Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gyárfás

    tag

    Sziasztok!

    Komplett konfigot szándékozom venni heteken belül, de nincs most elég időm foglalkozni vele, ezért a segítségeteket kérném. Az is jó ha szűkítitek a kört néhány alkatrészre, vagy kizárhatok valamit.
    A gép játékra lesz egy ismerősömnek aki nem hc gamer, viszont szereti kipróbálni az új játékokat és mindenevő. A legjobb ár/érték arány érdekelne.

    CPU: Érdekel a magfeloldás lehetősége, így talán elérhetem h 3 év múlva csak mondjuk egy kis +rammal és cserélt vga-val olcsón korszerűsíthetek. Kisebb tuning is belefér, ha nem hajtaná ki a videókarit.

    VGA: Nem tudom hogy az olcsóbb 5770-es kari ami sokszor csak 2-3k pluszt jelent az 5750-hez képest mennyire éri meg, mennyit számít a rajta lévő ram. :F Továbbá konkrét márka+típus érdekelne.

    Alaplap: Na itt vesztettem el végképp a fonalat... :) Asrocktól idegenkedem, de nem tudom mennyit fejlődött az utóbbi években. Gigabyte lapokat szeressem, de most kicsit drágának tűnnek. Olyan kellene ami bővíthető lesz kb 3 év után, tehát sokáig nem megy tönkre. Nem szempont az integrált vga, az új sata, az usb 3.0 és cfx sem(úgy tudom a videókarit inkább lassítaná a hibrid cf)

    2x2 DDR3 1600 Geil Value ram amit így megállapítottam :) (ez két slot, ha bővítek kell még 2)
    Táp és monitor terén rátok hagyatkozom teljesen. Ezekből nagyon olcsót ha lehet, de táp terén is figyelembe véve a jövőbeni fejlesztés lehetőségét (erre inkább áldoznék).

    Még annyit, hogy a gazdáját ismerve talán nem is lesz bővítés, ebben az esetben az lenne a fontos h pl videókari ne menjen tönkre, gondolok itt a powercolor és társaira.

  • Gyárfás

    tag

    Köszönöm a válaszokat!

    Az lenne az észrevételem, hogy az ajánlott MSI 770-C45 alaplap memóriatámogatási listáján nem szerepel a 2gb méretű geil ram. Ezt mennyire kell komolyan vennem? Egy olyan ember aki sok játékkal játszik nem akad-e bele valami olyanba amivel gondjai lehetnek?

    Ház terén én jelenleg egy igen szellős példányt használok, nagyjából csak azt hagytam rajta amire éppen rá lehet pattintani az alkatrészeket és látom h egy közel 10e forintosat ajánlottatok :D Igazából tetszik, ha jól láttam kapunk két ventit hozzá. Az érdekelne h mi az a gépben amihez ennyire kell a jó szellőztetés?

    Valószínűleg többmagosított procit fogok beszerzni.
    Monitor tekintetében még nyitva a kérdés, vagy ezzel másik topikban érdeklődjek inkább?

  • Gyárfás

    tag

    Sziasztok!

    Korábban ajánlottatok konfigot nekem és az MSI 770-c45 alaplap memóriatámogatási listáján nem szerepelt a 2Gb Geil 1333-as RAM. Tudnátok ajánlani néhány alternatívát? Már volt hasonló problémám és tapasztalataim szerint ez vagy nem okoz gondot vagy igen.

    Olvastam hogy videókártyánál az 1Gb csak nagy felbontáshoz kell, mi lenne pontosan az a nagy?

    Érdekelne hogy szerintetek mi az a proci ami már éppen kihajtaná az 5770-et, mivel szerintem procit csak így lenne érdemes vásárolni, leszámítva a későbbi fejlesztés lehetőségét, amikor mondjuk olcsóbban kijövünk egy most megvásárolt komolyabb cpuval és később talán csak vga-t kell cserélni.

    Szerk.: Alaplapban lévő crossfire-t szinte biztosan nem fogom kihasználni, sata III nem érdekel, mivel nem veszek bele flash meghajtót egyhamar, szintén AMD és tartós(5-6 év vagy több) megoldás érdekelne.

    Jól jönne valami vélemény chieftek 450W táphoz. Tudom hogy a Watt nem minden, csak később fene tudja milyen vga karik kerülnek piacra.

    [ Szerkesztve ]

  • Gyárfás

    tag

    válasz kelzsoca #2613 üzenetére

    Én a "kihajtja" kifejezéssel már többször is találkoztam ilyen tekintetben és természetesen a balance-ot kell érteni alatta.
    [ilyesmire gondoltam]
    Az a néhány fps különbség még a mérési hibába is belefér, így aztán mondhatjuk hogy nincs különbség.
    Úgy láttam hogy 5770/5850 és hasonló kártyák mellé ajánlottak itt a fórumon 955-ös procit és nem keltett különösebb visszhangot hogy 20e Ft-al drágább cpu-t ajánlottak a szükségesnél.

    Nem akartam erőltetni, de olyan jókat írtatok Asrock lapokról hogy mostmár érdekelne ez a megoldás is. Így nem kell a teljesítményre is kihatással lévő Geil ramoktól megválnom és talán olcsóbban is kijövök. Persze ha úgy gondolod, hogy nem bírná ki a lap hosszabb távon, akkor nem szóltam. Ebben az esetben viszont kicsivel drágább lapok is szóba jöhetnek, ami nem Asrock és támogatja a Geil 2Gb-ot. Nem árt ha minimális tuningot elbír, hátha később VGA-t cserélek és mondjuk a cpu nem hajtaná ki azt.

    1680x1050-et akartál írni

  • Gyárfás

    tag

    Az 5750 és 5770 kártyák egyébként mennyiben különböznek egymástól ha húzni szeretném őket?

    Egy 5770-el nagyobb teljesítményt lehet elérni?

  • Gyárfás

    tag

    válasz #98593280 #2621 üzenetére

    Azért kérdem ám, mert nemigen van időm végigolvasgatni nagy topicokat egy igen/nem miatt, de azért köszi, megnézem.

  • Gyárfás

    tag

    Sziasztok!

    Netezésre szeretnék egy konfigot összeállítani, mit ajánlotok?

  • Gyárfás

    tag

    válasz agemate #7697 üzenetére

    Nekem ez így tökéletes, köszönöm. Monitorra rákérdezek egy másik topicban, ha van kedved leírhatod mire gondoltál.

Aktív témák