Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz BossBoss #921 üzenetére

    Nem akartam külön légkondit, naivan így tűnt a legkényelmesebbnek/egyszerűbbnek.
    Árban se volt nagy tétel az hogy letekertek még egy kevés csövet a monolit vb födémbe.

    Harmatpontot jobb termosztát figyeli. (Nekünk az nincs, de nem volt gond. Így is szobánként van termosztát/szabályozva, és a 20-21 fok körüli vízzel nem volt igazából ilyen veszély)
    Hővisszanyerős szellőztető van, de ezen nem segít semmit, sőt még majdnem ront is. Befújja a kinti 30+ fokos levegőt 24 fokra hűtve, de az eredeti páratartalommal, ami már 80-90%-os, ha kint 50% van.
    Brutál pára volt bent az augusztus végi 35 fokokban, hiába volt 24-25 fokra hűtve.
    Szóval vagy lehet a szellőztető rendszerbe valami párátlanító egységet berakni, vagy nem tudom mi lenne a jó megoldás. Csak erre légkondit nem akarok felrakatni, de a kültérit nem akarom a házfalra, se beltéri részére nem vágyok... Lehet veszek valami fapad mobil párátlanítót és benyomom azt nyáron arra a 2x5 napra.
    Jah télre meg jöhet a párásító a szellőztető mellé, mert télen meg a kinti levegőt melegíti fel, aminek így a páratartalma alacsony. Entalpiás szellőztető csak picivel lenne jobb, de kevés az is. Lehet millió körül valami párásító bele (pego.hu)

    Shelly 3EM van a ház betápon, a hőszivattyú kompresszorra csak egy aliexpresses zigbee mérőt dobtam fel.
    Arról meg inkább ne beszéljünk hogy ez a nyomorult Nibe kompresszor 1 fázisról megy. Én hülye előre nem néztem meg, és onnan hogy a gépész mondta hogy 3 fázis kell nem is gondoltam, hogy az csak a fűtőpatron miatt kell és a kompresszor majd 1 fázisról megy :W

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák