Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    A szomszédos országok (szélsőséges nacionalista) "fenyegetéseit" én nem érzem komolynak.
    Hadászatilag nincs semmi értelmük, kurvasok pénzükbe kerül, így létjogosultságuk nulla. De persze ha szeretnének jópár harckocsijuktól, meg emberanyaguktól megszabadulni, akkor jöjjenek nyugodtan. Gerillahadviselés nem lehetetlen Magyarországon sem, már ha a horvátok és a csecsenek is képesek voltak rá nulla fillérből, kölcsön hadianyagból (előbbiek pl. magyarból). Itt "nyugodt" román, szlovák vagy szerb államhatalom nem fog működni, efelől egészen biztos vagyok. Nem 1920-at írunk, hanem 2008-at... Arról nem is beszélve, hogy a támadók csapatösszevonásait a mélységi felderítők dolga megfigyelni. Eme alakulataink nemnagyon "akarnak" eltünni a hadrendből, bármily hihetetlennek tűnik is, a 88-as (MH 25/88) és a 34-es zászlóaljak még mindíg léteznek és fejlesztéseket kapnak (már amennyit). Mellesleg a "legkeményebbtökű" kölykök (de ez igaz a többi hadseregre is). Ha jól rémlik, ők használnak egyedül STANAG szerinti kézifegyvereket. A csapatösszevonásokat pedig mindíg politikai "anyázások" előzik meg, és közben a támadók felállítják a támadások stratégiai (hadászati) alapjait. Aztán hogy a határ belső vonalára felzárkózó csapatok eredményesen (minimális veszteséggel) legyenek bevetve a túlsó oldal első szakaszaiban, a csapatparancsnokok a térségben gyakorlatoztatják őket a támadás előtt.
    Egyikre sincs semmi jel, a határmegfigyelés folyamatos. Mihelyt lesz - mint volt is a 90-es évek első felében délen - a sereg reagál rá és vele együtt az egész NATO (elsőként Nápoly). Az NRF és az EU Harccsoport is (többek között) ezért van hksz-ben a NATINADS-al karültve (NATO integrált légvédelmi rendszer).
    De ha szeretnének sok pénzüket elverni a szomszédok, jöjjenek bátran. Legalább utána lesz mit újjáépíteni...
    Szóval erre a nemreális fenyegetésre haderőfejlesztést alapozni pénzpocséklás. Simicskó szerint van. Egyébként is olyan komoly biztonságpolitikai szakértő hírében áll külhonban, hogy netovább.

    Az pedig, hogy a külszolgálatot teljesítők több pénzt kapnak, persze. Eleve ők reális, a katonai szolgálat szerinti életveszélyben vannak, a harcértékük javítása az itthoniaknak alapvető(!) érdeke, ha nem akarunk újabb nylonzsákokat kitömetni... Még mielőtt 6 hónap múlva hazajönnek, mások mennek ki a helyükre. De a kint tapasztalatot szerzett bakák itthon adják a strázsát, a tapasztalatukkal "együtt". Szóval a sereg velük és általuk egységesen fejlődik. Nem mellesleg OGY határozat szerint - beütemezett lépésekben - bármikor visszahívhatóak a külhoni erők. Az üztemezést a NATO kp-i pk-sága végzi több évre előre. Egyik kint szopó tagállam érdekét sem képviseli, ha minket a szomszédos balhék miatt hanyagolni kéne mellőlük, mert emiatt nekik - rövid időn belül - újabb egységeket kell a kinti helyeinkre szervezni. Ez többletköltségekkel jár, amik már így is igencsak feszítve vannak (ugye köztudott, hogy Kanadának elege van már az egész ISAF-ból és több katonai erőt akar Európától) és ezt persze hogy egyik ország sem akarja. Ebben a láncfolyamatban minden szomszédunk érdekelt Szerbiát és Ukrajnát kivéve.
    Ezért (is) van minimális realitása annak, hogy román harckocsik tapossanak magyar fődet.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák