Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgo

    őstag

    Alaposan átnéztem az AV-comparatives és AV test oldalakat. Utóbbi egy rossz vicc: 18-ból 14 outstanding és excellent, a többi meg majdnem. Köszi, lapozzunk.

    Viszont a másikon azt találtam, hogy az egyik legjobb az Avast. Nekem 5-6 éve ez van, fizetős verzióban, 4 nap múlva jár le. Eléggé elkeserít hogy ez a legjobb, mivel a hajam kihullik az aggresszív, arcbamászó stílusától. Kurvára elegem van, hogy naponta 20x figyelmeztet, hogy vegyem már meg a többi modult is, mert úristenahekkereklátjákazIPcímed! és hasonlók. Betelt a pohár! Gyűlölöm!
    Hasonló az AVG (ugyanazt a motort használja). Akinek ez van, ez is ilyen arcbamászó marketinggel terrorizál, vagy csendben teszi a dolgát?
    ESET, Kaspersky, Microsoft ami még elég okés.
    Nem ingyenest keresek, bár, ha nagyon jó és nem akarja magát napjában 3x megvetetni, akár...

    Köszi! :R

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    Nagy kár, hogy az F-Secure nem fizette be a védelmi pénzt az AV-comparatives-nek. :( Így aztán kimaradtak a névsorból.
    Bevallom néha a kényszer rávisz, hogy The pirate bay-ról indulva szedjek le pár ritkaságot, szóval van valós fenyegetés, néha megdolgozott a pénzemért a védelem :D. Tény, hogy az elmúlt 6 évben semmit sem szoptam be az avast mellett, de halálra idegesít. F-Sec megvéd? Valós tapasztalatokkal rendelkezik valaki? Mert ha az ember facebook, stb. mainstream oldalakat nézeget 3-4-et, és semmi extra, oda tényleg minden is jó. Utánanézek még tesztoldalakon az F mit nyújt manapság... Köszi!

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    Köszi mindenkinek! :R

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    Hi!

    Avast Premium sec lejárt, már halálra idegesített (évente eljátsza), hogy vegyem meg mind a 200 modulját, így többet nem locsolok bele. A "kedvenc"-em az utolsó kb. 1 évben tőle az volt, hogy a windows 4-5 alapfolyamatát 2 hetente akarta frissíteni, felugró ablak, alarm hang (fejhallgatóval az igazi). Egy ideig úgy voltam vele, lefrissül, tehát megváltozik az exe, és ugye hiába nyomok rá hogy jegyezze meg, mivel új exe, felugrik. Aztán egyszer gondoltam, tiltást nyomok neki örökre (nem fog frissülni soha), cserébe nem is ugrik fel többet. Ló****t, legközelebbi alkalommal felugrott... :W sorban mind a 4. Köszi.

    Igényeim: ritkán le kell vadásznom pár torrentet, szal "betévedek" szürke zónába, és kell egy engedelmes tűzfal, ami nem helyettem dönt, hogy mi mehet ki a netre... Főgép, pénzügy, vásárlással, stb. Az elmúlt 1 évbe beleolvasva mostanság ezek ajánlottak:

    F-Secure Total
    Norton 360 standard
    Eset IS
    Kaspersky
    Csekkolom az árakat, funkciókat, aztán meglátom és visszajövök. Lehet egy KRD-t is le kéne nyomnom, bár a világon semmi gyanús sincs, minden rendben, de a fenti leírás miatt azért nem mégsem teljesen igaz ez...

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    válasz Pyttawrx #74408 üzenetére

    Valszeg beidegződés, még a régi időkből, amikor a windows sem volt tiszta a gépemen :DDD. Annyira azért nem vagyok naiv, hogy megkajáljam, hogy a nem tiszta win nem szól haza és a saját tűzfala akadályozza meg ebben.
    Csak idő kérdése manapság, hogy mikor derül ki valamely cégről, hogy eladja az adataid, vagy kettővel a hackerek mögött járnak és ellopják tőlük az adatainkat. Röviden tehát a tűzfal miatt. Ami viszont elég ritka.
    F-Secure Total 50€
    Norton 360 std 30€
    Eset IS 15,9k
    Kaspersky IS 14k

    Fenti 4 közül egyedül az Eset-ben van tűzfal. Fórumtárs belinkelt egy Eset IS licensz.t áruló e-bayes tagot ~kb.2.5khuf, kár hogy csak 433 összes eladása van és 98,9% elégedettség.

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    válasz konci79 #74412 üzenetére

    És tényleg! Mondjuk kell kattingatni mire rájön az ember, de legalább van benne. Asszem egy Kasperskyre benevezek.

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    Még nem indítottam el a a (kaspersky) password managert, csak átfutottam miket raktároz el. Khm, szóval, amellett, hogy a google úgy is tudja már a legtöbb jelszavam, most akkor még egy cég fogja tudni azokat. Ezzel nem vagyok meggyőződve róla, hogy nagyobb biztonságban leszek. Vagy, ha ha ez azzal jár, hogy a google accountból egyben törli is a jelszavakat, akkor a mobillal való netezés lesz ellehetetlenítve.

    Amúgy én a jelszavaimat úgy tárolom offline, hogy egy text file-ban vannak AES-256 bittel rar archívumba tömörítve. De azért onnan (pláne mobillal) kiszedni egy jelszót eltart egy darabig...

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    válasz ledgeri #74418 üzenetére

    Annyi még hozzá, hogy az érzékeny (tehát pénzügyi vonatkozású, v google v mester jelszavakat) megjegyzem, nem írom le. A kis fisz-faszokat amiből van 50, azokat szoktam leírni/elmenteni.
    Azzal egyetértek, hogy ez a módszer sem tökéletes, az említett kicsomagolt file miatt, de amíg a böngészőket és passw.managereket célzottan támadják, mert pontosan tudják hogy hol vannak a jelszavak tárolva, addig ezt senki nem fogja célzottan keresni, mivel a létezéséről sem tud, a tartalmát illetően meg egy félrevezető filenév, és esetleg 2 oldalnyi prózai szöveg közepébe ágyazott text, hát egy bot nem talál rá, de egy hacker sem ezt kezdi keresni.
    Ellentmondás nincs:
    1. egyéni megoldás: sebezhető
    2. google fiókban tárolt jelszavak: sebezhető
    +1 jelszókezelőben tárolt jelszavak: +sebezhetőség.
    A teljes rendszer szumma sebezhetősége nem csökken hanem növekszik azáltal, ha még egy helyen is tárolom a jelszavakat. Akkor csökkenne, ha az új jelszókezelőt használnám egyedül (feltéve hogy az a legbiztonságosabb), a többit gyalulnám. Csak ekkor a kényelem az halálos sebet kapna.

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés