Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • time_drainer

    csendes tag

    Sziasztok!

    6 éves konfigurációt cserélnék újra, ebben kérném a segítségeteket.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Böngészés, online-offline filmnézés, stb. mellett, szeretnék időnként játszani (single player), és némi hobbi szoftverfejlesztés is befigyelhet (IDE, virtuális gép, docker).
    Semmi extrém, valódi munkát céges gépen csinálom, játékoknál elég fHD és tulajdonképpen az sem zavar nagyon, ha az idei és a jövő év legnagyobb resource hog-jai nem vagy csak komoly kompromisszummal mennek el.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Perifériák vannak.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Doboz és ami benne van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    250-300 mondjuk, de igazából mindkét irányban rugalmas, ha ott jövök ki jobban ár-érték arányban.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Egy jó öreg BenQ G2420HDBL (FullHD, 60Hz, DVI, No-Sync). Lehet lesz majd helyette / mellette új, de esélyes, hogy az sem lesz sokkal se nagyobb, se pörgősebb.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok vallásos, minden márka jöhet, amit jónak ítéltek. :)
    Megjelenést tekintve az egyszerűség híve vagyok, nem rajongok a világítós csicsaságokért. :) Háznál is inkább praktikus szempontok érdekelnek (szellőzés, kezelhetőség, stb.), pl. oldalablak sem kritérium, ha emiatt jobban óvatoskodni kellene vele.

    Egyebek:
    - Tuningolni nem tervezek, sosem csináltam.
    - Gépösszeszereléssel hasonlóan vagyok, ha egy mód van rá a boltra bíznám, tehát nem volna rossz, ha nagyrészt minden egy helyről jönne (utólag is könnyen beépíthető komponensekkel elboldogulok, ha azzal lényegesen jobban járnék).
    - Magamat ismerve legalább 5 évig megint nem nyúlok hozzá, szóval a jövő biztosság leginkább olyan értelemben játszik, hogy ugyanez a konfig a jövőben is jó legyen. :) Azaz tartósság, időtállóság > bővíthetőség.
    - Nem nagyon sürgős, tudok várni pár hónapot, ha a piac indokolja (nem tudom, így Black Friday után Karácsony előtt jó vagy rossz a helyzet, esetleg tökmindegy).

    Hogy lássátok a kezdeményezőkészséget :) , visszalapoztam jó pár oldalt és kezd összeállni egy nagyjábóli elképzelés: R5 3600, GTX 1660S, 2x8GB RAM (3200; 16), 500 MB SSD, 2 GB HDD az ajánlott márkákból válogatva, de semmi sincs kőbe vésve.
    Konkrét konfigra viszont inkább tanácsot kérnék, és inkább kérdezek, mert olyan ezoterikus kérdésekre nekem nem egyértelmű a válasz, mint pl:
    - Mi a különbség egy olcsóbb és egy drágább ajánlott lap között (pl. AsRock B450M Pro vs Steel Legend vs MSI Mortar Max), és fontos-e ez nekem, ha nem készülök tuningra?
    - Mi alapján válasszak hűtőt a procira az ajánlott ~10 típusból, ha nem akarom húzni?
    - Mekkora táp kell a géphez (ugyanahhoz a konfighoz előfordul, hogy a 450-550W skálán van ajánlás), ha nem tervezem bővíteni? Ugyanitt mennyire érdekeljen engem, hogy a táp moduláris-e?
    - Házaknál a szellőzést szokták emlegetni, mint fontos szempont; mitől lesz az jó, és mennyire kell erre figyeln? Vagy az ajánlottak közül igazából mind jó és csak kinézet és ár alapján válasszak?

    Köszi és bocs ha túl hosszú voltam vagy hülyeségeket kérdezek. :B

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz palfitom #149569 üzenetére

    Sziasztok!

