Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #3031 üzenetére

    "Annyi a különbség az ingatlannal nyert bevétel és az ingatlan értékének bankban lekötése között, hogy az ingatlan jó esetben tartja az értékét, mig a forint"

    na, ezt azért nem merném így kijelenteni, 2006 óta csökken a lakások reál-értéke....
    FHB-index

    Viharhozó: az általad leírtakat két dologgal egészíteném ki: Az adó lehet, hogy 16%, de az adó alapja a TB-járulékkal növelt összeg, azaz 1,27-tel kell szorozni. Az effektív adó tehát 20,32%.
    A másik pedig: már 2006-ban is hasonló volt az elérhető hozam. Én akkor örököltem egy vidéki lakásnak a felét, és kifejtettem a családomnak, hogy én nem veszek lakást, mert 8% a betéti kamat, és a pénzből kijön az 5-6%-os bérlet, erre a család közölte, hogy fiam, nem lehetsz csöves, nem herdálhatod el az öröklött vagyont, lakást veszel, punktum. (ez a magyar általános mentalitás)
    Na, ezért tartok ott, ahol, hogy van egy lakásom, ami 2-3 millával kevesebbet ér, momentán eladhatatlan, és van még egy jó kis hitelem is rá., és másfélszer annyival tartozom... :)
    nade ne offoljunk már.

    LEsz itt valakinek nyugdíja? :- )

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák