Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulac12

    tag

    válasz trialboj #145 üzenetére

    Az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikban nézz körül, minden kérdésedre válszt kapsz, az összefoglalót érdemes átböngészni.

    [ Szerkesztve ]

  • Castell

    aktív tag

    válasz trialboj #145 üzenetére

    Üdv,

    Amit leírtál és amit belinkeltél, az arra tökéletesen megfelel. De komolyabb elvárás ne legyen a készülék felé. Nekem egy 6200 Ft-os boxom van, kb. ugyanez mint amit belinkeltél csak rockchip-es.

    Konyhanyelven: Van egy házimozi program, amit úgy hívnak, hogy KODI, ez már telepítve van a boxokon, ha nincs előre telepítve, akkor könnyedén feltelepíthető. A KODI-hoz van egy magyar nyelvű kiegészítő, amit [itt] találsz meg, ezt ha feltelepíted a KODI-n belül, akkor ezen keresztül nézhetőek a sorozatok, filmek magyar nyelven is. Szinte az összes sorozat fent van, amit kis hazánkban adásba került... Több nem is kell, nem bonyolult, szóval a szüleid is el lesznek vele, mert a kezelőfelület is mindvégig egyszerű.

    Pár jó tanács: figyelj arra, hogy ami 22 euró felett van és nem az EU-ból jön, arra rájöhet a 27% áfa és a kezelési költség is. Érdemes elcsípni valamilyen akciót, a Gearbest oldalán gyakran szokott lenni 22 euró alatt tv box (én is innen rendeltem).

    Sokakban megfogalmazódik a kérdés, hogy az 1 GB ram kevés-e? Szerintem nem, én tökéletesen elvagyok vele. A KODI gyors, nem akad, stb. Ezen kívül média- és hálózati lejátszóként is tökéletesen funkcionál és nem hiányzik a 2 gb ram... Persze ez is igény kérdése, valaki értelem szerűen kihasználja ezeket. De a felhasználók jó nagy részének szerintem tökéletesen elég egy olcsó box. A support sem nagyon lényeges, mert szerintem 1 év múlva eladod és veszel egy másikat 5-6 ezer Ft-ért...

    Játszani, skypeolni meg pl. böngészni nem érdemes vele max ad hoc jelleggel, mert nincs értelme szerintem (nincs joystick és a böngészés sem must have érzés a tv képernyőjén)

    Szerintem az árukat nagyon megérik, ha egyszer kipróbálja az ember, egyből "belé szeret" Nem hasonlíthatóak az épített gépekhez ugyan (htpc), mert azok sokkal komolyabbak, de az ár-érték arány mutató szerintem nagyon fent van a tv boxoknál...

    :))

Új hozzászólás Aktív témák