Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Termi16

    őstag

    Sziasztok!

    Sajnos már nem vagyok annyira tájékozott hardverek terén, mint annó, ezért tőletek kérnék segitséget.

    Szeretnék összerakni egy gamer gépet ami több évig használható lesz és nem nagyon kell húzzányúlni.
    Amim van jelenleg és nem cserélném le: Zalman HD500 HTPC ATX ház és Adata HM Series 650W-os moduláris tápegység. A házban nincsen hely probléma, beférnek a hosszabb vga-k, a táp pedig elég erős, úgyhogy ezekhez ragaszkodnék.

    Amire szükségem van:

    Proci, alaplap, ram, vga és esetleg m2-es SSD.
    Tuningolni nem szeretnék és fontos, hogy viszonylag csendes legyen a gép.
    Mozizásra használnám sokat illetve játszanék rajta.
    A kijelző egy 50"-os 50ST50-es Pana plazma, full hd felbontással.
    Ezt lehet, hogy le fogom cserélni a közeljövőben egy 4K-s OLED tv-re.

    Ami biztos, hogy 32GB ram-ot szeretnék, illetve GTX 1070-es vga-t vagy hasonlót.
    A nagy kérdés, hogy AMD Ryzen vagy intel? Legalább 6 magos prociban gondolkozom.
    Intel részről egy használt I7 8700 pl tetszene, de meggyőzhető vagyok AMD mellett is esetleg.

    A keretem kb 200k a fenti alkatrészekre, lehetnek használtak is vagy Ph-ról.
    Ahogy néztem a proci 65-70k körül megy az az aprón, jó lap van hozzá 30k körül, ram szintén 30-35k és akkor még marad a vga-ra is :D

    Kérlek segitsetek pár ötlettel illetve adott esetben világositsatok fel hogy amd vagy intel.

    Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

Új hozzászólás Aktív témák