Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zaji

    őstag

    válasz pjen #57 üzenetére

    Valóban ritkán van ilyen alacsony hőmérséklet és szerencsére több lehetőség is van áthidalni a hőszivattyú teljesítményének csökkenését.

  • betyarr

    veterán

    válasz pjen #63 üzenetére

    láttam én is olyat.ennek ellenére mégis sokan állítják,hogy nem alkalmas kizárólagos fűtésnek radiátorhoz,mert hidegben drasztikusan csökken a hatásfoka.én meg így nem merem bevállalni,mert lehet,hogy mostanában enyhék a telek,de erre nem lehet alapozni.
    vagy lehet olyat is,hogy a gázkazán megmarad és mellé egy hőszivattyú ugyanazon a rendszeren?a szülői házban is két kazán van rákötve a rendszerre: egy vegyes tüzelésű és egy 1000 éves gázkazán.
    bár,ha már -5 foknál sem éri meg használni,akkor a fene se tudja...lehet jobb lenne akkor egy hűtő-fűtő klímarendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • LanyUs

    senior tag

    válasz pjen #65 üzenetére

    Egy tervezővel beszéltem a hőszipkáról és kifejtette, hogy ha már 6 klímával rendelkezem és egy jól működő kondi gázkazánnal, akkor miért még egy elektromos lehetőségben gondolkodom, ami ráadásul hmv-re alkalmatlanabb, mint a kondi kazán indirekt tárolóval -> én is elvetettem... ( pedig az előre menő nálam 42 fokos ). De még úgy is...

  • LOTR

    addikt

    válasz pjen #84 üzenetére

    a pályázat 2-es típusa ad "ablakra és fűtésre is" pénzt, így nem értem a problémát

    annak meg sok értelmét nem látom, hogy azon megy az elmélkedés, hogy miért ez a pályázati kiírás ami, főleg nem a hőszivattyús topikban, ráadásul 100%-osan támogatott pályázatról van szó

    One Ring to rule them all

  • asha07lcc

    tag

    válasz pjen #59 üzenetére

    Ez azért neccesebb pálya :) A monoblokk fagyvédelme vagy fagyvédelmi program vagy glikol+hőcserélő ami rontja a hatásfokot. És az is költség. Ha azt hozzáadod akkor a splitek már sokesetben versenyképes árúak. A többi vízgépészet azonos a splittel.
    Radiátor: az egyik legneccesebb rész mert az előre és visszamenő vízhőmérséklet illetve a radiátor felülete az az alap ami meghatározza a leadható teljesítményt. És alacsony vvízhőmérséklet esettén kis deltaT vel ezek az értékek a töredéke mint 60-70C fokos előremenővel(és még a tömegáram keringési sebesség nyomás is beleszól). Nem véletlenül javasolják felületfűtéshez. A Fancoil persze alternatíva de ott is az alacsony előpremenő nem azt a komfortot adja mint a klíma esetén viszont a fancoilok jellemzően zajosabbak a klímánál. Nyári hűtés esetén meg a 7/12C előpremenő már pazarló is lehet egy klímához képest. Hiába inverteres a méretezés és hőfok miatt lehet az a hőszivattyú nyáron pazarló a tapasztalat szerint. Ha felülethűtés akkor meg a szellőzés egy légtömör épületben jó ha van vmilyen hővisszanyerős alapon. az abszolut és relatív páratartalom nyáron megtréfálhat egy mennyezethűtés esetén pl. Illetve a levegőminőség mennyien lakják stb. Van egy pár szempont. Mint láthatod ahogy emeled a vízhőmérsékletet a hatásfok csökken romlik a teljesítmény. Amit a táblázat elhallgat az olvasztás. Középértéket tartalmaz 0 fok körül azért ez ennél rosszabb de tudhatod mert klímád van. De ha a radiátorodnak kell 50C eléőremenő az adatok már nem szépek. és ez egy 16 kw monoblokk LG példa okán. vannak rosszabbak is . Másik dolog a technikai olda: ezek max teljesítmények és a javasolt terhelés az inverteres berendezések esetén (részterhelés) kb 60-75% ott a legjobb a hatásfok. De mnint ahogy a klímás topikban is volt róla szóü nagyon kevés gyártó ad meg részterhelésre adatokat-. itt sincs másképp. Persze marketing van. Szóval a klímánák komplexebb a dolog illetve itt nem elég ha van egy nagyon jó hőszivattyú a házoldalnak is ki kell ezt szolgálnia.
    Nem szabad a támogatástól hasraesni csak azt szabad v azzal csinálni ami amúgy is kikerülhetetlen. Mert különben gombhoz a kabátot... kockás papír megtérülés számolgatás. Arra kell számolni az élettrrartama véges a hőszivattyúnak is szerintem 8-12 év és csere. Mint ahogy aklímák esetében is a 10 év garancia igen marketing szagú. És ha még be is tartasz mindent 10 év után is mondhatják ha megfekszik hogy a hidraulikai rendszer okozta(és sokszor okozza is) Az sem örök életű szelepek motorok automatikák alapból, azaz nem egy C16 kazánörökélete. Vízminőség hőcserélő iszaposodás(kivéve Fujitsu és klínjai) lyukadás hűtőközeg-víz keveredés. Na. Úgyhogy ez azért sikamlós pálya is lehet. A gépház is állandó felügyeletet kér nem mint valaha az egyszerű rendszerek esetén.Bocsánat a hosszabb hsz-ért

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák