Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • srs24

    csendes tag

    Sziasztok!
    A helyzetem a következő :
    Jelenleg PMÁP(ok)-ban tartva az az összeg, ami kb. 2-5 éven belül HUF-ban fog kelleni.
    20+ évre elkezdtem Revoluton havi rendszerességgel váltani HUF->EUR-t.
    Az IB-nél szeretnék TBSZ2023-t nyitni, amire egy összegben utalnám be Revolutról az EUR-t, és vennék belőle VWCE-t.
    A jövő évtől kezdve pedig mivel ahogy láttam az IB hasonlóan vált, mint a Revolut így egyből a HUF-ból venném meg a VWCE-t havi rendszerességgel ~500€ értékben.

    A kérdéseim a következők lennének a fentieket figyelembe véve
    (jó lenne, ha az összefoglaló is frissülne hasonlókkal :K ) :

    1. IB számlanyitásra elérhető valahol leírás/videó, ahol lépésről lépésre van bemutatva?
    2. A fentieket figyelembe véve mit érdemes base currency-nek választanom az alap számlára? (Ha jól tudom a TBSZ számla mindenképp HUF-os)
    3. Fixed vagy tiered elszámolást érdemes választani?
    3. A sokat ajánlott VWCE-nek a következő az ISIN-je? IE00BK5BQT80 : Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating
    4. Az IB felületén azt is ki kell választanom, hogy melyik tőzsdéről akarom venni vagy ez automatikus az ISIN beírásával? Ha nem automatikus, akkor az Xetrán érdemes venni?
    5. Esetleges külföldre költözés esetén mi történik a meglévő TBSZ-ekkel, és lehet-e új TBSZ-eket nyitnom, ha huzamosabb ideig külföldön tartózkodok?

    Egyelőre ennyi merült fel bennem kérdésként, de ha még van olyan amit érdemes tudnom a számlanyitás előtt akkor nagyon szívesen fogadom a tanácsokat :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák