Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asterixx33

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen asztali PC-t vegyek.

    Felhasználás: kifejezetten Gamer PC elsősorban a legújabb autós és stratégiai játékokkal szeretnék játszani a következő 2-4 évben (NFS, SC2, DIABLO III, DIRT...)
    Vásárlás: Új számítógépet szeretnék venni mert vissza tudom igényelni az Áfáját, és kell majd költség a cégemben. Tehát csak ÁFÁ-s számlával beszerezhető gép érdekel.
    Időpont: 2012 Január közepe környékén szeretném beszerezni
    Keret: 220-250.000 HUF + Áfa
    Jelenleg meglévő dolgaim:
    Samsung Monitor 22 wide 1600x1050
    Samsung billentyűzet
    Egyéni dolgaim: Szeretném ha a HDD ssd lenne min 128 GB, Nem muszály optikai meghajtó, az egyik legjobb legpontosabb kábeles gamer egeret szeretném,
    Tuning: A processzort és az alaplapot ha nem muszáj nem szeretném lecserélni ezért fontos, hogy a processzort jól lehessen tuningolni pl 2-2,5 év mulva ha szükség lesz rá
    Bővíthetőség: szeretnék videokártyát cserélni 2 év után és memóriát bővíteni ha szükséges
    Ház: minőségi házat szeretnék ami nem zörög csörög, nem kizárt, hogy 10 évig fogom használni
    Egyéb: a jelenlegi HD ready monitoromat nem kizárt, hogy le fogom cserélni LED háttér világítású Full Hd-ra jellemzően az új videokártyával majd (kb 2 év után)

    Miben várok segítséget: Én leginkább felhasználó vagyok, csak nagyon szeretek játszani és nincs időm elolvasni az összes technikai paramétert a PC-kről ezért nem is ismerem őket. Ezért nem tudom melyik processzor a jobb az AMD 8 magos vagy az I7, Nem tudom a 2 nagy videokártya gyártó közül melyiket lenne érdemes választani, illetve azt sem milyen alaplapot érdemes választani ahhoz, hogy a fenti igényeknek megfeleljen, hovatovább teljesen eltanácstalanodok a gépkonfigurációs oldalakon (annyi kiderült számomra, hogy ár érték arányban szinte biztos, hogy jobb ha egyénileg rakosgatom össze a PC-met mintha már egy kész konfigot választanék)
    Ezért ötleteket, opciókat szeretnék, hogy a fenti célokra szerintetek melyik a legmegfelelőbb összeállítás

    Szempontok sorrendben:
    1. Ár-érték arány
    2. Megbízhatóság/Minőség
    Ami nem fontos: kinézet vagy brand (amennyiben nem befolyásolja a 2-es pontot)

    Remélem jó helyre írtam és érthetően, amennyiben nem elnézést kérek. Előre is köszönöm a segítségeteket!

    Üdv

    Asterixx33

  • asterixx33

    csendes tag

    válasz #98593280 #94 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ Shell.

    Kérdések:

    Elegendő az I5 processzor 4 évig? (Sokan I7 et javasolnak, vagy egy jól húzható i5 jobb mint egy kevésbé húzható i7?) Ár-érték arányban nem jobb az AMD (pár éve még az volt, az óta lemaradtam)

    Az alaplapi integrált hangkártyák nem jók? azért javaslod ezt?

    Logitech Z5500,hoz lesz hozzákötve (de csak játékhang megy majd erről a gépről MKV-kat network media tankról játszom le optikai kábelen csatlakoztatva a Z5500 hoz)

    SSD ből ha jól látom mindössze 5e+ áfa a különbség a 90G és a 120G között, az lehet megérne annyit. (Sok játékot fogok telepíteni rá egyszerre lesz rajta vagy 5-6)

    Egyébként jó az összeállítás és az árak is korrektnek tűnnek első ránézésre.

    Köszönettel

    Asterixx33

Új hozzászólás Aktív témák