Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Szada85 #58722 üzenetére

    Ezzel teljesen egyetértek. Viszont azt gondolom, hogy a többség óvatos is ennek megfelelően, főleg gyalogosként, ezért amely balesetekről hallunk, azok az olyan esetek, amikor mégsem volt az. Viszont amíg nincsenek retorziók (soha nem láttam olyat, hogy bárhol ellenőrízték volna, bárkit megbüntettek volna, amíg nem volt baleset) a tipikus "erősebb kutya baszik" alapon történt kényszerítésekre, pl. zebrán át nem engedés tipikus esete, amiről volt szó itt a topikban, addig ez kb. olyan, mint ha gyengébb forgalmi szereplőként egyáltalán nem lenne elsőbbséged, csak esetleg néha kegyből mégis megadják. Ez totálisan felborítja a bizalmi elvet, pl. zebrán senkinek nem jó, hiszen autóval is szívunk miatta, hogy a gyalogos nem mer lelépni egyből, ha lassítasz, így sokkal több ideig tart egy-egy ilyen átkelés.

    De múltkor is le voltam ugatva, mikor ezt felvetettem, miért nem kellene annyival elintézni, hogy akkor van elsőbbséged, ha megadják, pedig itt azért felteszem az átlagosnál tudatosabban közlekedők kommentelnek, akkor meg mit várunk az átlagembertől...

Új hozzászólás Aktív témák