    Elindultam palfitom válasza alapján (köszi, még egyszer az ajánlást, nagyon jó alapot adott), és kis kutatás után ezeket változtatnám:
    - Oázisnál majdnem minden van, amit kinéztem olcsóbban, és esetenként jobb garival. Úgy néztem szintén ajánlott bolt vásárlásra / összeszerelésre, ezért ott válogatnék ipon helyett.
    - Alaplapból nem találtam egyértelmű infot ami alapján Aorust preferálnám Pro4-F helyett, pláne mivel nem igazán tuningolnék, ezért mennék az olcsóbb irányba
    - VGA-ból ezt néztem ki: PALIT GEFORCE GTX 1660 SUPER GP OC. Alig drágább, mint az ajánlott Giga, viszont Super, és úgy néztem a Palit megítélése alig marad el a Gigáétól. Nem tudom a konkrét modellel mondjuk van-e valami para.
    - Amit nem szeretnek Oázisnál az olcsó 3200-as RAM (majdnem elfogadható kategóriában ez a Corsair van, de az ha jól értettem nem csak az ára miatt maradt ki a leginkább ajánlott kategóriából nálatok). Ez mondjuk nem nagy gond felhajtok valahol máshol egy Aegis / Ripjaws / Ballistix modult és bepöccintem én (ha nem változott sokat a világ az elmúlt 5-10 évben, nem bonyolult művelet :) )
    - Házból viszont jó lenne valami Oázis kinálatából, mert ott szereltetném, és Citadellát nem tartanak.

    Szóval házra szeretnék kérni ajánlást, illetve hogy a fentiek közül van-e valami amivel nem értetek egyet.

    Házaknál amúgy ezeket néztem eddig, de igazából bármi más is jöhet.
    THERMALTAKE VERSA H17: olcsó és láttam feltűnni ajánlásokban, de amúgy nem tudom jó-e a konfigomhoz (az ajánlott procihűtő pl. lehet nem fér be), vagy van-e valami kompromisszum.
    COOLER MASTER N200: kb mint eggyel feljebb, talán kicsit ajánlottabb és drágább. Viszont többen moduláris tápot ajánlottak hozzá, a Formula meg ugye nem az. A hangjára hallottam még panaszokat, de nem tudom mihez képest lenne hangos, és hogy az zavarne-e.
    COOLER MASTER MASTERBOX NR400 WITH ODD: erről többnyire jókat hallottam, ami szemet szúrt, hogy nincs rajta audio-in jack, pedig időnként szoktam mikrofont használni hosszabb hívások alatt. Amúgy az olcsóbb ODD változatnak van hátránya az ODD nékülihez képest az esztétikán kívül?
    FRACTAL DESIGN DEFINE MINI C: erről nagyon szépeket meséltek mindenhol, főként szellőzés-hanegerő vonatkozásban, de nem tudom megéri-e a felárat. Ami felbukkant néha mint aggály, hogy nem melegednek-e az alulra behelyezett HDD-k, illetve talán volt aki itt is moduláris tápot javasolt. Kinézetre amúgy ez tetszik a legjobban, de ez mondjuk nem igazán szempont, tekintve hogy úgyis egy asztal alatt fog pihenni. :)

    Köszi!

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz palfitom #149751 üzenetére

    Szuper, köszi a gyors választ.

    Memóriából szerintem Crucial mellett maradok, a Corsairről most olvastam több véleményt, hogy AM4 nem annyira szereti.

    Ennek a mikrofon csatinak még utánanézek (a céges laptopon is valamilyen kombinált jack van, azt nem szereti a mikrofonom), de legrosszabb esetben gondolom be tudom kötni hátra az alaplaphoz.

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz fischnek #149847 üzenetére

    Szia!
    Én rájuk írtam pár napja, azt válaszolták ünnepek előtt már nem tudnak vállalni szerelést, ezért kiszedték a webshopból. Ha ráér, akkor Karácsony vagy Újév után érdemes próbálkozni.
    És ha már itt tartunk Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :)

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz time_drainer #149557 üzenetére

    Sziasztok!

    Tavaly év végén kértem segítséget, és palfitomnak hála össze is állt egy konfig, de aztán a vásárlást végül elhalasztottam mostanra.
    Azóta változott a készlet meg az árak is, így megpróbáltam aktuálizálni, többnyire más, itt olvasott ajánlások alapján. Ami fontos, hogy egy helyről szeretném összeszerelve beszerezni, és erre az Oázist néztem ki, mert ott találtam a legjobb árakat.

    Ami maradt az utolsó itt leokézott konfigból:
    RAM: 2x8GB GSkill RipJaws 3200Mhz -> ezt már tavaly meg is vettem
    Alaplap: ASROCK B450M PRO4-F
    CPU: AMD RYZEN 5 3600
    HDD: TOSHIBA P300 2TB
    Ház: Cooler Master Masterbox NR400 with ODD

    Amin változtattam:

    CPU hűtő: ALPENFÖHN BROCKEN ECO ADVANCED -> ARCTIC FREEZER 34 ESPORTS WHITE:
    A BEA nincs már készleten Oázisban (sem), a Freezer 34 szériát viszont sok ajánlásban láttam itt, legtöbbször az Esport One-t. (Tuning amúgy nincs tervben.)

    VGA: PALIT GEFORCE GTX 1660 SUPER GP OC -> Gainward Geforce GTX 1660 Super Pegasus OC 6GB
    Az előbbi eltűnt a készletből. Kicsikét parázok, mert az új jelölt az "egyventis, legolcsóbb" megoldás az üzletben, de jókat olvastam itt (is) a StormX / Pega hűtőkről, úgyhogy könnyen lehet feleslegesen. Érdemes lehet még pár ezrest beletolni egy kétventis Gigáért, vagy nincs lényegi különbség? (kis adalék, hogy a jelenlegi monitorom DVI-os, úgyhogy a Gigát csak átalakítóval tudnám használni)

    SSD: KINGSTON A2000 500GB -> CRUCIAL MX500 M.2 500GB (talán)
    Az A2000 ára kb másfélszerese a decemberinek, és általában azt olvastam, hogy az NVMe előnye gyakorlatban nem nagyon jönne ki, ezért gondoltam egy olcsóbb megoldásra. De igazából nagyon jojóznak az SSD árak, így nem kizárt WD Blue 3D NAND vagy akár vissza A2000-ra sem, ha vásárláskor pont az lesz jobb áron.
    Kérdés: látom hogy általában M.2-eseket ajánlatok, van gyakorlati előnye azonos típusú SATA-ssal szemben, vagy csak vegyem az olcsóbbat?

    Táp: BitFenix Formula 550W -> 450W
    Ha jól emlékszem, azt mondtátok anno, igazából felesleges a 550W, csak épp nem volt készleten értelmes 450W-os.

    Légyszi nézzetek rá, jól gondolkodtam-e a cserékkel, esetleg láttok-e valamit, amin érdemes lenne változtatni, akár a régi akár az új alkatrészek közt.

    Előre is köszi!

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #151267 üzenetére

    Köszi a segítséget, meg is rendeltem.

    SSD-ből végül maradt Crucial M.2-ese kicsit drágábban mint a Blue 3D, leginkább a +2év gari miatt (a Kingston NVME már +5k lett volna).
    VGA-nál majdnem elcsábultam, mert éppen elérhető volt egy ilyen három ventis Asus gyanúsan olcsón, potom 58k-ért, de míg azon filóztam hol a stikli (azért ez még a nem túl jó hírű TUF hűtés mellett is elég barátinak tűnt) visszállt a mostani 92k-ra.

    Ha van rá igény, lőhetek majd pár képet a gép belsejéről (Oázistól nem sok referenciaszerelést láttam itt).

    [ Szerkesztve ]

  • time_drainer

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #151377 üzenetére

    Sziasztok!

    A héten átvettem a megrendelt, összeszerelt konfigot, és most hétvégén eljutottam oda, hogy rendszert is rakjak rá, ezeket a sorokat már az új masináról írom. :)

    Kicsit talán sokáig tartott a szerelés (illetve nem tudom mi a jellemző, rendeléstől számítva majdnem két hét volt míg átvehettem), de nem panaszokodom, mert ebben benne volt az is, hogy az eredetileg kinézett táp gyári hibás volt, amit nekem nulla gépépítési tapasztalattal valószínű nem lett volna egyszerű kidebugolni. :)

    Ahogy ígértem képek, hogy Oázis szerelésről is legyen minta:

    (Remélem minden látszik, ami érdekes lehet; ha nem, még lőhetek újabbakat. RAM azért nincs benne mert azt külön vettem, és fényképezés után tettem be.)

    Még egyszer köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák