Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lordjancso

    senior tag

    Sziasztok!

    Volt egy MIKROTIK RB2011UiAS-2HnD-IN routerem, amihez vettem egy PoE adaptert. Konkrétan ezt: UBIQUITI POE-24-12W-G

    Teljesen jól működött a két eszköz együtt. Nem volt random újraindulás, nem volt semmi hiba.

    Később lecseréltem a routert egy MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN modellre. A PoE adapter maradt a régi. Nagyritkán azt tapasztalom, hogy a router újraindul és a logban csak annyit látok, hogy "router was rebooted without proper shutdown". Amikor elkezdtem jobban felfigyelni a jelenségre, azt tapasztaltam, hogy jellemzően akkor történik ez, amikor nagyobb a terhelés, nagyobb a forgalom a hálózaton. Feltételezem hogy jobban dolgozik a router processzora, így több áramot vesz (venne?) fel.

    Megnéztem a Mikrotik oldalán és a régi modellhez azt írják, hogy "Max power consumption: 11 W", míg az újhoz "Max power consumption without attachments: 23 W". Nem tudom, hogy itt pontosan milyen attachmentre gondolnak, de én nem használok semmilyen kiegészítőt a routerhez. Kivettem a dobozból, bekonfiguráltam és használom.

    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek lehetséges, hogy a fenti jelenség a random újraindulások forrása?

    Ha igen, milyen PoE adaptert lenne célszerű vásárolni? Annyira nem értek hozzájuk. Ezt a kettőt néztem:
    UBIQUITI POE-24-24W és UBIQUITI PoE-48-24W
    Viszont ötletem sincs, hogy mi a különbség, hogy az egyik 24VDC @1.0A, a másik pedig 48VDC @0.5A.

    Előre is nagyon köszi a segítséget.

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Új hozzászólás Aktív témák