Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz Ixion77 #93117 üzenetére

    Ebből szerintem következik, hogy az aranyon elért nyereség kb. az osztaléknyival marad el a részvényekétől. Ami logikus is, tekintve hogy az arany nem termel semmit.

    Ez így biztos, hogy nem igaz, a cégek ugyanis a profitjukat nem fizetik ki teljes egészében, egy részét a növekedésükre fordítják, így az árfolyamban is kell, hogy jelentkezzen többlet.

  • julius666

    addikt

    válasz Ixion77 #93117 üzenetére

    Ebből szerintem következik, hogy az aranyon elért nyereség kb. az osztaléknyival marad el a részvényekétől.

    Nos igen, ha ránézel a fentebb linkelt ábrára, végülis kiolvasható ilyesmi róla, elvégre az egyik jószágban mérve a másikat a kapott függvény nem mutat egyértelmű trendet. Csak éppen előre megjósolhatatlan 10x kilengések voltak 20-30 éves időtávokon. Ez így kisbüfiként baromira nem vicces, elkezdesz gyűjtögetni fiatalkorodban és amikor nyugdíjba mész, lehetsz 10x-ben vagy 1/10x-ben is attól függően, milyen ciklust fogsz ki. Ha részvénybe ülsz, akkor legalább tuti megkapod az osztalékokat.

    És ez csak a múltbeli chart mogyorózós része a sztorinak, de mint tudjuk a múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az arany árfolyamát klasszikus kereslet-kínálat alakítja, keresleti oldalon legnagyobb súllyal a befektetői piac van, csak ezután jön az ékszer + egyéb ipari kereslet. Ezért a keresletre crypto vonal mint alternatíva hosszútávon azért kockázat lehet, lévén szigorúan technikai szempontból el tudná látni azt, amire az arany mint befektetési eszköz hivatott. Ha egyszer elérhető közelségbe kerül az űripar (aszteroida bányászat), az pedig a kínálati oldalt torzíthatja.

    Egyik se a közeljövő zenéje nyilván és nem is vehetők készpénznek, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy ezek a múltbeli adatokon bányászkodások jópofák, de se rövidtávon, se hosszútávon szart se érnek valójából, ha a mögöttes fundamentumok megváltoznak. 20-40 éves távon szerintem az aranynál nagyobb az ilyen jellegű kockázat, mint a részvénypiaccal kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák