Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    aktív tag

    válasz aujjobba #78585 üzenetére

    78582-78585-igre:

    ngaba
    hogyhogy "aki menekíti a pénzét éppen, azt hol érdekli a TBSZ"
    -> szerintem hibás gondolkodás, ha nem gondol rá; egy kis eselyü de nagy buktamértékü esemény (ami elöl menekíteni próbál) vs. es 100% biztonságú bukta, csak kisebb mértékü (elert hozam TBSZ-en adomentes)
    mindkettö jatszhat, aki TBSZ-re nem gondol, az nem befektetö (nálam), hanem más (itt meg: pánikoló, kapkodó, nem nyugodt meggondoló)

    Zoli: "Aki így gondolkodik az nem fekteti be a pénzét, csak bankszámlán vagy kp-ban tartja és az a paranoiája hogy elveszik tőle."

    -> lehet/valoszinü/biztos, hogy így gondolkodik, de hibásan; ráadásul a befektetéssel akár biztosabb is (illetve diverzifikaltabban biztonsagos), mint egy penzintezeti folyószámlán álló cash; nem ?
    HÜLYESÈG így gombolkozni (sicc)

    aujjobba: szerintem is "kicsit" érthetö
    nálunk az volt a duma, hogy nagypapám megtakarítása 2szer veszett el ...én meg hozzáteszem: igen, de mindegyikhez világháború kellett ...és lokális értékek
    háború most is van persze (szerencsére nem világh.), de a pénzügyi összehálózatosság összehasonlíthatatlanul jobb/más, mint 70 / 100 éve

    nnna, mindegy: nem kell nekem mindenkit megértenem (nachvollziehen) mármint hogy úgy gondolkodnak (nem Ti, azt látom persze ;-); vagy megtéríteni, megóvni önmagától, egyoldalú nem átgondolt, pánikcselekedetektöl

Új hozzászólás Aktív témák