Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulyasa

    őstag

    Utazáshoz, egy-két pillalant megörökítéséhez (videófeltével nem fontos, arra videókamera ajánlott) keresek egy nem profi fotózásra szánt "zsebbe férő" digitális fényképezőgépet, a 20-30 ezres árkategóriában. Ebben szeretnék segítséget kérni
    Egyelőre még csak ma kezdtem el nézegetni az itteni multikban, ahol lakom, de még nem néztem ki egyet sem.
    Nyitott vagyok bármelyik márka/típus tekintetében, csak jó minőségű fényképeket készítsen (mint említettem, videózásra nem akarom használni).

    A kívánságlistám (a minimális elvárásaim):
    - (viszonylag) gyors és nagy kezdő??? látószögű optika (ehhez nem nagyon értek, a lényeg, hogy az utóbbi miatt ne kelljen sokat hátrálgatnom, ha egy közeli témát szeretnék lekapni)
    - 4x vagy 5x optikai zoom (láttam ilyenek ebben az ártartományban)
    - vakku
    - SD/SDHC kezelés
    - AA vagy AAA elemeket lehessen belerakni (a saját akksis modellek azért nem lennének jók, mert az utazás alatt nem igen lesz időm töltögetni, elemeket meg szinte bárhol kapni)
    - kikapcsolható exponálás "hangeffekt" (bár lehet, hogy ezt mindegyik tudja)

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz gulyasa #23304 üzenetére

    Továbbra is várok tanácsokat a kérdésemmel kapcsolatban.
    Azóta néztem egy-két webáruházat is, ahol vásárlók által hagyott szöveges értékelések is olvashatók. Ezek alapján összeszedtem néhány konkrét típust, ezzel megkönnyítve, hogy innen valaki - ha lenne olyan szíves - elmondaná a saját véleményét:
    (Nem mindegyik felel meg az összes alap kívánságaimnak - pl. akksi vs. elem tekintetében -, a lényeg az egyöntetű elégedett vélemények voltak)

    Nikon Coolpix S3000
    Canon Powershot A3000
    Fujifilm Finepix AX250
    Panasonic Lumix DMC-F3
    Sony Cyber-shot DSC-W310
    Canon Digital IXUS 105 IS (bár ez utóbbi egy kicsit kilóg a 30 ezres kategóriából, de nem vészesen)

    Melyike(ke)t lenne érdemes megvenni?

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz picur220 #23321 üzenetére

    Értem. Azért az optikai képstabilizátor nálam is sokat nyom a latban.
    De hát az a fránya saját akksi...

    Amúgy az IXUS 105-ről mi a véleményed? (vagy másnak az összes többiről is, amit felsoroltam a #23320-ban)

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    Kérdéseim:

    - Van valami különbség a Canon Powershot A3100 és az A3150 között?
    (az egyik webáruházban megnéztem/összehasonlítottam mindkét típus adatlapját és az ottani adatok alapján én nem láttam különbséget és még árban is megegyeznek)

    - Van valakinek tapasztalata a Canon IXUS 105 IS-el?

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz picur220 #23362 üzenetére

    És a másikról - a Canon IXUS 105 IS-ről - mi a véleményed?

    Azért nézegetem, mert elsősorban 28mm-es objektívje van (az A3100/A3150 35mm-ével szemben), és DIGIC 3 helyett DIGIC 4 proci van benne (valójában azt sem tudom - nem értek hozzá -, miben jobb a 4-es a 3-asnál, de feltételezem, hogy csak jobb lehet).
    Aztán egy-két funkció máshogy van megoldva, meg van pár hasznos többletfunkció is, de valójában olyanok, amelyek nélkül is van élet.
    3000Ft-al többért...

    Szóval ezek csak a puszta adatok a leírásából, de jó lenne olvasni egy szakértő véleményt is róla, pl. hogy ezekből mi a "parasztvakítás" és mi a valódi előny (vagy hátrány)?

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz PRO-peller #23371 üzenetére

    Nem várok csodát 30k-ért (illetve 33k-ért az IXUS 105 esetében).

    Mint ahogy azt a legelején is írtam, nem profi fényképezőgépet akarok és a videófelvételt is hanyagolnám (arra a célra van egy HD videókamerám), csak fényképezésre kell, utazásra zsebbe.
    Majd ha profi fényképezőgépre lesz szükségem, akkor majd rászánom (újra) a keresgélést és a jóval több pénzt. De most erre, ilyen célból nem akarok többet kiadni.

    Úgyhogy szerintem a következő napokban még bemegyek újra a boltokba, viszek magammal egy SDHC-t és konkrétan a Powershot A3100/3150-t és az IXUS 105-öt "megtapogatom" közelről is és aztán döntök.
    Köszönöm az információkat.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz gulyasa #23374 üzenetére

    Végül az IXUS 105 mellett döntöttem és nem bántam meg - 1 nap használat után.

    Igazából apróbb dolgok miatt billent a javára a mérleg (a teljesség igénye nélkül felsorolva):
    - Valahogy az A3100 "billenős" zoom gombja nagyon kicsi, az IXUS-nál az exponáló gombnál található gyűrűs megoldás sokkal jobban bejön
    - Az IXUS többi gombja is valahogy nagyobb az A3100-asénál, amit könnyebb kezelni
    - Alumínium ház
    - Vékonyabb
    - ...

    További "apróbb" dolgok, amelyek nagyon tetszenek - a feleségem kb. 6 éves Olympus Camedia C-370-eséhez képest:
    - Bekapcsolás után (az ON/OFF gomb megnyomása után) 2 másodperccel már lövésre kész
    - Be lehet állítani, hogy naponta vagy hetente új mappába mentse a képeket
    - Féltem a módválasztó tárcsa helyetti menüs megoldástól, de nincs vele semmi gond. Az Olympus-al rengetegszer megtörténik, hogy a tárcsa valami miatt véletlenül eltekeredik egy esetleges nem kívánt állásba és nem veszem észre...
    - Először AA/AAA elemes/akksis megoldású készüléket választottam volna, de így utólag lehet, hogy jobbnak tűnik a saját akksis megoldás, mert azt kb. 2 óra alatt fel lehet tölteni (a ceruzaelemes akksiké több óráig szokott tartani)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz picur220 #23398 üzenetére

    Én azt csinálnám, hogy eleve nem képmegosztó tárhelyre raknám a képeket, hanem egy free webtárhelyre és onnan linkelnék.

    Reklám nélkül, ha pl. az atw-re raksz fel - tárhely regisztráció után - egy képfájlt (a példa kedvéért a "pelda.jpg"-et), akkor azt egy másik oldalra vagy egy fórumba így linkelve tudod felhasználni:
    http://users.atw.hu/felhasználóneved/pelda.jpg

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz Drughi #23428 üzenetére

    Én is ebben a kategóriában kerestem és nekem is a Canon Powershot A3100-at ajánlották - többek között - az optikai képstabilizátor miatt, ebben az árkategóriában.
    (Utánanéztem és tényleg csak a Canon-ok rendelkeznek optikai stabilizátorral ebben az árkategóriában, a többiben meg mindenhol csak digitális stab. van)

    Hasonló - apró nüanszokkal több - tudású típus még a Canon IXUS 105 IS, amit végül megvettem.
    Mint azt itt már írtam, én is bementem a boltba - történetesen én is az edigitalba -, hogy "megfogdossam" őket és igazán apró dolgok miatt a 3000-el drágább IXUS mellett döntöttem:
    - Az A3100-nál nekem kényelmetlen volt a billenő zoom gomb megoldás a ház veled szemben lévő kijelzős oldalán, valahogy nekem túl kicsi a gomb és kényelmetlen használni. Az IXUS-nál - azon kívül, hogy kicsit nagyobbak a gombjai a gép kicsit kisebb mérete mellett - az exponáló gombnál felül van egy gyűrű, amit balra/jobbra lehet elfordítani egy ujjal a közelítéshez/távolításhoz.
    - Az IXUS-nak nagyobb a látószöge (28mm) - beltéri, közelről készült felvételekhez így valamivel jobb.
    - Az IXUS külső borítása ALU és valamivel vékonyabb, lekerekítettebb a "háza", mint az A3100-asé.

    Most jelenleg még mindig nyúzom az IXUS-t, az automata beállításokon kívüli beállításokat próbálgatom.
    Még mindig nagyon meg vagyok vele elégedve. Azt kaptam, amit vártam - azért a pénzért.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz csakb #23430 üzenetére

    Nem kell megijedni a tárcsa hiányától, már egész megszoktam az előző gépünkhöz képest a menüs megoldást, ami elég gyors is. A régin számtalanszor megtörtént, hogy a tárcsa véletlenül elfordult egy nem kívánt módba és csak utólag - a kép elkészítése után - vettem észre.

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

  • gulyasa

    őstag

    válasz btf #23461 üzenetére

    Elvileg a sima SDHC-val sem lehet baj, de digitális fotózáshoz és főleg HD-videózáshoz- általánosságban és nem konkrét típusra értve - inkább már a Class4-es kategóriát ajánlják.
    De mivel a te kamerád VGA videónál jobbat nem tud, szerintem sima SDHC is elég.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

Új hozzászólás Aktív témák