Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz CPT.Pirk #347 üzenetére

    Az ilyen cikkek megírása felelősséggel jár, és ezalól a címadás sem kivétel. Én huszonkét éve követem ezt a "válts Linuxra" vonalat, volt is szerencsém két orbitálisan nagy buktát látni testközelből, de az egy-eyg másik történet.

    A lényeg az, hogy szerintem az ilyen címadásnak is jelentős szerepe van abban, hogy sokan idegenkednek a Linuxtól. Mert mi is történik? Adott egy felhasználó, aki éppen szívesen használna Linuxot, de nyilván hat rá a Windows tömegvonzása, úgyhogy tájékozódik, keres a neten. És beleszalad ebbe a cikkbe, mivel erősen az elsők között dobja ki a Google.

    "Könnyű váltás Linuxra, ez kell nekem!" Elolvassa, és elborzad, mivel egy szót sem ért belőle. A Windowszal elbodogul, de ez neki azt sugallja, hogy egy új tudományt kell elsajátítania.

    És az elmúlt évtizedekben bizony kismillió ilyen jellegű címadással találkoztam. Sok-sok cikket olvastam és szemináriumot hallgattam végig, amelyek úgy akarták a Linuxra váltást propagálni, hogy azonnal el is risztották tőle a potenciális felhasználókat. Nem ritkán mindezt erősen arogáns hangnemben, kvázi lehülyézve a mezei felhasználót azért, mert azt a sz@r Windowst használja, pedig így a csomagkezelés, úgy a fájlrendszer meg a memóriamenedzsment...

    Egyébként nem állítom, hogy a Windows már száműzte a tetszőleges színű halálokat, csak azt, hogy ha én évtizedes távon nem találkoztam vele, akkor azért már nem lehet olyan nagyon mindennapos vendég.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák