Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lacpac

    őstag

    válasz Gorneck #8729 üzenetére

    A feleségem szokott mászkálni kínai oldalakon, és mindenfajta külföldin. A PhotoShophoz beszerezni ingyenes kitteket. Volt már rá példa, hogy a kimenő kapcsolatot kért egy progi (ha a feleségem kérdezi a tűzfal, akkor ő pipa nékül tiltja), ami addig nem, és így tudtam meg, hogy van rajta szemét.
    Kalózkodni nem szoktunk, (Alcohol52%, openoffice, és még...)csak a lányom még 4és fél éves, és már előfordult, hogy eltévedt, lévén olvasni még nem tud. Egy-két flashjátékkal szokott játszani.
    Ez családi gép, és igaz hogy fontos dolgokat nem intézünk erről az oprendszerről, attól még véletlenül sem szeretném, hogy zombigép, és trójaiak tanyája legyen.
    Nem értem miért baj, hogy nem bízom a Windows tűzfalában :F (ezzel szerintem nem vagyok egyedül)
    Szted irodákba mit használnak?
    Igen az irodai gépeken win tűzfal van, csak nem közvetlenül csatlakoznak álltalában a netre. Legalább is a melóhelyemen igy van. Ott legalább egy szerveren kellene átmenni, ha ki akarnék jutni.
    Amúgy nálam Anti-Malware is van, hetente futtatva.
    Öt év alatt volt kb 2 komoly fertőzés, az egyiken egy reinstall segített.
    Egyszerűen nem találtam meg a gyökerét, mindig visszaírta a bejegyzéseket valami, amit nem tudtam azonosítani. Még a google sem dobott találatot.
    Ezeket szeretném mindenképp elkerülni. Ezért szeretem tudni, ha kimenő kapcsolatot kezdeményez egy program. Ezt a Win tűzfala nem tudja.

    De még mindig nem értem mitől is védene meg egy Comodo vagy más tűzfal?!
    A Comodo abban segített csak, hogy figyelmeztetett az alkalmazés viselkedésének megváltozására. A Win tűzfala nem szólt volna. Én nem bízom benne és kész. Ez miért baj? Ugyanakkor nem vagyok tőle elzárkózva, azért kérdezetm, hogy a Vistáé milyen? Javították-e ezt (úgy látszik, hogy csak a számomra) fontos hiányosságot.

    Ezzel befejeztem, a választ már megkaptam a kérdésemre. Ugyanis nem azt kérdeztem, hogy mit használjak, hanem azt hogy az a két bizonyos progi megfér-e egymás mellett.

    De azért köszönöm hogy megosztottad velem a te véleményed, és ezt komolyan mondom :R

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák