Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Holnap

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az unásig ismételt téma: Fényképezőt szertnék venni/lecserélni.

    Jelenleg egy Olympus C725-ösöm van, már jóideje vágyom egy új gépre, szeretnék megtanulni ''igazán'' fényképezni, így gondoltam egy lécsőfokkal feljebb lépek.
    Ezzel a géppel a legfőbb gondjaim a következők voltak: éjszaka szinte csak zajos képek születtek, félhomályos/sötét helyeken nehezen tudtam élvezhető képeket csinálni, főként a megnövekedett exp. idő miatti bemozdulásokból adódóan és a kijelzőjét is túl kicsinek találom. Amúgy van néhány kép, ami szerintem jól sikerült.

    Természetesen az új gép vásárlásakor leginkább az anyagiak korlátoznak, maximum 70eFt-ot szánok rá, de szeretném minél kevesebből megúszni.

    Természet képeket, városi életképeket, élethelyzeteket és makrót egyaránt szeretek fényképezni.

    Kedzetben Oly 510 UZ-re gondoltam, de a tesztképek nem tetszettek, így ezt hamar elvetettem.

    A következő jelölt a Fuji S5700-as volt, de arról elég szigorú kritikát olvastam, így maradt két másik eshetőség: Fuji S5600 vagy Fuji S6500fd... Olvastam a véleményeiteket, hogy ár/érték arány alapján az S5600 jobb, de én egy kicsit nagynak érzem... Más gépek az áruk miatt nem nagyon jöttek szóba. :F

    Segítség! Hogyan döntsek??? Van esetleg még egyéb lehetőség, amit kihagytam a számításaimból?

    Minden vélemény érdekel, hiszen egyedül képtelen vagyok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget. :R

  • Holnap

    csendes tag

    válasz adik #3580 üzenetére

    Na jó, akkor színt vallok. :B
    Nagyon kezdő vagyok, az ismereteim egyelőre elég felszínesek, az Oly lehetőségeit se merítetem ki teljesen, -ne vessetek meg- gyakran inkább az automata beállításokat használtam a kézi lehetőségek helyett. Ezen szeretnék változtatni. Sokat kell tanulnom és gyakorolnom és most ehhez keresek olyan gépet, amivel érdemes kísérletezgetni. Sajnos jelenleg nem tudok képeket feltölteni, mert egy ''jobb pillanatomban'' az összes értéktelen fényképet szanáltam... Csak néhány kép maradt.
    No ezek után kérdezem újra, hogy mit válasszak? Gondolkoztam használt gépen is, de talán az túl rizikós, mert nem venném észre, ha valami problémás gépet kínálnának nekem. Így jutottam el a lentebb említett masinákig.

  • Holnap

    csendes tag

    válasz perempe #3584 üzenetére

    Szóval az én jó öreg kis Olympus C 725 UZ-m pont elég ahhoz, hogy kitapasztaljam az alapokat a manuális beállításaival és ha majd tényleg felnövök a feladathoz, akkor gondolkodjak el a továbblépésen? Tehát a kezdeti szárnypróbálgatásokhoz elég ez a gép?
    (Igen, az esti témák szinte sosem sikerülnek.)

  • Holnap

    csendes tag

    válasz perempe #3592 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot!
    Ha nem muszáj, nem dobok ki feleslegesen pénzt az ablakon... Inkább veszek egy álványt, ahogy azt Cyberslider is ajánlotta. ;) Valamint előszedem a fényképezésről szóló könyveimet és belevetem magam a ''tanulásba''. Illetve keresek egy másik fórumt, hogy ne itt offolgassak, majd visszatérek, ha megértem egy DSLR vásárlására...

  • Holnap

    csendes tag

    válasz BEE #3598 üzenetére

    Huh, feladtátok a leckét... Vegyek gépet vagy ne vegyek?

    Mikor az első bejegyzésemet írtam, biztos voltam abban, hogy új gépre van szükségem, aztán perempe elbizonytalanított, hiszen senki sem ad ki pénzt feleslegesen... Mégis valahogy úgy érzem, hogy új, komolyabb gépre van szükségem, de még sok lenne egy DSLR.

    Végigolvastam a fórumot, és úgy láttam, a tanácsadók két táborra szakadnak, az egyik tábor azt mondja, hogy előbb elég egy bridge gép, eztán ráér a tükörreflexes, a másik tábor viszont rögtön beledobná az újoncot a mélyvízbe egy tükörreflexessel... Magamat ismerve a kisebb lépések taktikája jobban beválna, ezért gondoltam arra, hogy a régi Oly C725 UZ gépemet lecserélném egy következő kategóriás gépre (ami ugyebár bridge)...

    Ha nem lenne off, most megkérdezném, hogy hogy jutottál el a ''kis'' Oly-tól a jelenig. :)

  • Holnap

    csendes tag

    válasz BEE #3601 üzenetére

    Délelőtt felhívtam néhány üzletet, érdeklődtem a Fufi S 5600-ról... Elég sok helyen mondták, hogy már nem árulják (kifutó modell lévén). Rövid rágódás után úgy döntöttem, hogy inkább most veszek egy ilyen gépet, minthogy még gondolkodjak rajta néhány napot/hetet és lecsússzak róla... Most biztos sokan gondolják azt, hogy erről a gépről nyugodtan le lehet csúszni, de én úgy hiszem, hogy -ahogy Te is mondtad- kezdő/tanuló gépnek nagyon is jó lesz. Szeretném megköszönni a segítségedet, hiszen mostantól topic-ot váltok, itt már nem fogok többet felbukkanni. :)

Új hozzászólás Aktív témák