Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ***ANDRÁS***

    aktív tag

    2 db Palit GeForce RTX 4080 GameRock van a családban, egyik a gyári 3 felé ágazóval 3x8pin-es csatlakozóval van használva, másik egy cablemodos 180fokos adapterrel és tápkábellel közvetlenül a seasonic tápba van csatlakoztatva. Az elmúlt 1 évben egyikkel sincs semmi próbléma. Legnagyobb fogyasztása a kártyáknak 310-325 W volt, amit láttam. RTX 4070-nél kisebb a fogyasztás, szóval egyiknél se kell aggódni a leégés miatt.
    Viszont a 12VHPWR tápcsatlakozó csatlakozásakor valóban erősen be kell nyomni és ha nincs kattanás, akkor kihúzni és újra be. Utána meg ellenőrizni, hogy teljesen bent van a helyén és nincs rés! Legelőszőr nekem se ment be teljesen! Meg is lepődtem, pedig normál erővel benyomtam, de kattanás hangját se hallottam. Másik, hogy ezt a fajta tápcsatlakozót nemszabad 2-3 havonta takarítás miatt ki-be húzni, abban is biztosan gyengülnek a csatik, meg maga a kártyák is nagyok és súlyosak, nemakarom hátul a PCI-e slotnál eltörni a kártyát. Alátámasztás is kötelező, legjobb megoldás, ha magához a kártyához hozzá lehet csavarozni, rögzíteni a vga tartót, mint a Palitnál.

Új hozzászólás Aktív témák