Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • új kérdező

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy játékra alkalmas gépet szeretnék max. 200k-ra gondoltam, ez nem jelenti azt, hogy ezt az összeget maximálisan ki is akarom használni, ha nem muszáj.
    Eddig könnyű de az ördög a részletekben lakozik.:) Van már néhány összetevőről elképzelés segítség képen.
    Intel Core i5-3470 processzor
    GTX 660 2GB DDR5 videokártya (gyártó és pontosabb típusmeghatározás a kérdés)
    Az alaplap chipkészlete 7-es, 77-es legyen, firewire port (kamera miatt). Vagy a firewireportot, inkább külön csatolókártyával érdemes hozzá csatlakoztatni, mert az olyan lapok kb 1,5x drágábbak?
    2x4GB DDR3 1600MHz (vagy amilyen leggyorsabbat támogat a választott alaplap) memória
    500-550W-os jófajta tápegység
    jól szerelhető ház
    ha még belefér akkor egy SSD beépítő kerettel.
    Van néhány meglévő dolog amiknek az új házba bele kell férniük: 2 HDD, 1 SSD, 2 optikai meghajtó. A házra még fontos kritérium, hogy legyen előlapi USB és hang kivezetés és felső tápos legyen. Méretei az alábbi méreteknél ne legyen nagyobb: szél.: 200 mm, mag.:410 mm, mélység: 460 mm, ugyanis a meglévő ekkora és az jol elvan a neki szánt helyen szellőzés szempontjából is.
    A gépet nem tervezem tuningolni, és mivel nem lesz szem előtt nem kell csili- vili világítós stb
    Előre is köszönöm.

  • új kérdező

    csendes tag

    Köszönöm az eddigi segítséget. És hogy felhívtátok a figyelmem arra hogy a régi nem satas optikai meghajtó csatlakoztatása az új alaplaphoz bajos lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • új kérdező

    csendes tag

    Sziasztok!
    Megint itt vagyok, tele kérdésekkel. Rájöttem, hogy 200k-ból már egy 4. generációs rendszert is összerakhatok. Ehhez kell a segítségetek.
    Intel Core i5-4570 processzor
    Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz KHX16C9B1RK2/8
    Samsung 120GB MZ-7TD120KW SSD
    MSI GTX 660 2GB DDR5 N660-2GD5/OC videokártya ( a pcx-nél nem tudom, miért nincs twinforce-s)
    Gigabyte GZ-X3 (ez a ház egy alternatíva még nincs döntés, hogy melyik lesz)
    Chieftec CTG-550-80P 550W
    Eddig ennyi. Ha az eddigiekhez van vélemény azt is írjátok le.
    Az alaplap kimaradt. Ahhoz kellene jobban a segítség. Melyik gyártó Asus vagy Gigabyte stb?
    A gigáról hallottam jót és rosszat is. A memóriáknak a CL9-et minden alaplap tudja vagy nem? Olyat is olvastam, hogy nem tudta a user a cL9-t csak a 11-t beállítani. Milyen chipset H81, B85, H87? Mi a lényeges különbség közöttük ami engem érinthet akár a jelen összeállításban? Néztem van ahol 3 van ahol 6 audio csati van az alaplapon. A 3 csatis felismeri, hogy mi van beledugva és az szerint konfigurál, konfigurálható? Ha van nekem egy 5.1 analóg audio rendszerem ami 3 sztereo jack-ből áll azt ha bedugom a 3 csatis mind a 3 csatijába akkor megfelelően fog szólni?
    A válaszokat előre is köszönöm.

  • új kérdező

    csendes tag

    Sziasztok!
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Játék, singleplayer: Starfield és társai, 3d tervezés, videószerkesztés.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    2 db satas hdd, 1 db satas ssd, 1db M.2 (970 evo). A DVD írót elengedem.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    750 k.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? FullHD/1920*1080, 60Hz, DP, HDMI csatlakozók.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Intel, Nvidia
    Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? nincs. Nem kell semmilyen csillogó villogó cucc, ha elkerülhető.
    Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? Mindenből új. PCX-s lesz.
    Az itt olvasottak alapján már én is próbálkoztam összeállítani. Nem tudom meddig élnek a linkek.
    [link] , [link]
    Be quiet! Pure Base 500 számítógépházat nem tudom, miért nem lehetett a másikba is betennem, az jobban tetszik.
    Törekedek a új generációs cuccokra, hogy néhány évig ne kelljen hozzányúlni.
    980 pro azért lett mert csak ilyet lehetett választani.
    Tudom a jelenlegi monitorhoz erős lehet, de az is lehet, hogy hamarosan cserés lesz.
    Gondolkodtam I7 13... ba is, tudom ehhez már vízhűtés kell, nem tudom érdemes vagy túlzás.
    Ha különböző sebességre képes M.2 van egy lapon akkor a lassabb nem fogja vissza a gyorsabbat működés közben?
    Előre is köszönöm.

  • új kérdező

    csendes tag

    válasz palfitom #177689 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ és a korrekciót.
    A PCX-el mi a baj? Ezt kérlek fejtsd ki, ha nem itt, mert nem teljesen fórum téma, akkor privátban, igaz, hogy szerintem az itt leírt konfigok egy része ott valósul meg. Ipon és társaitól nincs mindenki elragadtatva a fórumokon azt olvastam.
    Már több gépet vettem tőlük az évek folyamán, nem csak nekem. Ameddig nincs hardverhiba addig nincs gond. :) Nem tudom, hogy az évekkel ezelőtti szerelőcsapat megvan e még.
    Mit ajánlanál helyettük?
    (Azt tudom, hogy érdemes mindent egy helyen megvenni, mert akkor sok lesz a posta/ futár költség.)
    A két konfig két nekifutással készült. Azt láttam, hogy ez a néhány nap alatt megváltoztak az árak. Ez a konfig a 6400-as ramokat megtudja hajtani, gondolok itt hogy elég e a hűtés szellőzés?
    Az i7 dolgot nem fejtettem ki teljesen, arra gondoltam, hogy i7 13...+ vízhűtés közel egyenlő i5 (14)13... + léghűtés árban. (De nem ellenőrizem pontosan.)
    "Az i5-höz elsősorban akkor nem kell, ha normálisan beállítod." Ez alatt mit értesz pontosan?
    Akkor itt a korrigált konfig: [link] Itt már talán minden jó. Mint az előzőbe írtam 2 TB 980-ban csak ilyen van nekik ezért ez került bele. Én se gondoltam hűtőbordásat.

Új hozzászólás Aktív témák