Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz balpis #45274 üzenetére

    [L:http://prohardver.hu/dl/faces/lion.gif]http://prohardver.hu/dl/faces/lion.gif[/L]
    balpis

    Köszi a válaszod.. sajnos mástól nem is kaptam.

    Nem tudom, te intel párti vagy-e, vagy jelen helyzetben az alsó szegmensben, vagy a többiben is, ár-teljesítményben az intel a nyerő?

    Nos: hogy a 2-es pont érthetőbb legyen.
    Úgy néz ki, holnap este elhozom ezt a konfigot:
    Asrock N68- S3 UCC
    AMD Phenom 2 X4 840 /3.2ghz
    Msi 9600GT Zilent 1gb
    Kingmax 2x2gb ddr3 1330mhz
    WD Caviar 1 terra
    EZCOOL Magnum
    Colorsit 420watt
    A gép minden alkatrészére 1 vagy több év gari van.(kivéve VGA)
    Mindezt 55-ért.

    Egyrészt: ez megér ennyit? a mostani winyó árakat nézve, ha jól sejtem igen.

    Tervem:

    1:Barátnő anyuka gép
    Asrock N68- S3 UCC alaplap menne barátos-nőm anyukájának, bele apróból egy "kétmagosítható" sempron(9-10), vagy egy AMD Athlon II X2 250 (15)
    Melyikkel járnék jobban?
    Körítésnek meg vagy a fenti konfigból menne a ram, vagy vennék bele 2 gigát. (attól függ, mennyire jó a fenti RAM)
    Meg valami olcsó táp (FSP, Delta..)
    Illetve van egy 250-es Satás winyom, megkapná még azt bele. (IDE-s winyo van a mostani gépébe)
    DVD satás, ház neki tök mindegy, a régi is megfelel, ez a konfig nem hinném, hogy nagyon melegedős típus legyen.) És kész is neki a gépe.
    Kérdés: ez a gép a fenti két proci valamelyikével, és az alaplapi vga-val megbirkózik alap filmek, kicsi játékokkal? (bár másnem kap bele valami olcsó vga-t, de nem hinném,hogy kelljen...

    2: Saját Gépem

    Az én mostani konfigom cserélném le.
    -Alaplapom, proci, memó, VGA menne eladásra.
    Vennék valami jó, komolyabb, később is helytálló AM3-as alaplapot (AM3+ osat, nem tudom mi a különbség :B )
    természetesen itt is számítana, hogy nem a legdrágább lapot akarnám, de azért mégis elég jót! (mint a mostani lapom se egy gagyi, anno 4 éve nem volt rossz lap..) sacc 20k
    - Procinak menne a vásárolt gépből az AMD Phenom 2 X4 840 /3.2ghz
    - memó vagy a fenti, vagy vennék valami brutálisabbat, ha érdemes?...
    - VGA egyelőre szintén maradna a "donor" gép 9600-asa. (csak jobb mint az én 8600GE-m, később majd ez lenne elsősorban cserélve.

    A többi cucc a mostani gépemből ficcenne be, illetve az én házamba (CM-690) lenne pakolva. (csak komolyabb mint az a EZCOOL Magnum valami..
    A tápom meg gondolom elbírná még ezt a felállást! :U (CX400)

    Kérdésem:
    -Írtad, hogy nincs L3 ebben a prociban. Ettől sokkal "gyengébb"? csak mert pl. pcx listán a 840-es 31,200 Ft, a AMD Phenom II X4 965 Black Edition meg 30,325 Ft
    Olcsóbb és mégis gyorsabb, komolyabb? (másnem eladom a 840-est, és vadászok apróban ilyet) kb. milyen valós Phenom-nak felelhet meg a 840?

    A másik, hogy ez a 840-es proci a mostani játékokat, egy komolyabb videókártyával full hd ben, nem fullos felbontásban, nem 16x AA vagy min, elvinné? (vagy egy 965BE)

    Milyen alaplap lenne, ami kafa, jövőre nézve is jó, úgy 20k körül...(ha olcsóbb se baj :B )
    Asus, MSI párti voltam eddgi, de ha jól látom, most nagyon felkapottak az asrock lapok...tesco gazdaságos asus, ha jól sejtem...

    Szóval igy agyalok..a megmaradt dolgokat eladva, nem is lenne sokba szerintem az egész mizéria..

    Eladás: WD 1terrás Winya
    (Régi alaplapom, proci, memo, vga, EZCOOL Magnum ház, meg az a csoda táp, ami inkább csak súlynak lenne..(jól gondolom ugye, hogy kuka kategória?!)

    Nah most futok aludni, 5 kor ébresztő, és tegnap se aludtam csak 4 órát max...

    Köszi mindenkinek az esetleges hozzászólásokat! :R

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák