Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biglion-lord

    tag

    Sziasztok!
    1 kis segítséget szeretnék kérni tőletek tápegység problémám van, már olvasgattam, de nem jutottam megoldáshoz.
    1 régi pcről van szó kb. 12-13 éves és mivel jól szuperál és a régebbi, de elvétve 1-2 újabb programok is jól futnak rajta, ezért áldoznék rá és ezen még xp megy ami régebbi játék stb. jobban mennek.

    A gond már régebben kezdődött, de akkor megoldottam szétszedtem, takarítottam és átkötöttem a táp kábeleket és megjavult. Akkor a videó kártyára dugott áram kábelen mért áram kevesebb volt így a tápból 1 másik kijövőt dugtam rá amelyiken nagyobb áramot mértem. Terhelés alatt újra indul a pc pl. ha indítok 1 játékot, normál esetben semmi gond nincs, csak terhelés alatt és ha melegebb van akkor is jelentkezik az újraindulás csak hamarabb. Újrainduláskor azt írja ki a videó kártya nem kap jelet gondolom letilt a károsodás elkerülése végett. A videó kártyának 2 kábelen kellene áramot adni, de mivel nincs annyi lehetőségem így 1-et osztottam el 2-é.

    Rendszer:
    CPU típusa AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167) 2600+
    Alaplap neve Abit KD7(-RAID) Alaplap azonosítója KT400-8235-6A6LYA1AC-DN
    Fizikai memória Összes 2047MB Memória típusa DDR SDRAM
    Videokártya Radeon X1950 Pro Memória mérete 512 MB
    DVD/CD meghajtó 1db
    HDD SAMSUNG 160GB 2db MAXTOR 120gb 1db (IDE kábel)
    Jelenlegi Tápegység 400W

    Olyan tápegységet szeretnék vásárolni ami megbízható és esetleg védelemmel is el van látva, ha gond lenne az alaplappal vagy mással (zárlat, meghibásodás esetén) akkor a tápegység lekapcsol. Annak is örülnék, ha amennyiben a pc megadná magát akkor fel tudjam használni a tápegységet újabb vagy másik pc-be. Nem ez az egyetlen pc ami használatban van + a közzel jövőben, ha minden jól alakul szeretnék beruházni 1 újabb erőműre (játék miatt) ezért gondolnék a tápegység tartalék vagy használatra amennyiben a jelenlegi pc megadná magát. Bár nem tudom lehetséges a jó tápegység megoldás a kábelek csatlakozója miatt mivel ez nem 1 mai pc és hogy később is tudjam használni a tápegységet újabb pc-ben, ha a régi pc kifeküdne. A jelenlegi 400W-os tápegységtől nagyobbra gondoltam talán 500-600W és sok csatlakozási lehetőséggel mivel sok eszköz van benne.

    Amennyiben lehetséges szeretném segítségeteket illetve véleményeteket kérni vagy 3 típust és vásárlási lehetőséget honnan érdemes. Segítségetek előre nagyon szépen megköszönném.

    [ Szerkesztve ]

  • biglion-lord

    tag

    válasz Recon666 #23627 üzenetére

    Üdv!
    Köszönöm szépen fáradozásod illetve segítséged sokat segítettél/segítettetek.
    Nos ahogy korábban írtam későbbre is gondolok, ha ez a gép megadná magát és tervezem 1 erőgép vásárlását játék miatt. Van még 2 PC az egyikben szintén 400w tp van és 1 másik az fél éves gép. Ha össze jön az új gép akkor 1-ik PC-t kivonom a forgalomból és abból tenném át a 400w tp-t, a jelenlegi meghibásodottba mivel elég jól teljesít korához képest az új táp. meg menne az új konfigba, ezért gondolkodom jobb minőségűben+teljesítmény.
    Korábbi tapasztalataim azt mondják jobb, ha kicsit túl van tervezve táp teljesítmény szemszögéből, bővítés, játék nincs nagy melegedés és 1 idő után a táp is gyengülhet.

    1.Erre gondoltam, innen vásárolhatok megbízható?
    Ezt venném: nem találtam olyan oldalt ahol a csatlakozókat is látnám, remélem tudom csatlakoztatni régebbi alaplaphoz?
    [link]
    Ezt is néztem:
    [link]
    2. Másik kérdésem mi a különbség a BOX és OEM között?
    3. Ez mennyivel másabb mint a fenti márka? Gondolok megbízhatósát, tartósság stb.?
    [link]

    ZozzHUN
    Neked is köszönöm segítséged.

    Azért ha van még valamilyen véleményetek szívesen fogadom ne kíméljetek.
    Még 1x köszönöm segítségetek.

Új hozzászólás Aktív témák