Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz Mian #21693 üzenetére

    Szeva!Volt egy MSI k9a2CF-es lapom ami állandóan azt játszotta,hogy beindult,de a bios-ig nem jutott el,de az összes cucc ment.Csak úgy tudtam megoldani,hogy ki-be húzgáltam a konnektort.A 3-dik cserelapnál meg is untam az egészet,de ha gondolod olvass utána itt a PH-n...Rajtam kívül kapásból 3 embert mondok aki ugyan ezzel a problémával küzdött.Na ezt úgy hívják,hogy típus hiba vagy hibás széria.Tessék visszaolvasni alap topickjába és kiderül,hogy nem kitalálom az egészet. :( A 770T-C45 jogos,mert elnéztem.Nekem 6000+-osom volt ami 125w-s.Neked 6400-esed van ami 140w- és nem támogatott az-az menne csak lehet elolvadna...Mint mondtam a DKA790GX Platinium irreálisan drága,mert 38 ropiért már igen komoly lapot lehet kapni(790-890-es csúcs lapokat),tehát nem ajánlott.Sima GX-et Magyarországon nem lehet kapni az-az egyetlen egy helyen találtam 25 ropiért és az egy ITCapital nevű helyen amihez...hát nem is tudom...akkor lesz érdekes amikor a cég megszűnik jogutód nélkül te meg ott maradsz egy semmit sem érő garival és reménykedsz,hogy nem haljon meg a dolog...Csak az utóbbi időben nem egyszer volt ilyen sztori.Nem véletlenül emlegetjük a nagy boltokat(Ipon,Aqua,First,stb...).Nem szentek ők,de legalább valószínű,hogy ott lesznek holnap is.Ja találtam egy durván két éves lapot használtan ami 20 ropiért ment el,de már lejárt hirdetés.Ehez képest a Giga mérföldekkel jobb,mert lehet kapni és eléggé komoly a körítése.Az viszont igaz,hogy ezzel a lappal is voltak problémák és ebben mélyen egyetértek atti_2010 fórumtárssal.Különböző memória típusokra és a 4 modulra igencsak érzékenyen reagált(valószínű a BIOS hibái miatt),de mivel Kingmaxod van(és erre külön fel is hívtam a figyelmed)valószínű,hogy menni fog.Ezért írtam azt,hogy a giga és a régebbi MSI lapokat nem tudom igazán ajánlani,mert volt hozzájuk sajnos szerencsém.A helyedben vennék egy ASRockot(mondjuk 785 vagy 790-est)ami kemény 17-18 ropiba kerül nem szüttyög a memóriákkal és azzal vígan elleszel addig amíg nem veszel egy komplett új gépet...A 4 magosokról annyit,hogy el ne képzeljük,hogy fillérekért mennek majd a 4 magos procik.Én a X2 6000+ os procim 1 éve adtam el 11 ropiér.Most már 13ropiért mennek.A 955Be-m sem valószínű,hogy valaha is 20 ropiért menne...bár isten útjai kifürkészhetetlenek :)

    atti_2010:Na ezt meg én nem tudtam...mi is lesz a Win 8-al?Én most azt olvastam,hogy bitang bukás volt az MSI lapjain az a BIOS helyettesítő "dolog",borzasztó instabil,nem működött és mindenki visszahegesztette rá a régi jól működő BIOST.Mondjuk nekem a Win7-is egy új dolog(3 hónapos)és ezzel egy jó ideig el leszek(XP-t használtam ezidáig már nagyon rég óta),mert nagyon tetszik... :K Az új Buldózer AM3+-os lapok is ezt kapják,vagy még biost?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák