Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nofi

    őstag

    Sziasztok!

    Felmerült bennem, hogy ismét építenék egy PC-t pár év kihagyás után. Az elmúlt héten próbáltam felvenni a fonalat, de sosem árt a több szempont:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Bár még nem publikus a gépigény, a Cyberpunkot szeretném ha jól eséllyel elvinné High-on, FullHD-ben. Egyébként AutoCAD és általános felhasználás.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi, monitorom van egyedül.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    CPU, mobo , SSD, VGA, PSU, RAM, ház, CPU venti
    4. Mennyi a kereted rá?
    ~250K
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    LG 32ud59-B monitorom van, ami tud Freesyncet (ha jól tudom már nvidia karikkal is megy). Bár 4K a monitor, játéknál nem elvárás.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - Kicsit félek a Ryzentől. Olvastam pár alaplap - RAM kompatibilitási problémáról, inkább Intel felé húz a szívem.
    - Régen K-s processzorom volt, de őszintén szólva nem vagyok egy OC beállítottságú user, tehát nem elvárás.
    - VGA-t tekintve Nvidia-t preferálom. 1060 és 1660 között vacillálok, 2060 szerintem felesleges nekem (árban sem az én ligám).
    - Házból legyen minél diszkrétebb előlapja, nem kellenek felesleges slotok (pl. dvd-romnak, stb.), nem lesz dual VGA-m és az se baj ha nem 10+ kg. Mágneses porszűrő előny, üveg oldallap lehet.
    - 1Tb tárhelyet szeretnék. Mai SSD-knél szükség van még a rendszert külön kezelni?

    Xbox GT: nozsolt

Új hozzászólás Aktív témák