Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz xXxian #854 üzenetére

    Köszönöm a kiegészítést! A klór természetesen mindennek árt (én pl. ezért is tartom fontosnak, hogy csak a tényleg szükséges mennyiség legyen a vízben), de ami "tartós" medencéket láttam, az mind olyan műanyagból (vagy fémből) készült, ahol nem kell attól tartani, hogy az anyagot, illetve a medencetestet kilyukasztja.

    Az említett hobbi medencéknél viszont igen. Egyszerűen elvékonyítja a puha "gumiszerű" PVC anyagot.

    Amúgy nyilván mindenki azt vegyen, amit a legjobbnak tart! :K Az elmúlt 3 szezon tapasztalatai miatt én is kereteset terveztem venni.

    Aztán - ahogyan említettem - a felhasználói tapasztalatok eltántorítottak. Nálunk nem tökéletesen szilárd a talaj, annak a lábai viszont igénylik a stabil támaszt. (És még úgy is sokaknak instabil.)
    A mi kertünkben a füves, földes, rögös talajon, a zöld műfű alátéten nem állna olyan biztosan. Csak emiatt a jelenleg medencézésre használt kertrészt pedig nem fogom lebetonozni.

    Ezért vetettem el.

    Megvettem a 4 méteres INTEX felfújhatósat (ennél nagyobb nem fér el), aztán ha ez is kilyukad bármilyen okból, megragasztom, ha pedig nem ragasztható, akkor kidobom.

    Van még 1-2 hónap a nyárból, addig jó lesz hűsölni ez is.

    Aztán pedig váltok a profi, telepített gépészetre, és fix, téliesíthető, tartós medencére (az udvar más helyén). ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • RR-13

    őstag

    válasz xXxian #854 üzenetére

    Akkor itt is egy kis kiegészítésre van szükség:

    A medencék nem csak PVC anyagból készülnek, mert akkor nem sokáig maradna egyben, ugyanis önmagában a PVC nem rendelkezik tartós nyúlási képességgel.

    Ezért írhatta Piftuka, hogy gumi, mert a medencének van némi nyúlása, amit a két egézségre ártalmatlan PVC közötti poliészter háló tart össze, ez határolja be a nyúlási képesség maximumát is a medencének, mert nem engedi szakadásig nyúlni.
    Amennyiben a poliészter háló nem lenne a PVC-k közt, akkor a medence rövid távon szétszakadna.

    A rozsdásodással kapcsolatban annyit írnék, hogy "senkit" sem a később jelentkező statikai probléma miatt zavar főleg, hogy akár 1 hét után rozsdásodni kezd a tartószerkezet.
    Lehet, hogy kibírna pár évet, de én pl. ezt nem akartam tesztelni, és vissza küldtem 2 hét után.

    Esetünkben nem fért volna bele a 4,57 m medencénél, hogy akkor majd kidobom az egészet, és veszek egy újat kb.110-ért. :U

    Mindkét típusú medencének megvannak az előnyei és a hátrányai.
    Így létjogosultságuk is van a "piacon" ezeknek.

    A tavaly vásárolt Intex Prism Frame medence összeállításánál kifejezetten zavaró volt, hogy pár helyen nem illeszkedtek a furatok az idomhoz.
    Nagyon sokat szenvedtünk vele, mire össze lett szerelve.
    Idén ez fő szempont volt, hogy ezt elkerüljük (jelenleg úgy gondolom, hogy "soha többet" nem akarok csővázas medencét venni).

    "Szembe jött" pont egy puhafalú medence szett, igen akciósan, és 2db szettet is vettünk, ami elég lesz 3-4 szezonra is, ha vigyázunk a macskákkal, madarakkal.
    Ráadásul fél éven belül a szakadás miatt cseréli a Bestway az egész medence testet, így ebben még benne vagyunk, ha valami történne vele. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák