Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    válasz DemonDani #52002 üzenetére

    Hali!

    Én mikor olcsóbb kompaktot kell ajánlani valakinek akkor azt szoktam javasolni, hogy google kereső "best compact cameras under 100$" mondjuk aztán megnézni miket dob ki, összehasonlítani (nagy különbség nem lesz) aztán megnézni itthon mi mennyi és választani egyet. 30 ezer alatt tényleg szinte semmi különbség, ezért szoktuk javasolni, hogy használt fronton is nézegessetek pl. múltkor volt egy Lumix LX-2 20 körül ami nem volt rossz vétel.

    Egyébként a jobb mobilok tényleg csinálnak olyan képeket, a videós képességekbe meg le is nyomják az olcsó kompaktokat. Már OIS is egyre több telóba van. :) Amit nem tudnak az optikai zoom de sokszor ez nem is kell. Ha játszhat használt azt mondom nézz szét dobj be nekünk 2-3-4 szimpatikus típust aztán biztos mondunk valamit.

    Exom: Azért mondanék le a nagyobb zoomról, mert azon kívül minden másba jobb gépek. :) Nekem sose volt még a tulajdonomban olyan gép ami 4.2x zoomnál erősebb volt. Egyszerűen nem érzem szükségét. Sportra tudnám elképzelni, illetve a természetbe állatok fotózására, videózására. Utazásnál meg amihez lehet közel kell menni annyira, hogy jó kép legyen, ami meg távol van azt szépen kell komponálni és akkor szép emlék lesz akkor is ha nem látszik minden porszem az épület falán. :) A videos dolgot meg a kolléga leírta de youtube-on látod mit tudnak, szerintem mindkettő egész meggyőző az LX7 főleg a fényerős optikája miatt.

    geristar: Jól látod, kb ennyi köztük a különbség. Neked kell tudnod megéri e a 10k pluszt, mert pl. a WIFI nyaraláskor nem hülyeség ha szeretsz megosztani képeket még "melegébe". :)

    makoss: Csak azért sokallod érte, mert annyiért már majdnem tükröset kapni de ne tévesszen meg a dolog. Attól mert az FZ200 nem cserélhető obis gép, elég sokuldalú masina nem véletlen lett népszerű. Vedd meg bátran, nem hiszem, hogy csalódnál benne. Igen 100k de itt kezdődnek a komolyabb gépek. Akksik tekintetében az eredeti 14k az utángyártott meg fele annyi. Én egy 100k-s géphez megvenném az eredetit DE az utángyártottak sem olyan vészesek csak hát minőségbe nem mindig az a szint. Felrobbanni nem fog :D Ha eredeti kell akkor digitcam boltot érdemes megnézni én ott találtam. Vásároltam már ott szerintem teljesen rendben van a hely.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák