Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    addikt

    válasz vzsryl #15062 üzenetére

    "Az csak jó pont egy tápnál, ha ágakra van bontva, mert biztonságosabb. Nem véletlenül 18A-es az ATX szabványban meghatározott áramerősség egy ágra."

    Valóban elméletileg jobb lenne így. A baj az, hogy a VGA-k sem tartják be a dolgot és így borul a dolog. 18 A -es táp lekapcsol 216 W-nál. És azért van VGA ami ennél feljebb megy.

    És azért egy normális tápnál is ami lead mondjuk 50 A egy ágon van megfelelő védelem.

    Ettől független azzal egyetértek jobb lenne nem 100 amperek mennének és nem tojna mindenki a szabványokra..

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz vzsryl #15062 üzenetére

    Nálam sosem volt a ventilátorzaj szempont (az igazak álmát aluszom akár 100%-ra kapcsolt 470X2-től másfél méterre), ha hangos, legalább tudom, hogy megy. Tápra is érvényes.

    HX520-HX620 esetén azért a ventilátorszabályozás a VX450 esetén tapasztalható szint alatt van jóval, és a TX650 V1 esetén sem volt vészes. Véleményem szerint az általad említett túlzott, szándékos "alálövés" csak a fenti két HX-et érintette.

    A Seasonic saját tápjainak megbízhatóságát a leghalványabb szándékkal sem akartam megkérdőjelezni, etalonnak számítanak, nem véletlen van nekem is Seasonic X származék: AX750.

    Ugyanakkor nagy csodálattal tekintek az első szériás után kiadott VX550 típusokra (az utolsó, talán még most is futó eresztés mindamellett olyan hatást kelt, mintha felhígult volna, sok a meghibásodás).

    Egyágas-többágas vita ügyében a szabványt illetően igazad van. Korábban azon tűnődtem el, hogy több esetben is tapasztaltam a táp lekapcsolását, olyan esetben, ahol bőven a terhelhetőségi határon belül voltunk: erőseb konfig + FSP Epsilon, Everest 700W és afölötti példányai. Az ágankénti túlterhelés esete forgott fenn, valamiért nagyon éles megszólalásúra kalibrálták a védelem ezen részét.
    A CFT-850-14C esetén úgyszintén: i7-950, HD5970 CrossFire konfigurációt kellett volna ellátnia, amit általános számításokra használtak volna. A program (folyamatos 100% GPU használat) elindulásakor csatt, kapcsolt le. 30 táp, 30 gép közül ezt 25 eljátszotta. Egyágas, 700W-os táppal hibátlanok. Hiába a PCI-SIG, hiába az ATX szabvány, ha a kettő halmaz metszetében előfordulnak működésképtelen variációk.

    Fentiek figyelembe vételével jómagam az egy ágas tápokat preferálom, tudva azok hátulütőit. Alaplap VRM-köri FET zárlatnál ugyanis egy Chifi, Everest, stb. lekapcsol, el sem indul. Egy egyágas táp meg küldi a kakaót a védelem megszólalásáig. Akkor lehet kellemetlen a szituáció, ha az ominózus tesztalany 60-80A-t képes leadni 12V-on. Láttam alaplapi elszállt tranzisztort TX950W által felrobbantani, azonban még 2-3 másodpercig ívet húzott. :) Utána a táp lekapcsolt.

    moha21: egyetértek. A HD5970 például megfelel a PCI-SIG 300W-os felső korlátjának, a négy PCI-e köteget meg dughatod beléjük bármilyen konfigurációban, valahogy fel fog borulni az egyensúly, mert ritkán látni olyan tápot, ahol külön ágra került az összes PCI-e tápcsati.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • viperabácsi

    addikt

    válasz vzsryl #15062 üzenetére

    értem és ez baráti árfekvésű moduláris tápnak tünik.

    Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

  • viperabácsi

    addikt

    válasz vzsryl #15062 üzenetére

    a-data hm 550 44a@520w
    cm gx 450 35a@420w
    rush power m500 30a@360w és ez 500-as ként van irva

    ár érték arány a cm mellett szól vagy nem???

    [ Szerkesztve ]

    Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz vzsryl #15062 üzenetére

    "Az csak jó pont egy tápnál, ha ágakra van bontva"
    Az osztott 12V akkor lenne valamennyire használható, ha a gyártóknak kötelező lenne feltüntetni, hogy melyik kábelkorbács melyik ágra van kötve.
    Amíg ez nincs meg, addig kisebb az esély a szívásra a nem bontott 12-os ágú tápokkal.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák