Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • time87

    csendes tag

    Sziasztok!

    10 évente sikerül gépet cserélni, így a régi leharcolt q6600-ot nyugdíjba küldeném. Hasonló időintervallumokra szeretnék egy új gépet összepattintani meglévő darabjaim felhasználásával!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Zeneszerkesztés, képszerkesztés, videóvágás, internetek végtelen+2 fülön megnyitva

    2. Milyen alkatrésszel rendelkezel?
    VGA: Radeon HD 6450 1 GB
    HDD:
    Samsung HD403LJ 400 GB SATA 7200rpm
    Samsung HD103SJ 1 TB SATA 7200rpm
    Ház: Használt szellős
    TÁP: FSP FSP400-60GHN 85+ 400W

    3. Milyen alkatrészre van szükséged?
    Alaplap (1 PCI foglalat szükséges régi hangkártyának)
    CPU (~Intel i5)
    RAM (8GB)
    SSD (~240-250 GB)

    4. Mennyi a kereted rá?
    ~150.000 Ft (de nem feltétlen muszáj mindet elkölteni erre. :D)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása?
    1920X1080, a VGA megy a régi gépből, plusz a pasziánszon kívül nem nyomok más játékot

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó iránt?
    Intel i5 processzorra gondoltam, SSDből nem tudom, Samsung a menő? Alaplapnál én régóta Gigabyteot vásárolok, RAMbó' Kingston-t néztem eddig is, de a legfőbb szempont a megbízhatóság (és ár :'( ), szóval más gyártókról meggyőzhető vagyok.

    Ami fontos, hogy egy PCI foglalat szükséges az alaplapra régi hangkártya miatt. Átfutottam a nagy ipon proci tesztet, miszerint a legújabb i3 best buy lesz, de rettenet drága az alaplap (olcsót meg nem tudni, mikor jön?), így lehet, érdemes inkább egy generációval idősebbek között egy i5-öt nézni? Illetve az i5 közül melyik az a proci, ami ár/érték arányban a legokébb? i5-7400? i5-7600? Megér annyival többet? 10% teljesítmény növekedés miatt nem szeretnék kifizetni 20-25% felárat. Alaplapok chipsetjeinél van bármi különbség úgy, hogy nullát szeretnék tuningolni, valami, amit mindenképp kerülni kell?

    Érdemes várnom a vásárlással a következő év elejéig? Nem hajt a tatár, tudok várni 1-2 hónapot akár, ha azt mondjátok, hogy érdemes.

    Köszönöm szépen a segítséget előre is!

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vettem egy thunderboltos hangkártyát és most gombhoz a kabátot a történés, pécét szeretnék összerakni hozzá.
    Én eddig jutottam, de kérném a segítségetek, hogy esetleg rossz úton járok-e valamelyik alkatrésznél.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Zeneszerkesztésre, videovágásra (max fullHD), alap internetezésre
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel
    SSD, HDD
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, processzor, memória, tápegység, számítógépház
    4. Mennyi a kereted rá?
    500 ezer forint
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása?
    Egy Sony FullHD tv HDMI bemenettel, semmi extra
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    Intel procis konfigot szeretnék, thunderbolt támogatással, új alkatrészekkel, időtálló kivitelben.

    Alaplap: ASUS PRIME Z790-P, ASUS ThunderboltEX 4 kártyával a Thunderbolt miatt - 138 000 forint
    (azok a lapok, amiken gyárilag rajta van a thunderbolt: ASROCK Z790 Taichi Lite - 163 000 forint, ASUS ProArt Z790-CREATOR WIFI - 230 390 Ft. Fontos a 4 darab DDR5 foglalat a későbbi bővítés miatt, illetve van egy PCI-E UAD DSP kártyám, így a mATX lapok kiestek, amin nincs elég foglalat)
    Processzor: Intel Core i7-14700K - 175 000 forint
    Processzor hűtő: gyári - 0 forint
    úgy olvastam, hogy retekmeleg ez a proci, nem úszom meg valami vízhűtés nélkül?
    Videokártya: Beépített - 0 Ft
    kezdésre nem költenék rá, mert tényleg 0-t akarok játszani rajta. A shortform trash videóvágás miatt kénytelen leszek venni valamit, vagy elég az integrált?
    Memória: KINGSTON FURY 32GB Renegade DDR5 6000MHz CL32 KIT KF560C32RSK2-32 - 53 990 forint
    Alaplap hivatalos oldal alapján támogatja, memóriás fórumban olvastam, hogy legalább 6000Mhz legyen és CL32 időzítés
    Tápegység: SEASONIC Focus GX 550W - 40 890 forint.
    A GX 750W egy tízessel drágább, ahogy láttam, inkább azt lenne érdemes venni, ha később neadjisten bővítenék? Ilyen tápszámolós oldal a konfigot 400W-ra hozta ki.
    Ház: DARKFLASH Leo fekete - 11 490 Ft
    Ez igazából majdnem mindegy, a legergyább is jó, RGB-hez öreg vagyok, csak beleférjen egy sima HDD, meg a későbbiekben a vízhűtésnek a része (márha kell).
    Háttértár:
    Crucial BX 500 240 GB - 0 Ft - előző gépből hordozva, terv szerint később csere m2-re.
    Samsung 1TB HDD - 0 Ft - előző gépből hordozva.

    Ez így jó lehet, vagy ti valahol faragnátok valamit rajta?
    Köszi a segítséget!

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz palfitom #180001 üzenetére

    Köszi a felvilágosítást, én leragadtam abban a korban, amikor csak nyűg volt a számítógépházban a plusz venti, mondjuk volt is már vagy 15 éve legalább.
    Ezek szerint ennyire fontos, hogy 3 nagy venti legyen magában a házban is?
    A ház ajánlás szuper, köszönöm szépen, már cserélem is a vásárlásos listában erre az Endorfy-re!
    Vízhűtésre ha van esetleg ötleted, bevált típusod, szívesen fogadom, de már megyek is át abba a topikba is kérdezősködni.
    A többi alkatrész nem mellényúlásos?

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz palfitom #180003 üzenetére

    Köszönöm szépen a típusokat és a megerősítést! :R

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz patyil #180005 üzenetére

    Szia,

    most egy kivénhedt Vegassal csapkodok, szerintem Davincire térek majd át.
    Alaplapon kicsit faragtam, találtam egy Gigabyteot ugyanolyan thunderboltos bővítőkártyás felállásban.
    Alapvetően a videós vonat a hobbi hobbijának a hobbija, a fő profil a zeneszerkesztés lenne, de ha van valami budget kártya, ami segíthet, a későbbiekben beruháznék rá lehet.
    És igen, egy 1TB m2 SSD kerül majd bele, inkább megyhagyom a régi gépben a régi SSD-t, tartalékgépnek jó lesz, kár szétkannibalizálni.

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

Új hozzászólás Aktív témák