Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • time87

    csendes tag

    Sziasztok!

    10 évente sikerül gépet cserélni, így a régi leharcolt q6600-ot nyugdíjba küldeném. Hasonló időintervallumokra szeretnék egy új gépet összepattintani meglévő darabjaim felhasználásával!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Zeneszerkesztés, képszerkesztés, videóvágás, internetek végtelen+2 fülön megnyitva

    2. Milyen alkatrésszel rendelkezel?
    VGA: Radeon HD 6450 1 GB
    HDD:
    Samsung HD403LJ 400 GB SATA 7200rpm
    Samsung HD103SJ 1 TB SATA 7200rpm
    Ház: Használt szellős
    TÁP: FSP FSP400-60GHN 85+ 400W

    3. Milyen alkatrészre van szükséged?
    Alaplap (1 PCI foglalat szükséges régi hangkártyának)
    CPU (~Intel i5)
    RAM (8GB)
    SSD (~240-250 GB)

    4. Mennyi a kereted rá?
    ~150.000 Ft (de nem feltétlen muszáj mindet elkölteni erre. :D)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása?
    1920X1080, a VGA megy a régi gépből, plusz a pasziánszon kívül nem nyomok más játékot

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó iránt?
    Intel i5 processzorra gondoltam, SSDből nem tudom, Samsung a menő? Alaplapnál én régóta Gigabyteot vásárolok, RAMbó' Kingston-t néztem eddig is, de a legfőbb szempont a megbízhatóság (és ár :'( ), szóval más gyártókról meggyőzhető vagyok.

    Ami fontos, hogy egy PCI foglalat szükséges az alaplapra régi hangkártya miatt. Átfutottam a nagy ipon proci tesztet, miszerint a legújabb i3 best buy lesz, de rettenet drága az alaplap (olcsót meg nem tudni, mikor jön?), így lehet, érdemes inkább egy generációval idősebbek között egy i5-öt nézni? Illetve az i5 közül melyik az a proci, ami ár/érték arányban a legokébb? i5-7400? i5-7600? Megér annyival többet? 10% teljesítmény növekedés miatt nem szeretnék kifizetni 20-25% felárat. Alaplapok chipsetjeinél van bármi különbség úgy, hogy nullát szeretnék tuningolni, valami, amit mindenképp kerülni kell?

    Érdemes várnom a vásárlással a következő év elejéig? Nem hajt a tatár, tudok várni 1-2 hónapot akár, ha azt mondjátok, hogy érdemes.

    Köszönöm szépen a segítséget előre is!

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

Új hozzászólás Aktív témák