Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz alcsa #5401 üzenetére

    Az "csak" időzítési/folytonossági baki. Nekem is volt ahhoz hasonló is, csak sokkal kisebb (alig pár sornyi spoiler-t kaptam valakitől). Az első Meridian nekifutás kicsit más, ott nem is lehet véletlenül túl korán visszamenni, illetve szerintem odalent sincs nagyon mit találni (a tömör nyilvánvalón kívül).

    Kicsit továbbmentem, de még nem értem a legvégére. Nem hiszem el, hogy éveken át keringett az éterben az "indoctrination theory", és erre most odateszik az egyik legutolsó küldetésbe ezt a jelenetet, ahol egy SAM disconnect miatt Ryder nem csak haldokolni kezd (???), de egy időre elveszti az eszméletét, pont mikor minden a feje tetejére áll.

    Erről most nekem először nem is az IDT jutott eszembe, hanem a The Turing Test (2016) játék, ahol most dupla-SPOILER: a játék végén kiderül, hogy a karakter, akivel mi játszunk, végig az AI bábja volt, míg egy harmadik fél megszakította a kapcsolatot. A teljes játék értelmezése picit nyitott, de a koncepció nagyjából az, hogy az AI úgy oldja meg a tesztet, hogy kvázi szimbiózisba lép (mint amit a MEA-ban SAM is emleget) egy emberrel, akit lényegében bábuként mozgat, de közben párbeszédet folytatnak, részben öntudatánál van az ember is. -> Szóval... miután játszottam az említett játékkal, most ugyan olyan érzésem volt, mikor elsötétült a képernyő, mint mikor a Touring Test-ben "felszabadul" a játékos. Aztán kicsit mérges lettem, hogy a komplett ME3 mizéria után miért kell ezt most idekeverni (főleg hogy a MEA-ban többeknek is az a véleménye, hogy SAM dróton rángatja Ryder-t...). Önmagában szerintem alapvetően nagyon jó koncepció, amit itt megjátszik a MEA, de az ME3 miatt szerintem "korai".

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák