Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz drkbl #2115 üzenetére

    Szerintem én értem, csak kicsit túlbonyolította a magyarázatot: valami fix csövet barkácsolt adaptertubus gyanánt, aminek pont olyan messze van a vége, hogy még ne lógjon a látótérbe a ráhelyezett makrólencsével sem. Minél messzebb tudod tolni az előtétet, annál nagyobb nagyítást ad. De a lencseátmérő és a látószög bekorlátozzák a maximális távolságot ahol még nem vignettál, ő éppen a maximumig tolta ki. Nagyobb lencsét lehetne csak messzebbre tolni, különben bele kell zoomolni mint a DCR-250-esnél.
    Ezt a mondatrészt nem értem viszont: ''...f-en belülre tolva a gyári lencsetag a gépen...''

    Meg azt, hogy mihez képest 2x-es a nagyítás, ez monitormérettől és átméretezéstől is függ.

    biker?

    Barkácsolni nem csak nagyapáink szoktak, nekem is van olló, bicska, csavarhúzó, légbuborékos fólia, alufólia, fehér nejlonzacskó, régi Minolta objektív, csipesz, befőttesgumi meg a jó ég tudja mi minden a fotóstáskámban, itthon meg már a lombfűrészt is felhasználtam, meg ragasztószalagot, keménydobozos csoki csomagolását, Exakta fényképezőgép mattüvegét és hamarosan az állványmenet is eltávozik a vázból és áthegesztődik egy M42-es telére, arról nem is beszélve, hogy kb. nagyapám is használhatta volna a teleobjektívemet, olyan régi, stb :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák