Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Innox #4495 üzenetére

    Hát, sokkal erősebb VGA-t már nem bírna el, főleg, ha még mellé a CPU-t is megrántod... Egy GTX570/580-at már azért nem kötnék rá, csak ha alapjáraton, vagy félgőzzel menne, de akkor meg minek, igaz? :) (Sima FullHD-re némileg feleslegesek is lennének...)

    Mondjuk amilyen a technikai fejlődés, az sem kizárt, hogy hamarosan GTX580 erősségű kártyákat fognak gyártani, kisebb csíkszélességen, meg egyéb fejlesztésekkel, s annyit fog fogyasztani, mint egy mostani GTX560-as... :U

    FullHD-ban azért ellennél szerintem a sima 560-assal is, bár ár/érték arányban azért általában jobb a Ti-s verzió, persze előfordulhatnak épp aktuális akciók, amikor ez megdől... 1920x1080-on el lehet lenni HD6850-nel, meg GTX460-nal is, max. egy picit visszaveszel itt-ott... A GTX560 meg ugye jobb is ennél...

    Költséghatékony megoldásként egyelőre bevállalhatsz egy i3-as procit is, azok is bitang jól sikerült központi egységek... Bár komolyabb, számításigényes munkánál azért megéreznéd, hogy fizikailag csak két mag van, s ezek dolgoznak 4 szálon... Az i3-mak még egy GTX460-at, HD6850/70-et ki tudnak normálisan hajtani, komolyabb VGA-knál már CPU limit lenne...

    Én azt mondom, ha most nem lesz komoly munka és tuning sem, akkor felesleges 2500K-t venned... Teljesen megfelelne neked egy "sima" i5-2300/2310/2320/2400 is, ezek is bőven kihajtják az 560Ti-t pl... S ebben az esetben 30+ezres lap sem kellene, hanem jó lenne egy ASRock H61M/U3S3, vagy ha kell a 4 RAM foglalat, akkor valami olcsóbb H67-es...

    S persze mindezek mellett még mindig ott van a lehetőség, hogy pár hónap, vagy 1-1,5 év múlva (a még garanciális cuccokat eladva) cserélsz egy tuningos lapra, meg egy Ivy Bridge procira, pl. egy 4 magos / 8 szálas i5-3570K-ra 77 wattos TDP-vel... :)

    (#4497) spartan1: Szerintem kezdd azzal, hogy veszel egy normális tápot, azt a kodegányt meg kiteszed az udvarra madáretetőnek...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák