jó :))

    Akkor szerintem így lesz:
    Proci: Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz LGA1151 Processzor
    Alaplap: MSI B360 Gaming Plus
    Ram: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz HX426C15FBK2/8
    SSD: Kingston A400 2.5 120GB SATA SA400S37/120G
    HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
    VGA: akkor megpróbálok egy használt gtx1060 3gb-ot
    Táp: Corsair CX450M
    Ház: Phanteks P300 / P350X vagy NZXT S340 elite - itt esetleg van valami vélemény hogy melyik lenne érdemesebb vagy jobb levegő áramlás szempontjából vagy itt már inkább csak az számít melyik tetszik jobban?

    Nem szeretnék hozzá összeszerelést, igaz még nem raktam össze, de én szeretném össze rakni videók alapján úgy is meg lehet oldani meg lesz segítség max ha nagyon kell meg hát szerintem így az igazi élmény :D

    Ez így akkor jó lesz szerinted?

  • Kolen

    csendes tag

    válasz palfitom #133290 üzenetére

    Igen én is így gondolkoztam, hogy annyira itt még nem kell figyelni rá és ezek is azért elég jók.

    Elég alapos szoktam lenni ilyeneknél inkább elolvasom/megnézem és átnézem még kétszer a biztonság kedvéért, hogy minden jó legyen. A Procinál biztos lesz bennem egy kis para nehogy elrontsam de szerintem nem lesz baj :D

    Örülök, hogy meg találtam ezt a fórumot mert sokat segített, tényleg már egy 1 hete vacillálok mi és hogy lenne a érdemes, hogy árban se kelljen olyan sokat költeni. De inkább költök rá egy kicsivel többet, hogy tényleg egy stabil jó gép legyen ami még tetszik is. :K

    Köszönöm szépen a segítséget, tippeket és a gyors válaszokat! :)

Új hozzászólás Aktív témák