Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HardSanyeee

    őstag

    Sziasztok! Gép vásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni tőletek.
    Felhasználás: alkalmazás fejlesztés, videó konvertálás és vágás, PS, nagy ritkán játék.

    Ami fix:
    Aerocool Extreme Engine 3T ház,
    FSP 60APN 500W-os táp,
    Gigabyte HD6850-es videokártya,
    Samsung SSD 830 128 GB
    BenQ V2220 FullHD monitor

    Amit venni szeretnék: alaplap, CPU, RAM, esetleg egy HDD, de az lehet, hogy már nem férne bele a keretbe, ami körülbelül 115 ezer forint.

    Alaplapból van pár kinézettem: Gigabyte-ból GA-990XA-UD3, GA-990FXA-D3, illetve GA-990FXA-UD3, valamint egy ASRock 990FX Extreme3.
    Ami fontos lenne, hogy:
    1) Legyen két db teljes értékű PCI-E x16 slot-ja, igaz, nincs két VGA kártyám, de ki tudja mit hoz a jövő, nem árt felkészülni. Illetve a két x16 slot között legyen 2 darab slot-nyi hely, a 2 slot-os videokártya szellőzése miatt.
    2) A hátsó csatlakozókhoz legközelebbi PCI-E x1 slot-ba beleférjen egy hangkártya (későbbi terv), ez alatt azt értem, hogy az alaplap hűtőbordájával ne zavarják egymást (leginkább a 990FX Extreme3 lapnál áll fenn ennek a veszélye)
    3) Legyen USB 3 csatlakozó rajta

    CPU-ból is kinéztem párat: AMD FX 6300, FX 8320, illetve FX 8350. Személy szerint 4-5 évente váltok szinte teljes gépet, így inkább a 8 magosak felé húz a szívem, viszont nem tudom megér e közel 10 ezer forinttal többet a csúcsmodell, mint a 8320.

    RAM-ból egyáltalán nincs semmi kinézett termék. 2x4 GB Dual-Kit, 1600 vagy 1866 Mhz a terv, márkahűség nincs (jelenleg Kingston-om van, nem volt vele gondom). Nem tudom mennyi különbséget jelent az a 266 Mhz, illetve, hogy mennyire lehet húzni őket (soha semmit nem húztam a gépben, nem értek hozzá). Szóval leginkább RAM ügyileg szeretnék segítséget kérni.

    A HDD (ha még véletlenül belefér) valószínűleg egy 2 TB-s Seagate lesz (kizárólag adattárolásra).

    Előre is köszönöm a segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák