Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    Sziasztok tápszakértők!

    Bár úgy látom, hogy mindkettő ajánlott kategóriás, de mégis, az alábbi két táp közül (a közöttük lévő wattbeli különbség most lényegtelen) melyiket ajánlanátok inkább? Elsősorban a megbízhatóság, a felépítés és a bélhez használt alkatrészek (kondik stb.) minősége alapján, de ha a ventilátorok között jelentős különbség van (pl. az egyikről tudni, hogy 1-2 éven belül már röcögni/hangoskodni fog, az is érdekelne.

    A két delikvens:
    FSP Aurum S 400
    Cooler Master G 550M

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Graphics #92547 üzenetére

    Egy ismerős gépébe lenne majd: Core I5 / Ati R380 páros, tuning nélkül, minimális számú egyéb cuccokkal (egyetlen HDD, egy optikai meghajtó, két-három házhűtő venti)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Graphics #92563 üzenetére

    Szia!

    Bár vszg. átfutott a tekinteted rajta, de közben [itt] már válaszoltam a kérdésedre.

    Bár engem az érdekelne leginkább, hogy a kettő táp közül általánosságban melyik a "minőségibb" (felépítés, alkatrészek).

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    Sziasztok!

    Valamikor tavasszal cserélném majd a már elég öregecske (idén hét esztendős) gépemet, és mivel nekem ez utóbbi hét év hardveres változásai nagyjából ki is maradtak teljesen, már most, jó előre elkezdtem nézelődni, hogy lássam, mi a helyzet. (A múltkor tettem is itt fel már tápos kérdést, igaz nem magamnak, hanem egy nálam is tájékozatlanabb ismerősnek közvetítve.)

    Szóval, táp fronton is nézelődtem. Megbízhatóság és kiváló minőség a "top priority", kiegészítve a modularitással és halksággal. A tervezett gépemhez (vszg. I5 4590 és GTX960 páros lesz) ugyan egy 400W-os táp is simán elegendő lenne, de nem igazán találtam a honi kínálatban kedvemre valót a 400-450W-os kategóriában. Így egy lépéssel feljebb ugrottam az 500-550W környékére. (A mostani gépemben egy igen kiváló Enermax Modu82+ 525W dolgozik (amikor az Enermax neve még egyetl jelentett a megbízhatósággal és top minőséggel), de túl jár már a kb. 20000 munkaórán, és hiába tűnik még mindig nagyszerű állapotban lévőnek, azért nem reszkíroznék...)

    Hogy rövidebbre fogjam: az 500-550W kategóriában (kb. 35.000 Ft-os értékhatárig, amit belőttem magamnak) két darab ragadta meg az érdeklődésemet:

    EVGA Supernova G2 550W (ami ha jól láttam, akkor Super Flower Leadex Gold beles)
    Super Flower Leadex Platinum 550W

    Azonban egy dolog megragadta a figyelmemet: OTP (Over Temperature Protection) egyikben sincs! Ez mennyire általános manapság? Nem gáz ez? Vagy ezen nem érdemes aggodalmaskodni?

    Másik kérdésem: a honlapján alapból 7 év gyári garanciával szereplő EVGA tápot idehaza mindenhol csak 2 év garanciával láttam meghirdetve. (Olyan boltban is, ahol mondjuk a GS szériásra rendesen ott van az 5 év, tehát gondolom, hogy nem szürkeimport van a háttérben). Létezik, hogy ez normális, és mondjuk EVGA-nál a termék regisztrációjával lehet 7 évre kiterjeszteni a garanciát?

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Illetve, ha valaki tud 400-450W körüli, idehaza kapható, halk és moduláris tápot a fenti két típussal egyező minőségben (japán kondik, szerelés minősége, stabilitás, halkság stb.), akkor megköszönöm, ha felhívja rá a figyelmemet!

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz DR|FTK|NG #92867 üzenetére

    Köszi szépen!

    A táp nem kemencében lesz, de azért hangszigetelt házat szánok mellé: egy Be Quiet Silent Base 800-at. Ez a tesztek alapján a teljesen hangszigetelt volta ellenére is kellően jól hűt (a Fractal Design Define R4 és R5 házaknál hatékonyabban, kivéve, ha ezeknél maximumon járatjuk a ventiket, de akkor már a hangjuk is megjön; főleg az R4-nél), ám pont a tápegység körüli hely kialakítása kissé kérdéses számomra. Ugyanis a ház alja totálisan zárt, csupán a hátoldalon, a táp alatti térben van egy rácsozott nyílás, amin keresztül elvileg bejuthat a levegő. Itt látható is, amiről beszélek. A tesztek pedig ezt a régiót nem igazán érintik, amikor a hűtési teljesítményre terelődik a szó. Kíváncsi lennék pedig, hogy mennyire tud így érvényesülni a táp ventije, mennyire tudja átmozgatni a levegőt, ha szükséges.
    A házhoz mondjuk mindezzel együtt is ragaszkodom, mert bár sohasem voltam egy "gamerkülsőt" kedvelő valaki, de erre az elegánsan dögös narancs/fekete színkombinációra és külsőre, valamint azokra a kiváló minőségű és hatékonyságú házhűtő ventikre rögtön olyan szinten kattantam rá, hogy az eredetileg nézegetett Fractal Design Define R4-R5 házakat automatikusan dobtam is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz DR|FTK|NG #92867 üzenetére

    Super Flower Leadex Platinum 550W lett végül. Ma rendeltem meg. Köszi szépen a tanácsot/segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Frenky89 #93520 üzenetére

    Szia!

    Nem vagyok táp szaki, én is részben érdeklődni jártam itt kb. két hete (bár már nagyjából konkrétumokkal, mert azért alaposan végignyálaztam a dolgokat előtte). De ha már nem sajnálsz kb. 30-35 ezer forintot egy 500w körüli teljesítményű jó tápra, és fontos a csendesség is, akkor az EVGA Supernova G2 550W-vel vagy a Super Flower Leadex 550W-vel (Gold vagy Platinum verzióssal) szerintem jobban jársz. A tesztek alapján ezek összerakottság, stabilitás és anyagminőség tekintetében egy ligával feljebb játszanak az általad kinézett Be Quiet tápnál (ami eredetileg nálam is a jelöltek között volt még az első körben). Ami pedig a hangerőt illeti, a Super Flower Leadex Platinum 550W-re például azt írták tesztben, hogy gyakorlatilag a leghalkabb nem passzív táp, amit az utóbbi néhány évben találkoztak. A mérések szerint még halkabb, mint az amúgy tényleg csendes Be Quiet Straight Powere. (Egyébként az általam említett tápok mind fépasszívak is, ha ECO módban használod őket, tehát terheléstől függően akár teljesen némák is maradhatnak.)

    Ezek kb. egy árban vannak a Be Quiettel, max 2-3 ezer forint difi van típustól függően, viszont minőségben ennél sokkal nagyobb a különbség. Ezzel amúgy nem a Be Quietet akarom lehúzni: jövő hónapban cserélem a már alaposan elöregedett gépem, és Be Quiet lesz a kinézett ház és a procihűtő is. (A házat már be is szerváltam.) Szvsz szimpatikus a márka, de itt most, táp terén, ebben a kategóriában nem ő a nyerő.

    Ha valamiben hülyeséget írtam volna, akkor a tényleg hozzáértők majd javítanak :R

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Frenky89 #93531 üzenetére

    Igen, az EVGA Supernova G2 az SF Leadex Gold beles táp.

    Az SF gyári weblapja tényleg érdekes/furcsa, mert ha a leadex platinum szériában keresni kezdesz, akkor a 650W a legkisebb, amit találsz. Ám pl. google-ből indulva megtalálható a gyári weblapon az 550-es iskatt. Kissé érthetetlen. (Bár szerintem alapból igen gagyi és uninformatív a Super Flower weblapja. Ez szöges ellentétben áll a korábban említett tápok minőségével, tehát a weboldaluk ne tántorítson el azért :D )

    Én különben, ha kapható jó/megbízható helyen, az EVGA G2-t venném, a 7 év kiterjesztett garancia, valamint a három említett típus közül talán legkedvezőbb ár/érték arány miatt. (Bár nekem most Leadex Platinum lett - pont tegnap vettem meg -, mert az általam kinézett egy-két helyen éppen ezen a héten fogyott ki a G2...)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Frenky89 #93534 üzenetére

    A GS-t is rendszeresen ajánlják itt a hozzáértők, tehát biztosan nem járnál rosszul vele! Más kérdés, hogy ezeket a köröket én is lefutottam (a Be Quiet SP 550 CM és az EVGA GS 550 is a jelöltjeim között volt még az első körben), és a G2-ben lévő Leadex Gold bél veri a GS-ben lévő Seasonicot, tehát bosszantó, ha már csak a "gyengébbik" (bár ez egy vicces kifejezés, mert a Seasonic bél is minden igényt kielégítően kiváló minőségű) verziót látja mindenhol.

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Frenky89 #93602 üzenetére

    Én is furcsa szemmel nézegettem az ECO módot, de gyakorlatilag csupán annyit tesz, hogy egy bizonyos hőmérséklet alatt nem kapcsolja be a ventit, illetve egy adott hőmérséklet alá érve pedig újra kikapcsolja azt. Ez a hőmérséklet pedig jól van megválasztva, tehát nem akkor kezd el pörögni a venti, ha már meg akar sülni a táp, hanem jóval előbb kapcsol be. Két dologra jó:
    1. nem pörgeti annyit a ventit, ergo tovább fogja bírni az is (mielőtt hangosodni kezdene az "elhasználtságtól")
    2. Bár szinte semmi hangja nincs a ventinek sem, de mégis, ha nem terheled nagyon a gépet/tápot, akkor időszakosan (ami lehet akár a használatban eltöltött idő nagyobbik része is) passzívban is tud menni, garantáltan hangtalanul.

    Ha pedig még mindig szkeptikus vagy, akkor ott az Auto mód, ahol hagyományosan fog működni a táp, nem félpasszívként.

    Egyébként a "túlméretezés" ebből a szempontból szvsz hozhat némi hasznot (kisebb relatív terhelés, kevésbé melegedés), de azért csak ezen szempont alapján nem érdemes a szükségesnél jóval nagyobb tápot venni.
    Nekem mondjuk szerencsém van ebből a szempontból (már ha ezt lehet szerencsének nevezni), mert ilyen 400W körüli kategóriában nem találtam épkézláb, nekem tetsző tápot, így lett végül egy 550W-os SF Leadex Platinum. Ellenben a gépem fogyasztása várhatóan valahol 250W körül fog tetőzni (i5 4590 + gtx960 + aprólék). Tehát nálam vszg. full passzívként fog üzemelni a táp, maximum majd nyáron a kánikulai napokon a hőség/hangszigetelésre specializálódott ház kombójára fogja beindítani magát néha a ventillátor. De ha lett volna ilyen szintű/tulajdonságú (moduláris, csendes, toppos minőségű béllel/komponensekkel ellátott) tápegység a 300-400W-os kategóriában, akkor bizony azt vettem volna, nem egy 550W-os dögöt :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz takacsbotond #93952 üzenetére

    A GS-nek meg a G2-nek köze nincs egymáshoz hang tekintetében.

    A Seasonic GS szériás tesztekben (mindegy, hogy Seasonic néven fut vagy pl. EVGA címke van rajta) rendre megjegyzik, hogy "üvölt" a táp, ha melegebb/nő a terhelés és jobban beindulnak a ventik.

    A G2 viszont (amivel Frenky89 szemezgetett nagyon sokáig), szintén tesztben kimértek szerint, kifejezetten csendes még nagyobb terhelés mellett is.

    Azt, hogy az FSP Hydro sorozathoz képest halkabb/hangosabb-e mondjuk egy G2, azt nem tudom. Ha valakinek van ideje, akkor kereshet erre összehasonlító teszteket. Illetve a nálam sokkal inkább képben lévők talán fejből is kenik-vágják erre a választ. Én most egyedül a techpowerupra pillantottam rá hirtelen, és ott mondjuk a Hydro G750-nél pont azt írják, hogy nagy terhelésen az is be tud hangosodni rendesen. Meg jó minőségű ugyan a Hydro, de ahogy most ránéztem a tesztben, azért a G2-ben található SF Leadex bél még mindig jobbnak tűnik nála. (De persze ezek már nem életbevágó különbségek. Teljesen okés mindkettő.)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    Sziasztok!

    Valaki meg tudna erősíteni abban, hogy ugye nem én hülyültem meg, hanem a Be Quiet watt kalkulátora számol "bemindenezve", ha egy i5-11400F és gyári OC-s 6600XT párosra (1 darab ssd és 1 procihűtő + 3 házventi társaságában) bármilyen egyéb overclock nélkül 528 wattos maximum terhelést jósol? (És mellé legalább 650, de inkább 750 wattos tápot ajánl.)

    Új gépet rakok össze, gyakorlatilag már beszereztem mindent hozzá, a tápot is beleértve, és csak valamiért utólag néztem rá a BQ oldalára (anno normálisan működött, reálisnak tűnő értékeket jósolva).

    Az összerakásra váró új gép:

    Alaplap: Asus Tuf Gaming B560m-e
    Proci: Intel Core i5-11400F (Ryzen 5 5600-zal szemeztem még, de végül maradtam Intel vonalon, plusz a 11400F mindenre elég lesz nekem)
    Hűtő: Ben Nevis Advanced (nagyobbat/komolyabbat feleslegesnek éreztem volna erre a procira)
    RAM: 2×16GB DDR4 (3200 MHz)
    VGA: Sapphire Nitro+ 6650XT (Amennyit, amilyen felbontásban, és amivel játszom, ez bőven elég, s vszg. elegendő is lesz egy darabig - ray tracing meg ultra beállítás amúgy sem volt top priority nálam sohasem)
    SSD: Samsung 980 1TB
    Ház: Phanteks Eclipse P600s (3 ventivel)

    Táp: Seasonic Focus GX-550

    OC-vel egyáltalán nem terveztem, sőt a VGA-t is a Silent BIOS módban tervezem használni (tdp úgy ~180w, egyébként az alapbeállításként meglévő performance mód pedig 203w tdp-t jelentene hivatalosan).
    Úgy számoltam, hogy ha valamiért minden a maxon pörögne (tehát pl. a proci is turbo boost-ba kapcsolna a 150w körüli PL2-vel), akkor is valahol 400w környékén tetőzne a gép. Valós körülmények között viszont szvsz 300w fölötti pillanatnyi fogyasztásra is csak ritkán lenne példa. Vagy kifelejtettem volna valamit/nem jól kalkuláltam volna???

    Az új táp egyébként egy Super Flower Leadex Platinum 550-et fog váltani, amit nagyon sajnálok nyugdíjazni, mert szerettem, brutál minőségi darab, gyakorlatilag ha láttam volna még újonnan normál árban, tuti újra ezt választottam volna! De 7 éves, és új konfigot - amivel remélhetőleg elleszek legalább a következő öt évben - nem mertem már ráépíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Cs1csó #147033 üzenetére

    Köszi, nagyjából ugyanúgy gondoljuk akkor.

    Annyi, hogy nem 6600XT, hanem 6650XT lesz (csak a BQ oldalán nem választható ez a típus, ezért raktam be ott a helyére jobb híján egy gyári OC-s 6600XT-t).
    Az általad linkelt oldalon most így ránézve meglepődtem azért, hogy szintetikus tesztben 280-290W körüli tüskéket kitol egy papíron 175w tdp-s 6650XT kártya is ( [link] ).

    Persze alapjáraton átlagember nem tol szintetikus teszteket orrba-szájba, maximum ha valami gikszer van, és ki akarja szűrni, hogy hol, melyik komponensnél lehet az instabilitás eredője, akkor indít el egyet.

    Mint írtam, a tápot megettem már (Seasonic Focus GX szériás) - és az utóbbi kb. 20 évben mindig az volt az elvem, hogy tápon nem spórolunk, mert az a gép "szíve". (Előtte, csóró egyetemista koromban azért még akadt rá eset, hogy a kicsit jobb VGA vagy proci kedvéért fapadosabb ház vagy táp lett beválasztva, de szerencsére régen kinőttem már ebből. :K )

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Viktor77 #147301 üzenetére

    +1
    Szintén Seasonic Focus GX (egy 550-es) darabot vettem nemrég, és lefelé fordított ventivel (alsó táp helyen) van egy halk, de egyértelműen hallható mormogása a ventinek, ha kilövöm az eco módot. (Viszont furcsa, mert úgy rémlik, hogy amikor kicsomagolás után a hozzáadott tesztelővel megnéztem, hogy működik-e, és akkor ventivel felfelé fordítva tettem az asztalra a tápot, mintha nem lett volna ilyen hangja... bár lehet, hogy rosszul emlékszem, mert akkor éppen a gondolataimat igyekeztem összeszedni, hogy közel hét év gépösszerakási/szerelési hiátus után ne csesszem el az aktuális új gépem összeszerelését, és ki ne felejtsek valamit - pl. M.2 meghajtót még a procihűtő felrakása előtt beaplikálni stb. :DDD .)

    Ugyanakkor nálam eco módban vszg. a használati idő 90%-ában elviszi passzívan is a gépet - eddig mindenesetre nem hallottam a hangját, így nem zavar. (Csak maga a tudat bosszant egy kicsit, mert adott egy kifejezetten jó nevű cég, amely az amúgy igényesen összerakott, megbízható és minőségi tápjába fillérb@szó módon - hogy minimálisan spóroljon - belerak egy ilyen ventit. Persze cserélhető, de akkor ugrik a gari...).

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Floyd80 #147318 üzenetére

    Szomorú. Nekem az előző tápom egy Super Flower Leadex Platinum 550 volt, ami 7 évet leszolgált, így az új konfigba már nem akartam továbbvinni, mert akármilyen minőségi darab is, de csak nyugodtabban alszom, ha egy még garanciális, új táp ül bent a frissen összerakott gépben. Az még bekapcsolt venti mellett is halálos csöndben tette a dolgát (de amúgy bőven elvolt passzívban az ideje jó részében).
    Persze folyamatosan k*rvulnak a gyártók, így most csak gyorsan ránéztem, és pl. már az újabb SF Leadexekben is (legalábbis amit most nagy hirtelen találtam a neten) Hong Hua van...

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz KAMELOT #147320 üzenetére

    Néztem, gyakorlatilag először erre a márkára kerestem rá, de Super Flowert mostanában kevés helyen árulnak, nem mindenhol adják meg a garanciát, tesztek alapján az új Leadex széria már nem emelkedik ki a mezőnyből (bár azért még mindig az élmezőnyről beszélünk), viszont ehhez képest húzós árban mentek, amiket néztem/ahol kapható volt. (Gyakorlatilag a F-GX550, amit vettem, egy kb. tízessel olcsóbb volt +5 év garancia előnnyel a vele pariban lévő SF-hez képest.)

    Platinum táp meg azért lett akkor, mert nem volt éppen nagy különbség árban a Goldhoz képest. És úgy gondolom, hogy kicsit is jelentősebb árkülönbözetnél átlagembernek már szvsz nem éri meg a Platinum (és legfőképpen a Titánium) többletköltsége a Goldhoz képest. (Persze, okés, ezen az alapon lehetne mondani, hogy minek a Gold, jó a Silver, sőt a Bronz is, de érzésre nekem a Gold a "sweet spot". Az tűik a "józan" választásnak. Persze, ha van éppen akciósan platinum (mint amikor 2016 elején vettem az SF-t), mondjuk 2-3 ezer forint difivel a Goldhoz képest, akkor naná, hogy csábul az ember, és megveszi :K

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Rowon #147324 üzenetére

    Egy Gold és egy Platinum között átlagában ~2% különbség van hatékonyságban, egy Gold és egy Titánium között ennek nagyjából a duplája. Ilyen értékeknél nehezen tudom elképzelni, hogy (mondjuk 50% körüli terhelésnél) szignifikáns különbség lenne a hőtermelésben.

    #147323 KAMELOT : Jogos, lehettek volna azok is. De úgy voltam vele, hogy megnéztem azért innen az ajánlott listát, és mivel a Seasonic-ok úgy éltek bennem, mint A TÁPEGYSÉG, azon a vonalon mozogtam tovább, és találtam is jó árban megfelelőnek tűnő darabot (kicsivel 30k fölött, 10 év garanciával, moduláris, Gold minősítésű, tesztekben rendre dicsért). Gondoltam is, hogy na, most a Seasonic is sorra kerül :) (Igen, persze azóta olvastam, hogy már "belesimultak" ők is a mezőnybe, és már nincs olyan, hogy ha valami Delta vagy Seasonic, akkor automatikusan leesik az áll...) Egyébként ismétlem, nekem semmi bajom vele, amikor meg kell, hogy menjen a venti, egyéb okból nem fogom hallani a hangját. Alapjáraton bőven legfeljebb 50-60 w körül ehet a gép (munka, netezés, filmnézés, sőt az általam kedvelt játékok jó része, ha meg valami újabb darab kicsit izzasztja és felmegy mondjuk 250w környékére (11400f és 6650xt páros), még az sem lesz sok egy 550-es tápnak, és némi ventihuzattal tudja tartani a hőmérsékletet. (Abban azért bízom, hogy a Seasonicnál tudnak ventiprofilt írni. Illetve, ha nyáron dögvész meleg lenne, akkor úgyis kilövöm az eco módot.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Rowon #147328 üzenetére

    Ha visszaszámolsz napra, évre, akkor ez nem olyan ijesztő: gyakorlatilag egy 75 fokos állandó 24/7 működéssel (ami azért full extrém és életszerűtlen példa, maximum valami nagyon szerencsétlen felállásban szerveralapon működő gépnél jöhetne elő eshetőségként) is kb. 5 év jönne ki.
    És akkor dudika10 megjegyzése (amihez nem tudok hozzászólni, mert nem értek pengén a dologhoz, úgy meg ugye ne okoskodjon az ember :D ) ebben még benne sincs.

    #147329 Viktor77 : Én most (már itthonról) direkt kikapcsoltam az eco módot kb. 15 perce. Az elején, amikor kinyomtam (nyilván odahajoltam közben), hallottam a beinduló venti nagyon halk mormogását/zümmögését (annál magasabb frekvenciájú a hang, de nem tudok rá jobb szót), viszont arra kellett ráébrednem, hogy a gép előtt ülve és dolgozva (tehát, ha nem "fülelek a hangra"), akkor nem hallatszik, nem zavaró.*** (Tulajdonképpen egy borzasztó halk, de jellegzetes "zümmögésről" van szó.) Persze most "nappali zaj" van (vagyis megy a tévé a másik szobában). Valószínűleg este 11 óra körül, amikor mindenki bóbiskol már, csönd van, nincsenek háttérzajok, azért észre lehet majd venni, ha éppen néma csöndben dolgozik az ember a gépen.

    ***Phanteks P600s a gépház, a hangszigetelő elő- és tetőlap fent van, és 540rpm körül mennek a házventik, a procihűtőnek meg még annyi hangja sincs. Ilyen setupnál gyakorlatilag érzékelhetetlen hangja van a gépnek - konkrétan oda kell bújni/fület odanyomni, hogy halljon az ember a gépházból némi "elektronikus zúgást". Tehát a tápventi hangját nem igazán nyomhatja el onnan más.

    #147327 Rowon : Nem tudom különben, hogy most mennyire jók a Delták. Emlékszem, a 2000-es évek végén, 2010-es évek első felében egy Enermax Modu82+ 525w tápom volt, ami nagyon kafa minőségi kis cucc volt akkoriban. Azután, amikor le akartam cserélni (az említett Super Flower lett az utódja), persze Enermaxokra néztem rá először, és kiderült, hogy alaposan esett a színvonal az eltelt évek során... Mindenesetre - noha boltban én sosem láttam Delta tápot, inkább márkás (Dell, HP stb.) gépekbe pakolgatták őket - régen itt a topikban is sokat emlegették a Deltát a szakik, mint igazi, jól összerakott, strapabíró, minőségi darabokat.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Viktor77 #147337 üzenetére

    Ja ja, ez az a hang. (Nagyon-nagyon halk, de ha meghallod, annyira jellegzetes, hogy bennragad a fülben, míg el nem vonódik a figyelmed valami más tevékenység miatt.)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Skfpo #147378 üzenetére

    Ha Focus (és nem Core) szériás, akkor legyél nyugodt, a táp belseje "A kategóriás", minőségi, megbízható darab. (A Core szériájukba, meg a még olcsóbb Seasonicokba azért szórják már bele rendesen az olcsóbb vackokat is, sajnos. De hát valamit valamiért, nyilván nem véletlenül olcsóbbak azok)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Giii #148281 üzenetére

    A Super Flower Leadex szériája abszolút ott van a felső kategóriában, vannak top tier szintű típusai, viszont idehaza mostanság kevés helyen kapható (legalábbis amikor kb két hónapja néztem), a rá adott garancia (már amit láttam) sajnos elmarad a versenytársak egy részétől, és ár/érték arányban sem feltétlenül nyerő.

    Nekem az előző tápom volt SF (leadex platinum 550). Hét évet ment, és még mindig hibátlan (lenne, de az új konfig alá már nem tettem be). Nagyon elégedett voltam vele. Amikor vettem, akkor előtte bújtam a teszteket, és teljesen pariban volt az akkor csúcsnak tartott egy-két modellel, sőt nem egy dologban egyenesen a legjobb volt. De úgy hallottam, hogy az újabb szériáik némelyikébe már pl. olcsóbb/zajosabb ventit raktak ők is (pont mint a Seasonic pl.), illetve kicsit elhúztak mellettük egyesek és más márkáknál (pl. Corsair) találni műszakilag erősebb darabokat, plusz amikor nézelődtem, nem is láttam magyarországi forgalmazónál versenyképes ajánlatot.

    Szerintem akár egy jobb Corsair-rel, akár az FD-vel jól fogsz járni. A Phanteks belsőleg biztosan jó (minőségi Seasonic bél van benne), de nem tudom, hogy a ventije mennyire csendes vagy hangoskodó... Mintha lenne innen a fórumról egy-két embernek. Ők hátha megmondják majd. (A kitűnő belső sajnos nem garancia ebből a szempontból, mert pl. a Seasonic a legjobb tápjaiba is ipari hulladék ventiket pakol mostanság)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz proci985 #148294 üzenetére

    Jelenleg Focus szériás Seasonic tápot használok (Focus GX 550), és abban a ventinek (valamilyen Hong Hua) van egy nagyon halk, de teljesen csendes környezetben már jól hallható kerregése. (És nem az enyém hibás, hanem ez egy elég általános jelenség sajnos ennél a ventilátor típusnál.)
    Tesztben, decibelben kimérve tuti nagyon halknak jönne ki, tehát igazából nem hazudik a teszt, amikor csendesnek írja az adott modellt, de abban a pillanatban, hogy megüti a fület ez a hang, sokaknak rém zavaró tud lenni, és hát, khm, egy kerregő venti, az nem éppen a "legalább annyira jó, mint kb. bármi egyéb egy átlag gépházban" kategória. (Szerk: Nálam legalábbis, egy Phanteks p600s házban, leszabályozott házventikkel, csendes procihűtővel és alapjáraton 0 rpm-es VGA-val gyakorlatilag ez a tápventi az egyetlen hang, ami mindennapos átlag (nem játékos) használat mellett kiszűrődik a gépből.)
    Persze megoldás, ha ECO módban használod, és a csak nagyobb terhelésre (tipikusan játék alatt) bekapcsoló ventit már nem fogod hallani. Bár én például szeretem, ha mindig jár a tápnál a ventilátor (alsó helyzetben elhelyezve, lefelé néző ventilátorral talán nem is árt, ha minimális terhelés mellett is mindig van egy kis fordulatszámú, alapjáraton levegőkeringetés), de engem nem is különösebben zavar ez a hang. (No meg ha dolgozom, akkor mindig megy valami zene, ha játszom, szintén nem hallom, maximum késő este, néma csöndben éri el a hallásküszöböt.)

    Amúgy a mostani Corsair csúcsmodellek nem CWT belesek inkább?? (Nekem ilyesmi rémlik, de nem tápokkal fekszem és kelek, szóval simán lehet, hogy rosszul emlékszem.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Viktor77 #148299 üzenetére

    Emlékszem, diskuráltunk itt róla január első felében valamikor. :K

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz xtremist #148301 üzenetére

    Köszi! :R
    (Akkor a csúcsban flextronics van, tehát tévedtem, és csak a Hx-CWT kapcsolat maradt meg bennem valahonnan valamikor felkapva az infót.)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz RazoR #148366 üzenetére

    Szerintem a hibrid módban adott terhelés% esetén indul be, és elképzelhető, hogy ehhez az is elég, ha böngészés vagy egyéb alaptevékenység közben egy-egy pillanatra megugrik a proci és/vagy a vga wattfelvétele. Lehet, hogy ez a % érték valamiért nagyon alacsonyan van, vagy egyéb gikszer van ott azon a részen. (Csak spekulálok, szóval ne vedd készpénznek.)

    Én most egy Seasonic Focus GX-550 tápot használok. Nem ECO módban (ez a hibridnek felel meg), hanem folyamatosan járatom a ventit (ha némaságra törekszel, nem ajánlom a típust, mert a ventijének van egy halk, de tökéletes csendben jól hallható "kerregős" motorhangja már a legkisebb fordulatszámon is), de pl. elvileg hibrid módban ez is bizonyos terhelés mértéknél kapcsolna be. (Úgy rémlik, hogy az én típusomnál talán 30%-os terhelésnél pörögne fel a ventije.)
    Nekem ennél a módinál egyébként jobban bejött az előző tápom - egy SF Leadex Platinum 550 - megoldása, ahol hibrid mód esetén nem a terheltség százalékához, hanem a tápon belül egy adott, érzékeny ponton mért hőmérséklethez kötötte a venti indulását, sebességét, illetve leállítását. Ez persze nyilván összefügg a terheléssel, de e mellett a külső (szoba) hőmérséklet, illetve a gépben az egyéb elemek által generált hőviszonyok is belejátszottak a képletbe. Én ezt a megoldás egyébként a táp élettartama/egészsége szempontjából jobb megközelítésnek tartom a szimpla wattfelvétel% küszöbnél indul/áll le megközelítésnél.

