Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • proKSA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy hozzá nem értő ismerős kért tőlem segítséget, asztali pc vásárlás ügyében.
    Komplett gépet szeretne, viszont a helyzet nem annyira egyszerű, mivel neki mindenképpen fekvőházas kell, hogy az asztalon lehessen a gép, tetején a monitorral. Az illető egy 60 év körüli hölgy, és leginkább internetezésre, multimédiára (saját állítása szerint filmnézés, zenehallgatás - de azért nem egy vérszegény konfigra lenne szükség) szeretné használni. Szüksége lenne magán a gépen túl egérre, billentyűzetre, egy 21 (ha nem fér bele a pénzbe akkor 19 ) colos monitorra, és egy alap használatra megfelelő (home premium, esetleg professional), előre telepített Windows 7-re. Azért fontos, hogy előre telepített legyen, mivel nekem sajnos nem áll módomban elvégezni a telepítést. Az lenne az ideális, hogy ha egy üzletben meg tudná vásárolni az egész gépet, összeszereléssel, telepítéssel együtt, és neki csak el kéne mennie érte. A keret 150-200 ezer Ft között mozog, de inkább az alsó határt súrolja, mint a felsőt ha lehetséges.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!
    proKSA

  • proKSA

    csendes tag

    válasz kelzsoca #14995 üzenetére

    Szia, köszi a tanácsokat!

    A hölgy most megy nyugdíjba és a gyógynövény könyvét akarja többek között megírni a gépen. Eddig csak a munkahelyén dolgozott számítógépen, otthon nem volt. A laptopokat utálja és - egyébként szerintem is - a laptop teljesen alkalmatlan sok szöveg írására. A fekvő gép azért kéne, mert 1. ez a mániája, a munkahelyén is ilyen volt, 2. azt mondja, ez fér el az asztalán otthon, s ő arra akarja rakni a monitort :))

    Valaki írta itt, hogy nem kell feltétlen elkölteni minden pénzt. Hát igen, ő éppenséggel örülne, ha spórolhatna egy kicsit, csak hát az XP már kifut, a Win 7 alá kell egy kis vas... Az Iponba hiába írt (én tanácsoltam neki), egyszerűen kidobták, hogy az van, ami a weboldalon olvasható.

    Szóval Iponból vagy máshonnan, tudnátok egy konfigurációt, amin normálisan fut a Win7 Home, hozzá egy szép csak 21'-es monitor, amin látja, amit beír, billentyű+egér, oszt annyi. Azzal a nyavalyás fekvő házzal van a gond.

  • proKSA

    csendes tag

    válasz betunyo #15055 üzenetére

    Köszi, ezt nem is ismerem, de jónak tűnik... Valahogy belepréselték a DVD írót a monitor oldalába? Van erről valami részletes leírás valahol? Hogy miként műxik, meg mekkora a monitor képátlója?
    Attól félek, hogy leszállítják neki és be sem tudja kapcsolni. Az igazi az lenne, ha egy Médiamarktban vagy Saturnban megnézhetné élőben, aztán megvenné az Iponban. Köszi-köszi!
    Most látom, hogy ez érintőképernyős talán? Jesszus!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák