Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz enginev3.0 #1581 üzenetére

    A HD4870 maximális fogyasztása 210W körül alakul, amit a táp 12V-os ágáról vesz igénybe. Az FSP SAGA II 12V-on 336W-ot ad le gond nélkül. Egyébként ph-n is le lett tesztelve annak idején a HD4870-es egy négymagos procival szerelt konfigban, és 264W-ot evett az a rendszer terhelve: [link]

    Nem SAGA-t, hanem SAGA II-t ajánlottam. Nagyon nem mindegy. A sima SAGA a PNF-hez hasonló belet kapott és a hatásfoka 80% alatti. A SAGA az APN belét kapta és 80+-os. Íme a SAGA II-ről a teszt: [link]
    Igaz, hogy itt "csak" tetszett plecsnit kapott, de azért, mert teljesen ugyanazt tudja, mint az APN, csak annyi a plusz ahhoz képest, hogy több csatlakozó van rajta, dobozos és fehérre van fújva. Ezek közül a több csatlakozó egy olyan plusz, amit nem mindenki használ ki, de Te pl kihasználnád, mert a HD4870-edre az APN összes molex csatlakozóját fel kéne használd (de legalább 3-at), viszont a SAGA II-n van 6pines PCIE csati, amivel kiválthatsz 2db molexet, így több marad az egyéb elemekre, pl merevlemez, ventilátorok, ODD stb...

    Amúgy a ph-n az "ajánlott" és a "tetszett" plecsni is jó, csak nem biztos, hogy azok is megérik az árukat. A SAGA II 400W van akinek felesleges, mert olcsóbban van ugyanolyan belű táp, de van akinek különös ajánlott, mert szüksége van a több csatlakozóra, és nem biztos, hogy sok átalakítóra vágyik...

    A Gigabyte PoweRock-ról ma már volt néhányszor szó, kérlek olvass vissza. Én is tettem róla említést kétszer a délután folyamán.

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Új hozzászólás Aktív témák