    Szerk: Abszolút offtopik, de most nézem, hogy pont 5000 napja regisztráltam az oldalra :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz RazoR #148376 üzenetére

    A felpörgés/leállás, ha csak a hibrid mód ki/be kapcsolásánál jelentkezik, szvsz lehet normális. Ha már járó ventinél is csinál ilyen hirtelen felpörgéseket, az viszont már gyanús. Ellenben az a halk kerregés, amit később talán elnyom a venti szélzaja, kísértetiesen egyezik pl. a Seasonic tápok többségében lévő Hong Hua ventik általam is már említett kerregő motorhangjával. (Nálam nem pörög fel a táp, kis fordulatszámon jár a venti, mert folyamatos üzemben tartom, és úgy az a kis kerregés konstans mód jelen van. (Viszont a gépem elhelyezése miatt, a monitor előtt ülve rendszerint csak késő este, tökéletes csendben hallom meg.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz RazoR #148383 üzenetére

    Igen, az világos, hogy a videón ki/be kapcsolgattad, hogy demonstráld a jelenséget.

    Viszont a 20 másodpercenként indul, mahd 1 mp múlva leáll tutira abnormális működés, úgyhogy azzal tiszta sor, hogy vissza kell vinni.
    (A tápoknál elvileg úgy van, hogy a ventilátor indítási, majd leállási küszöbértéke el van tolva egymástól, hiszen ha kb. ugyanott lennének, akkor szinte állandó lenne a le/felkapcsolás. Kb., mint ahogy most történik nálad sajnos.)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz NwL #148414 üzenetére

    Szia!

    Esetleg ez: FSP Hydro M Pro 500W.

    Pont 20k körül szokott lenni újonnan (illetve nagyon picit fölötte - OázisComputernél pl. 20599Ft jelenleg). Félmoduláris, 5 év garancia van rá, bronz hatásfokú. Az olcsóbb szegmensben az FSP tápok között vannak jó ár/érték arányú darabok, és elvileg ez is az.

    Személyes tapasztalatom nincs a típussal, tehát a hangjára stb. nincs első kézből infóm.

    Ha érdekel esetleg, akkor azért nézd meg, hogy a kábelei elegendők-e (méretben is!)! Pl. az alaplapi 24 pines kábele a leírás szerint 500 mm hosszú, ami bizonyos gépházaknál kevés lehet.

    [Itt] az oldal alján van két pdf; közülük a másodikban vannak a kábelhosszok (és típusok) rövid összefoglalása/leírása.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz jeni #148421 üzenetére

    Köszi!

    Nem tudom, hogy a kérdező (NwL #148414) milyen gépházzal operál, de 20k-t adott meg kb. lélektani határként, és a konfigjához (illetve a jövőben tervezetthez is) bőven-bőven elég az 500W.

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz jeni #148423 üzenetére

    Mert magadból indulsz ki. Megjegyzem, ugyanazt gondolom én is, mint Te, azonban a kérdező érzésre eléggé határozott volt a jövőben konfigját illetően is, annak pedig még akkora sem lenne a wattéhsége, mint a jelenleg használtnak. És ugyanígy belőtte a max. árat is. (Hozzáteszem, amit ajánlottam, kicsivel már túllóg azon, de olyan kevéssel, hogy gondoltam, ez még belefér.)

    Ha pedig esetleg mégis meggondolná magát a jövőben, és szeretne bele egy új dVGA-t, akkor a jelenlegi alsó-középkategóriások egy jó része simán el fog menni az 500w-os darabbal, még az esetleges pillanatnyi kiugró tüskéket belekalkulálva is. Függetlenül attól, hogy esetleg nagyobbat ajánl melléjük a gyártó.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz RazoR #148430 üzenetére

    EVGA P6 850w
    [Itt] most akciósan pont beleférne a keretedbe. A legjobb Seasonic bél, 10 év garancia, a tesztek szerint csendes, [ezen a listán] a top tieren belül is az egyik legjobb választásnak írják.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák