Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz time_drainer #149557 üzenetére

    Sziasztok!

    Tavaly év végén kértem segítséget, és palfitomnak hála össze is állt egy konfig, de aztán a vásárlást végül elhalasztottam mostanra.
    Azóta változott a készlet meg az árak is, így megpróbáltam aktuálizálni, többnyire más, itt olvasott ajánlások alapján. Ami fontos, hogy egy helyről szeretném összeszerelve beszerezni, és erre az Oázist néztem ki, mert ott találtam a legjobb árakat.

    Ami maradt az utolsó itt leokézott konfigból:
    RAM: 2x8GB GSkill RipJaws 3200Mhz -> ezt már tavaly meg is vettem
    Alaplap: ASROCK B450M PRO4-F
    CPU: AMD RYZEN 5 3600
    HDD: TOSHIBA P300 2TB
    Ház: Cooler Master Masterbox NR400 with ODD

    Amin változtattam:

    CPU hűtő: ALPENFÖHN BROCKEN ECO ADVANCED -> ARCTIC FREEZER 34 ESPORTS WHITE:
    A BEA nincs már készleten Oázisban (sem), a Freezer 34 szériát viszont sok ajánlásban láttam itt, legtöbbször az Esport One-t. (Tuning amúgy nincs tervben.)

    VGA: PALIT GEFORCE GTX 1660 SUPER GP OC -> Gainward Geforce GTX 1660 Super Pegasus OC 6GB
    Az előbbi eltűnt a készletből. Kicsikét parázok, mert az új jelölt az "egyventis, legolcsóbb" megoldás az üzletben, de jókat olvastam itt (is) a StormX / Pega hűtőkről, úgyhogy könnyen lehet feleslegesen. Érdemes lehet még pár ezrest beletolni egy kétventis Gigáért, vagy nincs lényegi különbség? (kis adalék, hogy a jelenlegi monitorom DVI-os, úgyhogy a Gigát csak átalakítóval tudnám használni)

    SSD: KINGSTON A2000 500GB -> CRUCIAL MX500 M.2 500GB (talán)
    Az A2000 ára kb másfélszerese a decemberinek, és általában azt olvastam, hogy az NVMe előnye gyakorlatban nem nagyon jönne ki, ezért gondoltam egy olcsóbb megoldásra. De igazából nagyon jojóznak az SSD árak, így nem kizárt WD Blue 3D NAND vagy akár vissza A2000-ra sem, ha vásárláskor pont az lesz jobb áron.
    Kérdés: látom hogy általában M.2-eseket ajánlatok, van gyakorlati előnye azonos típusú SATA-ssal szemben, vagy csak vegyem az olcsóbbat?

    Táp: BitFenix Formula 550W -> 450W
    Ha jól emlékszem, azt mondtátok anno, igazából felesleges a 550W, csak épp nem volt készleten értelmes 450W-os.

    Légyszi nézzetek rá, jól gondolkodtam-e a cserékkel, esetleg láttok-e valamit, amin érdemes lenne változtatni, akár a régi akár az új alkatrészek közt.

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák