Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BemAnyó

    senior tag

    válasz Motaba78 #22292 üzenetére

    Én most 775 ről cserélek am3 ra, nem azért mert erősebb, hanem mert tényleg úgy tűnik hogy sokkal értelmesebb fejleszthető, és szerintem az intel nem éri meg a felárat, persze ha megtehetném hogy várok (februárig kell gépet vegyek)akkor június-júliusban cserélnék csak, de akkor is inkább amd am3+ ra, szerintem, (ráadásul a proci hűtőmet se kell lecseréljem csak a másik foglalatot kell rá felrakjam), az intel sokkal többet kér el egy jól felszerelt lapért ami nem épp korrekt, pl: sli/cf usb3 új sata,

  • Tibitabi

    tag

    válasz Motaba78 #22292 üzenetére

    Köszi mindenkitől a javaslatokat.
    Nagyon úgy tűnik a dolog, hogy tényleg jobb választás lenne az (eredeti ötlet) AM3-as lap. Jelenleg egy X2 255 -ös mellett döntenék, aztán később úgyis lejjebb mennek az árak. Ahogy látom a 255-ös is 65W és az E6600-ra is 65W fogyasztást írnak.
    Az alaplap így a GA-880GM-UD2H (rev. 1.3) lenne. Ezt honnan lehet tudni, hogy rev. 1.0 vagy rev.1.3 -at árulnak?
    Amit említettél, hogy elfogadja-e az olyan procikat amik többmagosíthatók, hát azt nem találom, illetve nem tudom hol keressem...
    - Ha olyan házat választok aminek az elején van firewire csatlakozó, akkor erről az alaplapról el lehet vezetni oda, hogy tudjam elől is használni vagy be kell érnem azzal, hogy csak a hátlapon van az IEEE 1394a port?
    Amit még nem igazán értek, hogy az E6600-as FSB-je 1066MHz. Az X2 255-nél ilyet nem találok, csak olyasmit, hogy a System Bus(MT/s) 4000. Akkor az AMD procinak nincs is FSB-je? Illetve az intel-nél jobb a cache kezelés vagy nem?
    Úgyértem akkor most mekkora sebességű memóriát válasszak, ha az alaplap DDR3 1800 (OC)/1666 MHz-es memóriákat bír? Az 1800 (OC) mit jelent az már mégis sok neki?
    Vagy menjek át a proci és memória topicba ahol kivesézhetjük, hogy pl.: kell-e a memóriára hűtés külön meg ilyen apróságok?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák