Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz nutfile #4175 üzenetére

    Szerintem maradj annyiban amennyiben szeretnél ;) De a számokat alátámasztani nem tudod, én se, viszont a megállapítás technikailag úgy korrekt ahogy le van írva: root nélkül is sérül az integritás a bootloader nyitásának pillanatától egészen a gyártó által biztosított módszerrel visszazárásig. Nem véletlen jár együtt a nyitás ÉS a zárás is egyben egy factory reset-el hogy nyitott bootloader mellett piszkált adattal NE lehessen visszazárni anélkül hogy az adatokat megsemmisítené hogy kizárja a kompromittáltságot. Custom ROM használata mellett nem feltétel se a Magisk, se a KSU se semmi hasonló és nem is volt (kiv. az olyan ROM-ok amit megkövetelték, esetlge egyben tartalmazták is -- azokról inkább nem is beszélek mert annál nagyobb nettó hülyeség szerintem nincs mint előre root-olt bármit használni), aki Pixel Experience-t, Xiaomi.EU-t, DerpFest-et vagy akár bármelyik másik custom ROM-ot akarja használni az is nyitja a bootloader-t és max a Play Services / Play Store teljes értékű használata miatt root-ol ha root-ol. Most épp. De már az USNF is úgy volt megírva hogy lehetett cherrypick-elni a megoldást és pont az volt a lényeg hogy ne kelljen root ha nem akarsz root-ot egyébként. Így banki alkalmazások mellett is lehetett custom ROM-ot használni - mint most is, a legtöbb szépen elketyeg így is a megfelelően megírt ROM-al. Ha meg tisztában vagy vele.. nem értem a kérdést meg az akadékoskodást.

Új hozzászólás Aktív témák