Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    válasz z123456789 #3978 üzenetére

    Ha mindent beállítottál, akkor el lehet menteni az új .mkv-t. Sajnos nem otthon vagyok, ezért nem tudom hol van pontosan. Meg kell adni a mentés helyét, a fájl nevét. Nem a régit módosítja, hanem egy teljesen új .mkv fájlt hoz létre, úgyhogy a régit törölheted utána. Szerintem a settings-et nem kell elmenteni, úgyis minden fájl más.

    Ha van .mkv-d, feliratod, akkor kísérletezhetsz nyugodtan a fentiek miatt, hiszen az eredeti fájlok mindig megmaradnak, ha nem ugyanoda, ugyanazon a néven mented az új .mkv fájlt.

  • Monngoose

    aktív tag

    válasz z123456789 #3978 üzenetére

    Én otthon vagyok - csatlakozva Ance válaszához - így kicsit tudom részletezni.
    Alapvetően 2 eset lehetséges:
    1. Mindkét magyar felirat benne van az mkv-ban, ilyenkor a magyar szinkron mellé való a forced, a másik a teljes. Nálam még soha nem fordult elő, hogy ilyen filmnél az egyik felirat ne jelent volna meg a med-en, szóval ezt nem kell babrálni.
    2. Nincs magyar felirat a filmben, vagy csak teljes van, de létezik hozzá másodlagos és ezt szeretnéd még belerakni. Ilyenkor a kívánt feliratot beteszed az Imput files ablakba (vontatás, vagy add gomb), ezután az azonnal megjelenik a Tracks, chapters and tags ablakban a lista alján.
    Ha kijelölöd, akkor hozzáférsz a tulajdonságaihoz. A Track name maradhat üresen, a nyelvet állítsd magyarra, ha másodlagos, akkor a Forced tag flag legyen yes. Az up és down gombokkal mozgathatod a kijelölt elemet a listában.
    Ha olyan elemek is vannak a filmben, amiket ki szeretnél venni (pl. felesleges feliratok, hangsávok), akkor vedd ki a pipát előlük.
    Az ablak alján (Output filename) tudod beállítani, hogy hová és milyen néven mentse az eredményt. Ez alapesetben a forráskönyvtár (ezért szerepel a felajánlott fájlnévben a (1) kiegészítés, hogy nehogy véletlenül felülírd az eredeti fájlt).
    Mást nem kell csinálni, jöhet a Start muxing.
    A módosítás egyébként esetünkben csak "újradobozolás", a film semmilyen paraméterét nem változtatja meg (nincs átkódolás, stb.).

    Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

Új hozzászólás Aktív témák