Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • titko

    tag

    válasz Andie #12 üzenetére

    Én egy olyan ember vagyok aki végigjáta a''ranglétrát'' voltam sorkatona onnan váltottam hivatásosba főiskolával, tehát ugy gondolom ismerem az érem két oldalát.
    Régen olyan lehetőségek voltak pl ingyen jogsi az MHSz által, vagy vitorláztál, vagy ejtőernyőztél ait a sereg pénzelt azért hogy kiképzett emberek teljesítsenek sorkatonai szolgálatot. Amikor lecsökkent a sorkatonaság ideje 1 évre már nem értem meg sorkatonákat speciális beosztásokban alkalmazni, mivel mire betanult leszerelt, ill nem viselt anyagi felelősséget a rábízott anyagokra, amit tisztelet a kivételnek el is rontott hagyott stb.
    ma nincs ingyé jogsi, ha vitorlázni akarsz fizetsz egy kisebb vagyont érte, de igen nincs sorkatonaság.
    Persze most békében mindenki ócsárolja a sereget hogy igy drága meg ugy drága, de pl amikor volt a jugó válság a határra települt katonákat a lakosság félistenként tisztelte.

  • mdk01

    addikt

    válasz Andie #12 üzenetére

    Most találtam a topicot és nagyon régi de erre azért válaszolnom kell.

    Először is le kell szögenem hogy én is ippen hogy "megúsztam" a katonaságot.
    Annak idején (közel 10évvel ezelött) foggal körömmel harcoltam hogy ne vigyenek be.
    Mai fejjel sem szivesen vonulnék be, de ez csak azért van amit te is írtál részben, hogy kicsit túlzásba viszik a katonaságnál ezeket a szivatásos dolgokat.
    A katonaság egy nagyon fontos hivatás, mert az védi meg az országot.
    Most pedig térjünk át arra ami b@ss*a a csörömet,..."hogy kitől kell védeni az országot?"
    Tudod akármi történhet, a történelembe is voltak már érdekes dolgok és lesznek is.
    Valamelyik szomszédos ország, (ugye mert úgy fogalmaztál hogy a szomszádos országoknak is nagyobb haderejük van mint nekünk, ami nem azt jelenti hogy majd ők megvédenek a távolabbi országokotól) úgy gondolja, hogy most rosszat tettünk(ez lehet akármi), nem kell messze menni csak vegyük a magyarság témát, és belép az országba pár tízezer katonával.
    Nézzük csak az I.világháború végét mikor a katonaságot szétcseszte a hadügyminiszter és a román hadsereg Budapestig akadály nélkül bevonult majd összeszedtek mindent, még azt is ami le volt csavarozva és mikor az antant rászólt a Román hadseregre hogy azért ezt nem kellene, még ők voltak megsértődve, majd pár hónap! múlva visszavonultak a Tisza!!! mögé.
    Jah és azt hozzá kell tenni hogy mikor ez történt Magyarország és Románia szövetséges volt és béke volt köztük.
    Elnézést ha nem mondtam mindent helyesen de régen tanították.
    Szóval ezek után mit vár az ember, hogy majd a magad és magam fajta védi meg az országot. Hát nem!... ha megint kitör egy háború vagy zavargás valószínüleg örökre elfelejthetjük azt a fogalmat hogy Magyarország.

    Szükség van a Hadseregre!
    ...és nem csak homokzsákot pakolni.
    üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák