Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Semplar

    őstag

    válasz Krystal_s #76785 üzenetére

    :R
    Érdekelne olyan videó, ahol a Comodo HIPS bekapcsolva elvérzik, azaz nem figyelmeztet. Biztos van, de még nem láttam.
    Szerintem nem is fogunk ilyet találni. :)

    “Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Krystal_s #76785 üzenetére

    Száz szónak is egy a vége: ha kellően óvatos és mint az itt lévők kellően tájékozott is, akkor egy valós fertőzés esélye elenyésző.

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz Krystal_s #76785 üzenetére

    A dolog nem ennyire fekete vagy fehér.
    Senki nem vitatja a Comodo azon érdemét, hogy az ő megoldása a "Mindenki bűnös amíg be nem bizonyítja". De az én szememben ezen kívül van még amiben hiányos. Meg lehet magyarázni, hogy azok a funkciók feleslegesek, de sajnos nem így van.
    Mondom a példákat:
    Böngészőben nem blokkolja a Cryptobányászó szkripteket. Van akinek ez nem probléma, nekem az. Miért? Mert egy ilyen vacak, indokolatlanul terheli a gépet, és belassít mindent. És ami problémás, hogy nem veszed észre. Átlag user nem veszi észre miért lassú a gép és a böngészés, stb.
    A vírusvédelme nem erőssége. És itt az eltávolítási funkciókra és a rendszertisztításra gondolok. Értem a felfogásukat, hogy alapból mindent blokkol. De ne hagyjon ott a gépen semmit. Megint az egyszerű userre gondolok. Ha blokkol egy kártevőt, az nagyon jó dolog. De ha tuti kártevő, távolítsa is el a gépről. És sajnos a tesztekben hiába nem fertőzött a gép, ottmaradnak a szarok. Lehet, hogy alvó módban, de ott maradnak. És ez azért veszélyes, mert az egyszerű user elfeledkezik róla, hogy ott maradt a gépén egy fájl, ami kártevő. Gondja akad a Comodoval és letörli a gépéről. Majd látja, hogy van egy fájl a gépen, amiről elfeledkezett és nem tudja mi az. Szépen buta módon megnyitja és már ugrott is a gépe. Szóval, nekem az a véleményem, ha blokkol és bebizonyosodik, hogy az kárt akar tenni a gépen, akkor törölje a fenébe.
    És a Comodo fórumon a kitiltott tag erről akart beszélni, amit a sok nagyképű elvakult Fan nem értett meg. Persze, az is igaz, a csávó nem is értette meg a Comodo filozófiáját, szóval, volt baj gazdagon. :D
    A másik dolog, én semplar kolléga javaslatára feltettem a Comodot. Használtam is 2 hétig, majd leszedtem. Mert blokkolt a tűzfal kapcsolati része olyan alkalmazásokat, amiket nem kéne: Blokkolta az nvidia drivert, a COD-omat, és az egérdriveremet is. De kapcsolati szinten! Nos, akármit csináltam a COD-ban nálam a nat tyype-om moderate volt. Ez meg halálos bűn. De ezt írtam is neki privátban. Comodo letöröl és minden működött ahogy kell. Azt se értettem, hogy miért kell blokkolni egy hivatalos drivert.
    Na, ezt egy átlag user nem veszi észre és nem biztos, hogy tud vagy akar vele foglalkozni.
    Na, erre és az ilyenekre jó a fehérlista. Nem rossz dolog az, csak tudni kell használni és megvalósítani. Nem feltétlen minden esetben jó a blokkolunk mindent mert bűnösnek tartjuk megoldás.
    Aztán a bugok. Ugye egyik termék sem hibamentes.
    Szóval, mielött bármi félreértés esik, nem a Comodot akarom bántani, mert baromi jó cucc és nagyon jó a filozófiája. Ezt nem vitatom el tőle. Viszont, a fenti problémák valósak és ezt meg kéne oldaniuk.
    Itt is leírom a számomra nem szimpatikus dolgokat. És lehet, hogy a Kaspersky a kedvenc termékem, de ott is leírom keményen a baromságait és nem vagyok elvakult irányába.
    Az viszont tény, hogy a fizetős verziója nagyságrendekkel erősebb, mint a Free. De ennek ára is lehet a bugok személyében.
    A másik dolog, meg ez a fertőzés téma túl van tolva. 3/4 évig csak Defender volt a gépemen alap beállításokkal és reklámblokkolóval. Nem kaptam semmilyen fertőzést sem. Pedig neteztem rendesen. Szóval, a tesztekben túl van tolva ez a téma. Nagyon baromnak kell lenni ahhoz, hogy az ember beszívjon valamit.
    Szóval, remélem nem voltam félreérthető és nem az jött le továbbra sem, hogy a Comodot bántani akarnám. :R
    Csak szimplàn leírtam egy màsik aspektusát is a dolgoknak.
    Abban pedig egyetértünk, hogy nem lenne rossz, ha a böngészők figyelnének a drive-by letöltésekre is és jeleznék ezeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák