Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Shadows of Doubt teszt

    gp Vajon mennyire – és meddig – lehet szórakoztató egy véletlenszerűen generált detektíves játék? Végtelen mélységű összeesküvések várnak vagy csak felületes ügyek? Kinyomoztuk, mit is kínál ez az ambiciózus indie projekt!

  • Dedikált Galaxy AI gomb az új táblagépekhez

    ma Kiszivárgott a Samsung Galaxy Tab S10+ és Galaxy Tab S10 Ultra kiegészítői közül több, ezek árulkodnak.

  • A gépház modding sötét oldala. (rewrited)

    lo RGB? Világítós ventik? LCD kijelző a gépházban?Biztos láttál már ilyet és lehet, hogy használod is de utána néztél,...

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #17169 üzenetére

    Néhány fejlemény az ügyben és t72killer is talán megtudja milyen úton nyúlják le a kifizetett pénzt.

    Kicsit utánanéztem a barátom által befizetett/kifizetett összegnek. PaySafeCard cumóra fizette be a lóvét OMV kúton. A PaySafeCard szolgáltatásra befizetéssel netes virtuális "bankkártyát" szerez a befizető, amellyel több online szolgáltatást lehet igénybe venni (pl. skype egyenleg feltöltése, vásárlás steam-en, stb...) Ez eddig teljesen legális.

    A csavar ott van, hogy a befizetéskor kapott igazoló szelvényen kap a befizető egy PIN kódot. Ez a PIN kód szükséges csak a befizetett összeg felhasználásához. A magyarrendőrség kártevő pedig ezt a PIN kódot csalja ki a feloldáshoz a naív felhasználótól.

    Miután fényt derítettem arra, hogy mi is akar lenni a paysafecard illetve hogyan is nyúlják le a lóvét. Felhívtam barátomat, aki megnézte a PIN kód segítségével a linkelt oldalon az egyenlegét. Szerencsére időben kapcsoltunk, így még ott volt a pénz. Ezt követően telefonon keresztül zároltatta a kérdéses pinhez tartozó egyenleget, amit ezt követően nem lehet felhasználni. Elkérték az adatait, majd e-mail-ben küldenek részére tájékoztatást arról, hogyan tudja visszaigényelni a befizetett összeget.

    Bemegy még a rendőrségre jelezni, hogy az anyagi kára így nem 25k, bár még nem tudni milyen költséggel jár a visszautaltatás

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák