Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bucsek

    tag

    Sziasztok, szeretném frissíteni a gépemet, DE csak alaplap, cpu és memória szinten.

    Eléggé elfelejtettem, hogy most mi a menő, meg mi az, amivel hasít a "krájzisz kettő" és kellene egy kis segítség.

    A mostani konfigom (annyira nem fontos, csak hogy ehhez képest mennyivel lesz gyorsabb):
    asus p5ql pro alaplap
    intel core2duo e8400 proci
    2x2gb 800mhz es ram
    Gigabyte GeForce GTX‑460 (ez a legújabb, a gépben, szerintem elél még pár évig, előtte egy geforce 9600gt volt)
    Enermax 500w-os táp (szerintem ez is elég neki)
    vinyó, dvdolvasó... ezek annyira nem fontosak.

    Szóval szépen felépítenék 1 új gépet, nem egyből mindent bumm megveszek, alaplappal kezdeném, aztán proci és ram.
    Mindig is gondban voltam azzal, hogy milyen alaplaphoz milyen processzor dukál... X Y éve még édesapám törte ezen a fejét, most én.

    Szóval nem egy húdedrága alaplapot szeretnék (igazából nem is tudom, hogy milyen 1 jó alaplap), de ne is a leggagyibbat.
    Ha megmondom köbö milyen procit szeretnék belerakni, akkor tudtok ajánlani? Mert valamilyen intel i5ösre gondoltam pl erre: Intel Core i5 3.3GHz dobozos Socket 1155 i5-3550
    A lényeg, hogy eléljek vele tényleg pár évig.

    Konkrétumokat nagyon nem mondtam, de nem is értek hozzá :\

    Remélem azért így is tudtok segíteni.

    SSD-re gondoltam még, de ez csak arra jó, hogy ne az orromat piszkáljam míg feláll a windows...
    szóval most tényleg csak a leglényegesebb kellene, hogy mi az ami számít az alaplapban. mitől jó egy alaplap? mert nagyjából a legolcsóba is beletudok rakni 8 giga ramot meg 2 vga-t és i7es procit, meg a legdrágábba is.

    [ Szerkesztve ]

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

  • Bucsek

    tag

    válasz bluyoo #39929 üzenetére

    Igaz hogy egybe vegyem, csak hát max 1-1 hónap eltérés lenne :) nem egy fizuból venném, de most nem ez a lényeg, max spórolok :D

    Mindig is azt hallottam, hogy alaplapnál nem szabad spórolni, jó azért még se 50ezres alaplap kéne, inkább olyan 30-35. De nem kell nekem integrált videókártya bele, meg semmi. Ha azt mondod az a proci amit kinéztem jó, akkor ahhoz kellene egy jó alaplap. RAMról igaz nem esett szó, de legalább 8gb-ot szeretnék, hogy sokat számít e azt nem tudom, eddig 32bites op rendszerem volt, most 64-es lenne (most is 4gb van, mégis csak 3,XY-t ismer fel).

    Sajnos ez a alaplap chipset nekem kínai, nemigazán értek hozzá, majd még utánanézek, értelemszerüen ami jobb az kellene :D

    Tuningolni sosem szerettem, valahogy nemigazán értettem hozzá, ott voltam, hogy megvan, működjön stabilan és kész.

    SSD--re én is gondoltam, hogy minél hamarabb, csak hát ahhoz új oprendszer is kéne, jelenleg se erőm se időm felállítani újra a win-t :D

    Driverek, segédprogramok alaplaphoz? hát biztos jó lenne, de igazából nem tudom mi haszna. Legyen támogatott azért. ne kelljen a hangkártyával is vesződni, mint annó a 98-nál :D

    Tápom ezekszerint megfelel és a vga? tudom vannak már jobb kártyák is, de azért remélem még ez is teszi a dolgát.

    Az alaplap kialakítására nem is gondoltam, mennyire változtak? házat nemigazán szeretnék venni, amim van most alaplap (asus p5ql pro) ahhoz képest nőttek v csökkentek mármint a méretek?

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

  • Bucsek

    tag

    válasz bluyoo #39932 üzenetére

    Gondolom ezzel az integrált cpuval nemigazán kell foglalkoznom :D

    vágódeszka :DDD igazából a semmit arra értettem, hogy nem kell nekem 50 usb port meg 80 vga slot trallalla :D

    Tehát LGA1155ös lapkakészletű procit kell néznem ugye? Amit kinéztem az végülis az, de bármelyik ami 1155-ös az jó lesz?

    Igaz hogy csak alaplap, ram meg cpu, csak hát ha kevés a csoki, kő a kakajó :D de remélhetőleg válaszolnak nemsokára a táp topikban. fél kilóvatt csak elég :D

    sata 3 és sata 2 közöttt mi a különbség? mert a vinyóm szerintem sima satás, vagy sata 2 vagy lövésem nincs... :D szóval oda vissza kompatible? csak sebességben különböző?

    (azt azért még tudom a ide és a sata közt mi a kül :D)

    Házam valószinüleg jó lesz, a kábelrendezést mindig megoldom kötegelőkkel :D venti hely van, procinak kivezetés stb. max ha szar, akkor pár ezerért veszek valami occót :D

    köszönöm a segítséget :)

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

  • Bucsek

    tag

    válasz Bucsek #39933 üzenetére

    már csak a memória kellene, abból milyen? régen még menő volt a dual memória vagy mi a fene :D most hogy megy? ddr3 of course meg hány mhz-es? 1800? sajna itt is análfabéka vagyok. meg hogy milyen márka, mégse valami MIKE vagy ADIOS márka legyen.. :D

    [ Szerkesztve ]

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

  • Bucsek

    tag

    válasz bluyoo #39936 üzenetére

    igaz, mindennek van saját topikja :D

    1gb ramot meg kipróbálom otthon, jelenleg nem tartózkodom otthon :D

    "Ha az ajánlott lap mellett döntesz jár hozzá a Virtu MVP program amivel a dedikált VGA mellett hasznát tudod venni az IGPU-nak is." igazából még mindig nemtudom mire jó egy ilyen igpu? meg akkor 3 gpu-m lenne? :D processzoros, alaplapos és a hivatalos? :D nekem 1 is elég :D

    Akkor egyelőre ennyi köszönöm mégegyszer, indul a pc újítás projekt :DD

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

Új hozzászólás Aktív témák