Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urdongo

    tag

    válasz Murderer69 #2630 üzenetére

    Van esetleg tapasztalatod ezzel a konverterrel? Jó lenne tesztképeket látni, amik ezzel készültek.

    Annak idején azért vettem PEN-t hogy kényelmesen tudjam vinni mindenhová magammal...lényegében a szendvicsek mellett megfér a kirándulós batyuban, nem kell hozzá külön táska. Ez az egyszerű gagyi reverse gyűrű megszerettette velem a makró világot...még ha egyelőre homályosan is látom vele helyenként. :D

    Számomra ez "az a" világ ami mindenhol jelen van egy szoba poros sarkában éppen úgy mint kint egy tó mellett és szívesen babrálok vele és ezért hajlandó lennék többet is áldozni rá...viszont a nagy DSLR-ek világa nem nekem lett kitalálva...a m4/3-ad egyetlen makró obija pedig eléggé megfizethetetlen kategória.. Ezért már az is megfordult a fejemben, hogy vennék ehhez a kis vázhoz egy Tamron 90mm F2,8-as makró obit használtan. Csak azt nem tudom, hogy milyen adapter kellene hozzá, hogy az AF is használható maradjon. Persze tudom makrónál ritka a pontos AF, de csak jobb ezt a pontatlanságot korrigálni manuálisan, mint a full manuális fókusszal szöszölni.

    Felmerülhet a kérdés, hogy ha a DSLR-ek elriasztanak miért nézek ilyen nagy makró obit. Azért mert (ár is számít) nem szeretnék több vázat, ezt az egy kis PEN-t szívesen elviszem sok helyre, de ha mégis kedvem támadna egy-két napot egy hónapban a makrózással komolyabban foglalkozni, akkor lekerülne róla a m4/3 obi és mennék vadászni a tamronnal, ha ez a kombó hozná azt a képminőséget makrózásban amit már a 14-42-nél már megszoktam. (Az általános képességeire gondolok, nem a reverse gyűrűvel kombináltra. :))

    Szerintetek ez az elképzelés összeegyeztethetetlen? Vagy esetleg járható út?

    Bocsánat ha sok amatőr / hozzá nemértő zagyvasággal árasztom el a fórumot, de nem nagyon tudok kitől tanácsot kérni / kapni.

Új hozzászólás Aktív témák